Category Archives: Desky

John Wolfhooker se dali na dráhu progresivního metalu

jw2aŽe se něco děje a že to něco je nahrávání nový desky John Wolfhooker vyšlo na světlo světa už 17. ledna, kdy se na jejich facebook page objevila fotka mikráku. Důvod proč jsem o tom něco nenapsal i přesto, že jsem přiteplenej fanboy, je zkrátka ten, že jsem se na to vysral a nechtělo se mi.

Flux Conduct (John Browne) streamuje Quatsi

fluxA je to tady. John Browne konečně vysral svojí sólovou desku „Quatsi“ a já už si jí sjíždim od tý chvíle, co jsem přišel domu. To je asi tak 20 minut, takže je jasný, že jsem to ještě nemohl poslechnout celý, leda bych použil svůj „rychloposlech“, tzn. kliknout v každý písničce na prostředek a konec, abych si udělal rychlej názor. Občas je to technika ovšem dost nahovno, takže jsem ani nezvážil, že bych jí v tomto případě použil.

Haunted Shores a cosi z Norska

HSPro ty, co neznaj Haunted Shores, tak je to sideprojekt Mishy Mansoora a Marca Holcomba z Periphery. Evidentně, když člověk hraje v nečem jako Periphery, musí mít zákonitě víc různejch hudebních projektů a kapel, aby moh systematicky vysírat něco novýho. To by totiž bylo trapný žejo, kdyby najednou Periphery, modla poloviny djentařů (pro druhou je to totiž sranec) vydali nějakej instrumentální song a nebylo by to součástí žádnýho koncepčního alba a ani by se tam nezpívalo o vesmírech. Takže proto Haunted Shores.

První singl We Dream Alone

we dream aloneKapelu We Dream Alone jsem vlastně objevil uplně náhodou. Mám totiž rád věci, co vytváří Anders Røkkum a všimnul jsem si, že udělal album art pro nějakou random skupinu. Tak jsem to prozkoumal a zjistil, že to je vlastně docela fajn a začal to sledovat. No a oni teď budou mít album s tim pěknym obrázkem a zní to, že to bude asi docela dobrý.

Papež vydává prog-rockové album

papiTak papež bude prej vydávat progressive-rockové album s názvem „Wake Up!“. Když jsem to zjistil, jako první mě napadlo, že papež je docela borec asi. Představoval jsem si, že když zrovna veřejně nečte pohádky, nepočítá peníze za odpustky nebo neškolí pedof… kněze, tak ve volnym čase sedí doma, šteluje Axe FX, aby měl crisp tone, a pak nahrává libovou desku. Než si to samý začnete představovat i vy, tak to raději uvedu na pravou míru.

Blue Stahli a novinky ohledně alba

the devil malyJelikož se údajně jedná o jednu z nejočekávanějších desek z dílny FiXT všech dob, Bret z Blue Stahli se svojí nadcházející deskou „The Devil“ solidně hajpuje. Všechny možný teasery, singly a nějaká satanská vysranost s fotkama už ale nejspíš nestačí, takže se Bret uchýlil ke strategii bulváru a píčovin internetu a vyložil nám 5 faktů o albu „The Devil“, který nejspíš neznáme.

Rage Against The Machine chystaj DVD, což je paráda

rageagainstfinsburydvdKdybych měl říct, kterou kapelu bych chtěl v životě nejvíc vidět live, tak by to byla celkem jasná volba: Rage Against The Machine. Proč? Protože to je liberec (libový, libang, libanon, chápete?) kapela, má to koule, je to nasraný, perfektní exprese takovýho toho levičáckýho antisociálního teenage vzdoru. A to já rád. RATM taky de facto založili žánr rapování do kytar (jo já vim, nezaložili, whatever…) a v neposlední řadě v tý kapele hraje muj nejvíc nejoblíbenější kytarista na světě, a to Tom Morello.

Tesseract streamujou Polaris

polarisJe tomu tak dokonce už o včerejšího večera, nicméně už se mi nechtělo psát žádnou novinku, když jsem si toho zrovna všimnul. No, takže podle toho, co jsem zatim poslouchal, to zní dosti libově a nemůžu si z hlavy vzpomenout, že by se mi tam nějaká písnička vysloveně nelíbila a měli by jí přerušit a zrušit.Nejspíš se na to pokusim napsat nějakou odbornou recenzi, jakožto přední odborník týhle stránky na djenty.

John Browne bude mít sólovou desku

Qatsi_AlbumJohn Browne je kytarista z Monuments. To znamená, že je výtečnej a dobrej. Nebo teda já ho dost uznávám a příde mi libovej, protože taky hraju na kytaru a mám rád Monuments. No a takže tendle fousatej a obtloustlej týpek bude vydávat sólový album, jako to tak lidi dělávaj, když jsou známí kytaristi. Narozdíl od někoho na to ovšem nedělal kickstarter na nějakou nesmyslnou částku a v jeho videích mu nechodí za zády máma a vlastně to i umí zahrát a je to dobrý.

Vanna a jejich hrstka coverů dobrejch kapel

vannaaltBohužel stalo se, že jsem musel pod tíhou okolností v článku o Hopes přiznat svojí nevysvětlitelnou náklonnost k hardcore kapelám. Vanna je (opět stejně nevysvětlitelně) mojí nejoblíbenější HC záležitostí vedle Hatebreed, Rise Of The Northstar, legendárních S.O.D. a českejch pop-punkovejch buzíků Skywalker. Proto se oprostíme od blbejch fórů některejch lidí, že Vanna je něco jako Vířivka nebo Sprchovej Kout (ha ha) a půjdeme rovnou k novince.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich