Category Archives: Ostatní věci

DOOM Soundtrack live

doom-150Někteří z vás si možná všimli, že v novym Doomovi, kterej vyšel letos, je dost libovej soundtrack. Tento soundtrack je tvrdej metal, takříkajíc Djent. On celej Doom je docela metal, už v prvnim dílu byla dobrá hudba, akorát to tehdy nenahrávali Cannibal Corpse ani Meshuggah, ale byl to prostě 8bitovej track, kterej se do toho ale dost hodil, protože ta hra vypadala celá dost 8bitově a navíc by se asi uplně nevešla na floppy disk, kdyby tam bylo celý „Contradictions Collapse“.

Nolly se vdal, jeho ženich se jmenuje Pepa

nollyKdyž mi Saddam oznámil, že se Adam „Nolly“ Getgood z kapely Periphery oženil a Mubarak úkol napsat o tom článek uložil mně, byl jsem pěkně nasranej, protože Nolly je zasranej vynerděnej vejškrab a nechci o něm nic psát. Ale prej to mám napsat já, protože ho z nás tří dissim ze všech nejvíc. Oukej no.

O Lemmym a nově objevených chemických prvcích

lemmiumJojo, všichni jsme to už slyšeli. Ian Fraser Kilmister natáh bačkory. Kdyby snad někdo nevěděl, o koho se jedná, je to ten Lemmy, kterej drtil basu v Motörhead a byl jejich frontmanem (do dneška nevim, jestli se to čte „motorhed“ anebo „moterhed“).

Heil Český Slavík

cesky-slavik-mattoni-2010-logo-13Ceny Českého Slavíka jsou rok od roku víc a víc spíš na posmah, než že by se z toho dal vyvodit nějaký závěr, co se týče kvality hudební produkce. Loni jsme se mohli setkat s vyloučením Řezníka z hlasování, protože prý to byl interpret neadekvátní a do soutěže tohoto rázu se nehodil. Pořadatelé musí tedy mít velmi specifický názor na to, co je oukej a co ne.

Haunted Shores a cosi z Norska

HSPro ty, co neznaj Haunted Shores, tak je to sideprojekt Mishy Mansoora a Marca Holcomba z Periphery. Evidentně, když člověk hraje v nečem jako Periphery, musí mít zákonitě víc různejch hudebních projektů a kapel, aby moh systematicky vysírat něco novýho. To by totiž bylo trapný žejo, kdyby najednou Periphery, modla poloviny djentařů (pro druhou je to totiž sranec) vydali nějakej instrumentální song a nebylo by to součástí žádnýho koncepčního alba a ani by se tam nezpívalo o vesmírech. Takže proto Haunted Shores.

Good Tiger maj už dokonce dvě písničky

good tigrO Good Tiger jsem se tu zatim zmiňoval jenom tak okrajově. Totiž, když se k mému velkému zármutku rozpadli v červenci The Safety Fire (a já to zjistil zrovna na dovolený = 2x tak mě to nasralo), kytaristi Dez a Jo si nejspíš řekli, že nebudou zahálet, když už nemůžou hrát s ostatníma kníračema a založej novej band. Řekli teda Eliotovi Colemanovi, Alexovi Rudigerovi a nějakýmu basákovi (Morgan Sinclair, abych mu nekřivdil) a založili si novou kapelu.

A pro změnu ještě jednou Born Of Osiris

boo soul sphereUž jsem dlouho nepsal o Born Of Osiris. Oni ale evidentně chtějí, abych o nich psal, jinak si nedokážu vysvětlit, proč furt vysíraj nový singly. Tentokrát už dokonce čtvrtej. Jeho jméno je „Free Fall“. Po „Goddess Of The Dawn“ je to ovšem opět krok dolu. Je to totiž další „Machine“. A já nechci další „Mešín“, protože to bylo docela k ničemu už když to vydali.  Hlavně, že jsou k tomu vesmírný obrázky.

Metalocalypsa až pak…

metalocalypse nowNa stránce metalocalypsenow.com posledních několik dní ubíhal čas na virtuálních hodinách, jak už jste se mohli dočíst v Saddámovo před-před-včerejším článku. Všichni napjatě očekávali, jakou úděsnou pravdu countdown odhalí, až dojde svému konci. Takže:

Metalocalypsa teď!

Metalocalypse je asi nejlepší seriál na světě. No, možná jsou i lepší, ale já ho mám fakt rád, protože je to animovaný, jsou tam střeva a metaly. Prostě je to o kapele pěti buřtů, co jsou čirou náhodou nejznámější a nejlepší kapela na světě, bohatší než Belgie a v jejich přítomnosti všechno chcípá. Navíc při tom všem většinou hrajou libový písničky a místo McDonald’s tam maj Burzums.

Megadeth s fatálním singlem

Megadeth-DystopiaMegasmrt jsem skoro nikdy neposlouchal. Jednou jsem si stáhl jejich album a poslouchal ho na dovolený, když jsem měl 40°C horečky a nejhůř mi bylo při songu „Sweating Bullets“, takže se mi kvůli tomu ten song zapsal do mysli a kdykoliv ho slyšim, začne mi okamžitě bejt neskutečně na blití, protože se mi vybaví ta situace. No jinak jsem tu kapelu viděl jednou live a to na Sonisphere v roce 2010.