Category Archives: Recenze

The User Lives – The User Lives

user 150Hola hej‘ Už tu dlouho nebyla žádná recenze, čili jsem se to rozhodl vzít na svá bedra a něco napsat. Internety mi přihrály do karet, protože zrovna včera konečně po dlouhym čekání vyslala do světa svojí první desku kapela Úser Žije, což je projekt, kterej už dlouho sleduju na FB a na tu desku sem fakt netrpělivě čekal, protože jsem doufal, že to bude totální bambitka a poseru se z toho do vejšky. No, reakce byla nakonec o něco spořejší, ale furt to neni uplná sračka.

The.Switch – The.Switch

the.switchKapelu The.Switch nejspíš neni třeba nijak zvlášť představovat. Na český scéně maj už celkem zaběhlý jméno, jejich kytarista dokonce jede Bandzone.cz, což je už dlouho let vlastně takovej malej českej MySpace. No takže když nám Jan Té Jé Tuček napsal, že vydávaj novou desku, řekl jsem si, že na to recku vyseru. Tak proč tak pozdě?

Desky ze světa – týden No. 1 (Emmure, Suicide Silence, Within The Ruins, Serenity In Murder, David Maxim Micic)

CD recenze1Hádejte co… rozhodli jsme se najet si novej systém recenzí. Český desky si zasloužej důkladnej hejt a řádně prozkoušet ve všech ohledech, o tom žádná, ale se zahraničníma deskama to je těžký, statisticky bejvaj obecně mnohem větší průsery s českejma deskama, než se zahraničníma, takže neni ani takovej prostor pro nadávky a spílání. Přesto považujeme za nutný i zahraničním deskám věnovat pozornost, takže jsme zvolili kompromis a pokusíme se psát kratší recenze každej tejden do jednoho souhrnnýho článku. Tady je teda první exemplář.

Exit Empire – Exit Empire

coverExit Empire? Co to jako je za nesmysl? Když to zadám do facebooku, najde mi to jenom nějaký posraný obleky. Yasire, to je zas nějaká sračka, ne?“ Tak bacha. Máme pro vás totiž něco exkluzivního a to, že to nejde nikde najít, je součástí té exkluzivnosti.

Die Antwoord – Mount Ninji and Da Nice Time Kid

mount-ninjiMinulý pátek droplo už čtvrté studiové album Die Antwoord a já si dal s jeho recenzí trochu načas. Parciálně proto, že jsem se na to vysral ale taky pak proto, že mi chvíli trvalo, než jsem si na to udělal nějakej solidní názor.

Ghost – Popestar

ghost-popestarTak konečně, moje druhá nejoblíbenější kapela na celym světě vydává další EP. Stejně jako mezi druhou řadovkou „Infestisummam“ a třetí „Meliora“ vyšlo EPčko „If You Have Ghost“, tak mezi třetí a čtvrtou deskou vychází EP „Popestar“, které slouží částečně jako reklama na velký tour po USA. 

John Wolfhooker – When the Hunter Becomes the Hunted

coverDneska odpoledne na mě zazvonila pošťačka, že pro mě má balíček. Zaradoval jsem se, že mi konečně přišly na zakázku ručně dělaný Davidovy hvězdy z cínu, který jsem si chtěl pověsit na zeď. Zásilka se ovšem ukázala být od Ronyho Janečka, tudíž to nemohlo být nic jiného, než „When the Hunter Becomes the Hunted“! Pošťáci si asi pospíšili, protože release date je až zítra. To nám ovšem nebrání v tom vydat recenzi už dneska, protože přece chceme bejt první v republice, no ne?

Criminal Colection – Honest Songs

criminal 150Na internetu jsem narazil na informaci, že česká kapela Criminal Colection někdy před tejdnem vydala svoje nový EP „Honest Songs“ a k celýmu EP je jakože klip, ve kterym kapela hraje v blíže nespecifikovaném pokoji, nejspíš příbytku jednoho z členů. Kapela pro mě byla neznámá, což ovšem neni nic zvláštního, stačí se podívat na Bandzone a 40000 zaregistrovaných bandů. Criminal Colection ovšem nejsou uplně neznámí, jak jsem zjistil po prozkoumání jejich sociálních sítí, takže mě trochu překvapilo, že to jméno slyšim poprvý.

John Wolfhooker – What The Hell Bang The Horse

Pokud sledujete domácí hudební scénu a náš portál, na kterej jsme skoro půl roku teď srali, takže nebylo co sledovat (já vím, držte hubu, ještě jsem neskončil), tak jste si určitě vědomi, že má brzo vyjít nová deska John Wolfhooker. My pro vás máme ale docela exkluzivní (nesnášim to slovo, protože to používaj bulváry a to my nejsme) news ohledně toho. Sedíte? Oukej. Z jednoho nejmenovaného zdroje se nám dostal do ruky leak oné desky!

Twelve Foot Ninja – Outlier

tfn 150Jsou tomu už čtyři roky, co kapela Twelve Foot Ninja vydala svoje první album „Silent Machine“. V tý době jsem se k tomu dostal tak, že někdo jako Misha Mansoor sdílel klip k písničce „Ain’t That A Bitch“ s komentářem, že to je vtipný nebo něco. Asi to byl určitě on, protože v tom dokonce i hraje a nikoho jinýho z kapely nestalkuju, ani Nollyho, protože mě nezajímaj jeho posraný presety na Axe-Fx, kde je v chainu asi tak 15 různejch věcí, různě se to spojuje a bypassuje a ve výsledku to furt dělá jenom brum brum, protože to je pořád debilní basa.

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich