Category Archives: Svět a vesmíry

The User Lives – The User Lives

user 150Hola hej‘ Už tu dlouho nebyla žádná recenze, čili jsem se to rozhodl vzít na svá bedra a něco napsat. Internety mi přihrály do karet, protože zrovna včera konečně po dlouhym čekání vyslala do světa svojí první desku kapela Úser Žije, což je projekt, kterej už dlouho sleduju na FB a na tu desku sem fakt netrpělivě čekal, protože jsem doufal, že to bude totální bambitka a poseru se z toho do vejšky. No, reakce byla nakonec o něco spořejší, ale furt to neni uplná sračka.

Desky ze světa – týden No. 1 (Emmure, Suicide Silence, Within The Ruins, Serenity In Murder, David Maxim Micic)

CD recenze1Hádejte co… rozhodli jsme se najet si novej systém recenzí. Český desky si zasloužej důkladnej hejt a řádně prozkoušet ve všech ohledech, o tom žádná, ale se zahraničníma deskama to je těžký, statisticky bejvaj obecně mnohem větší průsery s českejma deskama, než se zahraničníma, takže neni ani takovej prostor pro nadávky a spílání. Přesto považujeme za nutný i zahraničním deskám věnovat pozornost, takže jsme zvolili kompromis a pokusíme se psát kratší recenze každej tejden do jednoho souhrnnýho článku. Tady je teda první exemplář.

Ghost – Popestar

ghost-popestarTak konečně, moje druhá nejoblíbenější kapela na celym světě vydává další EP. Stejně jako mezi druhou řadovkou „Infestisummam“ a třetí „Meliora“ vyšlo EPčko „If You Have Ghost“, tak mezi třetí a čtvrtou deskou vychází EP „Popestar“, které slouží částečně jako reklama na velký tour po USA. 

Twelve Foot Ninja – Outlier

tfn 150Jsou tomu už čtyři roky, co kapela Twelve Foot Ninja vydala svoje první album „Silent Machine“. V tý době jsem se k tomu dostal tak, že někdo jako Misha Mansoor sdílel klip k písničce „Ain’t That A Bitch“ s komentářem, že to je vtipný nebo něco. Asi to byl určitě on, protože v tom dokonce i hraje a nikoho jinýho z kapely nestalkuju, ani Nollyho, protože mě nezajímaj jeho posraný presety na Axe-Fx, kde je v chainu asi tak 15 různejch věcí, různě se to spojuje a bypassuje a ve výsledku to furt dělá jenom brum brum, protože to je pořád debilní basa.

Hacktivist – Outside the Box

hacktivist-otbNový album Hacktivist vychází až za 3 dny, ale protože už včera vzniklo prosakování (tzv. leak), vypustili desku už dnes na YouTube, aby teda lidi nestahovali lýky, ale farmili views. Upřímně mě tenhle trend pěkně nasírá. Dneska už vůbec nemá smysl sledovat datum vydání desky, protože to datum vůbec nic neznamená. Buďto tu desku kapela stejně „streamuje“ o týden dřív na YouTube, což všichni víme, že je to samý jako vydání desky, pač i můj děda, kterýmu je 82, umí stahovat hudbu z YouTube.

ForTiorI – Inspiring Nightmare

inspiring nightmareJestli jste nikdy neslyšeli o buřtovi, kterej si říká ForTiorI, tak jste se asi nejspíš nikdy neučili nahrávat a mixovat djenty. To já se učil, takže díky tomu ho znám, pač on dělá videotutoriály přesně na tohle. Ne že bych v tom dosahoval nějaké značné úrovně srovnatelné třeba s Tomášem HORUSclavským, spíš mu v tom nesahám ani po paty a to samozřejmě proto, že nevlastnim rack plnej Axe FX, dvě tuny Skervesenůani (a to hlavně) nemám fotku s Tosinem Abasi,

Reflections – The Color Clear

color clearTak jsem se nějak rozmejšlel, co napsat za recenzi. Vlastně se mi vůbec nechtělo psát žádnou zasranou recenzi, protože to vždycky sežere hrozně času a má to kilometr, takže si to už vůbec nikdo nepřečte. No ale vzhedem k tomu, že se děje docela hovno, sem si nakonec zvolil Reflections a jejich novou desku „The Color Clear“. Když to vyšlo, tak jsem si to poslechnul asi tak přesně jednou a už si to vůbec nepamatuju, takže alespoň budu moct psát čerstvý dojmy.

Vanna – ALT

vannaaltPřed necelym měsícem jsem psal novinku na Vannu a jejich EPčko zvané „ALT“ s coverama dobrejch a slavnejch kapel a hodnotil jsem to zároveň spíš kladně. Teď, když jsem to slyšel celý, tak vlastně spíš nevim. Předchozí newsku berte jako úvod a tohle jako takovou minirecenzi minialba, nechci to moc natahovat.

Trivium – Silence in the Snow

Silence_in_the_SnowTrivium bejvala jeden čas moje nejoblíbenější kapela. Dokonce jsem o ní i psal slohovou práci, za kterou jsem byl dost špatně ohodnocen, protože kantor nebyl schopen pochopit, že je píčovina skloňovat název kapely Trivium a trval na tom, že správně je například „bez Trivia by ten koncert stál za sračku“. Jasně, dej si radši voraz, kámo. Každopádně to bylo v době před vydáním desky „In Waves“ a taky nějakou dobu po. Zkrátka než vyšla fošna následující. To je tedy nějaké 4 roky zpátky, celkem dlouhá doba.

Parkway Drive – IRE

pd_ireOd včerejška se nechá na YouTube streamovat nová deska Parkway Drive. Hned na úvodu řeknu, že nechápu, co je dnes tak cool na tom oznámit release date desky a pak tejden před tím ty songy nahrát na tubko a zveřejnit je. Nevim, kde kapely dneska žijou, ale asi ne v době, kdy na netu existuje 300 triliard websitů, který nabízej stahování videí ve full kvalitě a dokonce i rovnou převod do mp3. Možná by měli všichni přehodnotit svůj přístup a jako release date uvádět den, kdy se chystaj desku „streamovat“.

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain