Category Archives: Česko a Slovensko

The.Switch – The.Switch

the.switchKapelu The.Switch nejspíš neni třeba nijak zvlášť představovat. Na český scéně maj už celkem zaběhlý jméno, jejich kytarista dokonce jede Bandzone.cz, což je už dlouho let vlastně takovej malej českej MySpace. No takže když nám Jan Té Jé Tuček napsal, že vydávaj novou desku, řekl jsem si, že na to recku vyseru. Tak proč tak pozdě?

Exit Empire – Exit Empire

coverExit Empire? Co to jako je za nesmysl? Když to zadám do facebooku, najde mi to jenom nějaký posraný obleky. Yasire, to je zas nějaká sračka, ne?“ Tak bacha. Máme pro vás totiž něco exkluzivního a to, že to nejde nikde najít, je součástí té exkluzivnosti.

John Wolfhooker – When the Hunter Becomes the Hunted

coverDneska odpoledne na mě zazvonila pošťačka, že pro mě má balíček. Zaradoval jsem se, že mi konečně přišly na zakázku ručně dělaný Davidovy hvězdy z cínu, který jsem si chtěl pověsit na zeď. Zásilka se ovšem ukázala být od Ronyho Janečka, tudíž to nemohlo být nic jiného, než „When the Hunter Becomes the Hunted“! Pošťáci si asi pospíšili, protože release date je až zítra. To nám ovšem nebrání v tom vydat recenzi už dneska, protože přece chceme bejt první v republice, no ne?

Criminal Colection – Honest Songs

criminal 150Na internetu jsem narazil na informaci, že česká kapela Criminal Colection někdy před tejdnem vydala svoje nový EP „Honest Songs“ a k celýmu EP je jakože klip, ve kterym kapela hraje v blíže nespecifikovaném pokoji, nejspíš příbytku jednoho z členů. Kapela pro mě byla neznámá, což ovšem neni nic zvláštního, stačí se podívat na Bandzone a 40000 zaregistrovaných bandů. Criminal Colection ovšem nejsou uplně neznámí, jak jsem zjistil po prozkoumání jejich sociálních sítí, takže mě trochu překvapilo, že to jméno slyšim poprvý.

John Wolfhooker – What The Hell Bang The Horse

Pokud sledujete domácí hudební scénu a náš portál, na kterej jsme skoro půl roku teď srali, takže nebylo co sledovat (já vím, držte hubu, ještě jsem neskončil), tak jste si určitě vědomi, že má brzo vyjít nová deska John Wolfhooker. My pro vás máme ale docela exkluzivní (nesnášim to slovo, protože to používaj bulváry a to my nejsme) news ohledně toho. Sedíte? Oukej. Z jednoho nejmenovaného zdroje se nám dostal do ruky leak oné desky!

Modern Day Babylon – The Ocean Atlas

ocean atlasMožná jste si mohli všimnout, že Modern Day Bambilion mám docela rád a vesele tu o všem píšu. Takže na mě samozřejmě připadá i recenze na jejich poslední počin, EP The Ocean Atlas, který vyšlo na začátku září. Mně sice ihned přišel balíček s digipekem a fullprint tričkem, který jsem objednával hned, jak to bylo uveřejněno, ale na nějakou recenzi jsem se vysral a teď mi to vlastně přišlo líto.

The Truth Is Out There – Lighthouses

lightousesJestli jste si tady někdy přečetli nějaký můj článek, tak už možná víte, že mám rád kapelu The Truth Is Out There. Můj nejoblíbenější band vůbec je Enter Shikari a já už mnohokrát prohlásil, že tohle jsou prostě český Enter Shikari. Teď jsem se ale rozhod, že to přestanu říkat a to z dvou prostejch důvodů. Tak za prvý, mě osobně by asi vysíralo, kdyby o mojí kapele někdo furt dokola prohlašoval: „No, to jsou v podstatě český Skindred.“ Jakože upřímně, každej chce přece bejt originální, proto zakládá kapelu a píše novou muziku, no ne? Jinak by mohl akorát hrát covery jako třeba Our Last Night. A tohle srovnávání typu „český (název kapely)“ je vlastně jinými slovy akorát „No, vyhul si, to už tady jednou bylo.“ Takže dost, přestanu to řikat. A za druhý taky proto, že jejich nová fošna už tolik Enter Shikari ani neni. Vlastně je teď trochu i Bring Me the Horizon v době Sempiternalu (ne v době, kdy zpívat na playback je cool). Ne sorry, nechám toho.

Attack the Hero – As One We Stand

As One We StandJako obvykle vám přinášíme nejaktuálnější 9 dní staré zprávy ze světa českých metálkórů a pekel. O téhle desce jsem sice věděl už od začátku (ještě dřív, než vznikli Attack the Hero), ale jelikož se nepovažuju za nějakého extrémního fanouška téhle kapely, rozhodl jsem se, že recenzi na novou fošnu psát nebudu a nechám to na někom jinym. No nakonec se na to jako obvykle všichni vypíchali žejo, takže to ve finále stejně píšu já.

The Fall Of Ghostface – Secret Ingredient Part I.

UrkVjxy60ZBo98NaS5MUGHBIpc0t3uUk (1)Po až příliš dlouhý pauze se hlásí kapitán Mubarak Okubo! Nebudu si vymejšlet výmluvy, prostě jsme na to poslední tři tejdny víceméně srali, protože nás tahle hejtovací legrácka neživí a občas teda musíme i my, potupně jako obyčejný lidi vyrazit do továrny vydělat nějaký šekely, krom toho, ač nám to možná nebudete věřit, navštěvujeme také různaká vzdělávací zařízení, kde se Saddámem a Yasirem, krom neustálého podávání žádostí o zavedení muslimských nikábů jako povinných úborů na tělocvik, musíme občas složit sem tam i nějakou zkoušku, protože doufáme, že nás vzdělání posune dál a budeme v životě něčím lepším a prestižnějším, než ubohými metalovými blogery hudebními publicisty. Tak či tak, jedem po odstávce zase dál a tímto se omlouváme našim třem až čtyřem pravidelným čtenářům za nedostatečnou až nulovou aktualizaci obsahu webu.

John Wolfhooker – John Wolfhooker

John Wolfhooker - John WolfhookerKdyž jsem se přibližně před rokem dozvěděl, že se dali dohromady zpěvák ze Shiro Ame (Martin Čupka), basák z Koblížků (Filip Vlček), kytarista ze Slovakia’s Got Talent (Rony Janeček) a jeho bubnující bratr (Adrian Janeček), mírně jsem zpozorněl. Tehdy v prosinci 2013 vydaly tyto osoby svoje první djenty, klip s názvem „Chupacabra“. Po prvním poslechu jsem ten song celkem pozlil, přišlo mi, že to prostě zní z prdele.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich