První kompletní track ze sólovky Tilla Lindemanna

11149490_903350459727339_7743986709669789971_nRammstein jsou německý Kabáti. Rammstein jsou pro burany. Rammstein jsou náckové. Rammstein poslouchá Dan Landa a Landa je taky nácek. Fuck it, miluju Rammstein, a protože to je dost možná největší evropská kapela, nejsem teda asi sám, kdo to tak vidí. Jenže Rammstein už hrajou dvacet let a na těch megakoncertech vaří brutální cash, takže si sem tam můžou dát třeba osmiletou pauzičku, warum nicht, žejo. Samozřejmě některý lidi ale nebaví sedět doma na prdeli, takže zatimco kytarista Richard Z. Kruspe sklízí špatný kritiky za průměrnou druhou desku svýho projektu Emigrate, zpěvák Till Lindemann, hlavní ksicht kapely Rammstein a předmět vlhkejch snů všech jejich germanofilních fanynek, se rozhod vydat sólovku.

Ačkoli na ní spojil rovnoměrně síly s kytaristou švédský (asi) kapely Hypocrisy, o který vim narozdíl od Rammstein totální hovno a nikdy jsem o ní neslyšel, pojmenoval Till Lindemann svůj projekt skromně, nezištně, nápaditě a neotřele: Lindemann. Projekt začal nabírat konkrétnějších obrysů po představení tracklistu a obalu desky s názvem „Skills In Pills“. Potud fajn. Co však už od začátku trochu znepokojuje, je zaprvý zvláštní obal a trochu kýčovitě dekadentní promofotky, na kterejch krom Lindemanna figuruje i onen kytarista Peter Tägtgren, ovšem s vizáží obstarožní a lehce otylé, vyžilé a vysloužilé indiánské matky, za druhý je to malinko praštěně a infantilně znějící veršík v názvu desky, tedy „Skills In Pills“ a nakonec to je tracklist skladeb kompletně v angličtině. Tady bych si dovolil menší souhrn věcí, který dělaj Rammstein tou největší evropskou kapelou, jak jsem velkolepě uváděl v perexu. Je to mix brutálních industriálních kytar, drsná homoerotická testo-image a někdy celkem myšlenkově hluboký texty v německém jazyce, pronášený podobně hlubokym vokálem právě Tilla Lindemanna.

Co máme tady? Plytký industriální riff, kterej by asi zněl skvěle, kdyby se nesl jako drtivá hradba zvuku od tandemu Richard Z. Kruspe / Paul Landers plus Jacob Heller za mixpultem, ale tady to natočil a produkoval Peter Tägtgren. Jasně, týpek produkoval Children Of Bodom, Marduk nebo Immortal, takže v podstatě všechno, od 55. rovnoběžky směrem na sever, co má dlouhý vlasy, ale tenhle mix mi zní, jak kdybych ty kytary nahrával a míchal já sám doma. Nebo to možná ne, ale prostě to nezní tak heavy, jako Rammstein. Pak je tu promofotka, což je hnusná photoshopová koláž Tägrtena se srnčíma nohama ve svatebních šatech. Proboha to už Till Lindemann tak zestárnul a zesenilněl nebo se úplně posral, že se propůjčil k něčemu takovýmu?? Ostatní artworky jsou o co líp zpracovaný, o to ještě debilnější a kýčovitější. No a pak tu máme tu angličtinu. Jo, Till Lindemann jezdí po celym světě už spoustu let, ale neřek bych, že je pro něj angličtina totéž, co jeho mateřština. Přeci jenom, že by týpek, kterej v němčině vydal dvě básnický knihy najednou totálně zdementněl a napsal říkanku typu:

„I hate my life and I hate you too
I hate my wife and her boyfriend too
I hate to hate and I hate that
I hate my life so very bad“

to se mi teda moc nezdá. Proto mi teda nepřijde jako uplně oukej nápad, natočit desku celou v angličtině. Přeci jenom v němčině i takováhle srágoroidní kokotinka zní, jako když Hitler maršuje na Paříž a v tom je vlastně jakoby celá síla a úspěch Rammstein. Radši se ani nebudu zmiňovat o songu „Golden Shower“, hlavně teda proto, že ty lyrics jsou prostě jednoduchý, že tomu i průměrnej angličtinář rozumí jak češtině. A když posloucham, jak si holka „roztahuje kundu a chčije na něj žlutý chcanky„, u toho se teda při takhle frontálním poznání červenam i já, ostřílenej porn addict a osvícenej člověk třiadvacátýho století. Za mě je to průser a bohužel se trochu bojim, jestli desku zvládnu potom poslechnout celou. Jo a pozejtří vyjde klip, tady je zatim audio, ze kterýho jsem čerpal hejt na celej tenhle článek, ale beztak to z youtubu asi někdo smaže, takže rychle.

One Response to První kompletní track ze sólovky Tilla Lindemanna

  1. AyCay napsal:

    Hehe, prima stupidní text, který vypovídá o jeho autorovi asi tak desetkrát víc než o (ne)kvalitách Rammstein, který nová Lindemannova deska jen kopíruje… No jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *