Vanna a jejich hrstka coverů dobrejch kapel

vannaaltBohužel stalo se, že jsem musel pod tíhou okolností v článku o Hopes přiznat svojí nevysvětlitelnou náklonnost k hardcore kapelám. Vanna je (opět stejně nevysvětlitelně) mojí nejoblíbenější HC záležitostí vedle Hatebreed, Rise Of The Northstar, legendárních S.O.D. a českejch pop-punkovejch buzíků Skywalker. Proto se oprostíme od blbejch fórů některejch lidí, že Vanna je něco jako Vířivka nebo Sprchovej Kout (ha ha) a půjdeme rovnou k novince.

Vanna vydala před cca rokem desku „Void“, na kterou jsem se dost těšil, dokonce jsem byl ready na ní napsat recenzi (už nevim jestli sem nebo na web, kam jsem psal dřív), každopádně jsem zrovna měl nějaký náročnější období (práce, škola, kurvy, automaty, tučná jídla) a desku jsem si nakonec ani neposlech. Kacířství, já vim. Každopádně teď Vanna vydávaj EP s názvem „Alt“, na kterym coverujou kapely, který jsou mnohem slavnější než oni, jmenovitě je tam Marilyn Manson, The Offspring, The Smashing Pumpkins, The Korn a The Metallica. Zatim z toho vydali ven dva songy, tady je první z nich.

Takže to byl Manson. Přijde mi odvážný se pouštět do něčeho tak specifickýho, jako je Marilyn Manson, kterej je naprosto unikátní i v rámci svýho žánru. Třeba Cavalerovi se to pár let zpátky moc nepodařilo, znělo mi to dost divně, ale dělal jsem že se mi to líbí, protože to nahrál Cavalera. Jenže kupodivu Vanně se povedlo vytvořit zvláštní a parádně fungující synkrezi hárdkórovýho blití s Mansonovym krákorem, což ve výsledku zní dost bezvadně. No a dole dávam druhý video k „Self Esteem“ od The Offspring. K tomu neni co dodat, když hardcorová kapela coveruje punk, tak je to vždycky lepší než originál (sám jsem s metalcorovou kapelou na koncertech coveroval Offspringy a bylo to ultrazábavný). Ono to prostě vždycky o něco víc mrdá a v tom to je jakože dobrý. Takže se jakoby na EP od Vanny dost vydatně těšim. That’s it. Těšim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *