Muse – The Drones World Tour

drones-coverVim, tohle je metalovej portál, tak co tu dělaj Muse? Budu si psát o čem chci, oukej? Já mám rád metal, tak o něm píšu, ale mám rád i Muse, tak o nich taky napíšu. Letos vydali novou desku a jak je zvykem, měla by po vydání desky následovat i tour, na který se ty songy budou hrát. A to se taky děje.

Když tehdy vyšel single „Mercy“, slíbil jsem vám, že až deska Drones vyjde, napíšu na ní recenzi, na což jsem se následně vypíchal, protože se mi prostě přestalo chtít něco dělat a rozhod jsem se na Nollyho následující tři měsíce kompletně srát. Shodou okolností se tak rozhodli i MubarakSaddam, což bylo příhodné, protože jsem nebyl ten špatnej jenom já a mohli za to všichni. Teď už ale zas píšeme. Recenzi se mi zpátečně už ale dělat nechce, tak tu desku v rychlosti shrnu tady.

Po prvním poslechu jsem jí nenáviděl a proklamoval jsem, že je to hrozně teplý. Pak jsem si ale časem uvědomil, že vlastně i všechny předchozí desky jsou teplý a že bych i Drones měl s tímhle poslouchat. Tak jsem si to poslech a počítal s tim, že je to teplý, a najednou se mi to fakt dost líbilo a vůbec to neni horší, než jejich předchozí tvorba. Je to pořád super a vlastně trošku kecám. Ono to ani teplý neni. Jenom když celej den posloucháte Lifeforms a pak si pustíte Muse, tak se to těžko hodnotí. Singly jsou všechny super a dost mě potěšil song „Defector“, protože v tom slyšim ty pravý Muse. Jsou tam nějaký orchestrální prvky a takový ty jejich klasický momenty, který mám na týhle kapele rád. Jediný, co mi na tý desce přišlo stupidní je poslední a zároveň titulní song alba „Drones“. To je fakt trapas a nechápu, jak na to mohl Matt Bellamy kejvnout a usoudit, že je to libang. Protože neni.

Každopádně si myslim, že ten koncert bude libovej, pač liveka Muse jsou vždycky raketózní. Lístek stojí 1290 Kč, což je na kapelu tohohle formátu, myslím, celkem odpovídající cena. Pokud minutu po otevření prodeje nevykoupí všechny lístky Poláci, tak si taky jeden koupim. K týhle tour ještě neexistuje plakát, což nechápu, pač dokonce i Skywalker měli plakát, když jeli tour po Čechách, Slovensku, Polsku a Německu a nazvali to evropská tour (což je dost trapný a je to jako domluvit si koncert v New Yorku a New Jersey a nazvat to US tour). Takže jsem to vyřešil a udělal jsem ten plakát sám.

muse-drones-plakat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich