John Wolfhooker – post-kanadské interview

John Wolfhooker - John WolfhookerKapela John Wolfhooker, a jejich preference analogového nahrávání oproti Axe FX, je u nás v redakci dobře známá. Jan Vlkohákáč před nedávnem na netu vyhráli soutěž, která jim zařídila hraní na fesťáku Envol Et Macadam (což zní jako býčí zápasy) v Kanadě po boku kapel jako je například Rise Against, který celkem cenim a jako malej jsem je dost smažil, nebo třeba MillencolinDespised Icon, který mám zas třeba intenzivně v píči, protože jsem o nich nikdy neslyšel. Každopádně prostě namísto hraní v syflovym Exit-Usu (bye bye potenciální akreditace) si měli možnost zahrát na jinym kontinentu, což mi přijde na jednu stranu hustý, protože je to krůček k expanzi do světa, a na jednu stranu na hovno, protože Kanaďani asi těžko poletí do Evropy na koncert.

Každopádně jsme se v redakci rozhodli, že začneme tu a tam s kapelama dělat rozhovory. Dělaj to všichni, tak proč ne my, no ne? Bohužel budeme omezeni na kapely, které jsme ještě nestihli dostatečně pohejtit. Bůh ví, jestli by zrovna třeba Attack the Hero chtěli vůbec komunikovat, pač zrovna ty ve většině článků celkem vydatně fakujem. Respektive Mubarak je fakuje, já je mám na salámu. John Wolfhooker sice Mubarak v recenzi na jejich desku taky posmahnul, ale já je zas naopak pocenil, takže se mnou očividně rozhovor byli ochotni udělat. A možná taky proto, že to nejsou trapáci, který se hnedka urazí. Stručně k typografii, jelikož asi nebude uplně taková, jaká by být měla. Otázka je tučně, odpověď kurzívou a normálně bude můj případný komentář. Komu se to nelíbí, má smůlu.

— Hráli jste teď na fesťáku v Kanadii. Letenky stojí dost peněz, neuvažovali jste, že se na to radši vypícháte a nakoupíte si za ty peníze třeba Xboxy?
— Si fakt taký jebnutý, že si myslíš, že jsme to platili ze svého? Letenky p

Zde odpověď končí. Nejsem si jistý, zda-li je to naschvál, ale troufám si odhadovat, že by to pokračovalo „Letenky pjsme neplatili.“

— Kolikrát jste v té Kanadii měli sex?
— Popravdě pícháme našeho fotografa / menežirisa / tatínka Rusty Shepherda (čti „šepart“ jako že umění, voe).

Bohužel nejsem zas tak dobře zběhlý vo slovenčine, takže uplně nevím, co je to menežiris, ale zní to jako ta kost.

— Já osobně John Wolfhooker celkem vykopávám, ale třeba Mubarak vás docela intenzivně dissí, viz jeho komentář k recenzi vaší desky. Jak se vyrovnáváte s tím, když někdo třeba prohlásí, že „John Wolfhooker mám v píči, je to usranost!“?
— Kromě Mubaraka to ještě nikdo neřekl, takže docela v pohodě.

— Co se stalo s tím prohlášením, že na každý song z desky uděláte klip? Zjistili jste, že je to píčovina?
— My jsme je udělali, ale nikdo neřekl, že budou zvěřejněný.

Takže neudělali? Nebo já nevim, ale podle mě kecaj.

— Proč nehrajete djent?
— Protože by Periphery museli skončit.

— Proč nehrajete grindcore?
— Co je to grindcore…? To je nějaké jídlo? S kukuřicí? Vegetariánské? A je to gluten-free?

— Hodláte ještě někdy vydat nějakou desku, anebo půjdete po vzoru Sex Pistols a za rok to zabalíte?
Tato otázka nebyla vůbec zodpovězena. Buď jim přišla až moc absurdní, anebo fakt půjdou po vzoru Sex Pistols a třeba v tuto chvíli už žádní John Wolfhooker neexistují. #konspiračníteorie

— Ještě jednou, proč teda nehrajete ten djent?
— Ok, teď seriózně – Rony nemá peníze na sedmičku (osmičku), stejně tak jako Filip nemá peníze na Dingwall a Ráclavský nechce zapůjčit, geňo….

No jasně, no jasně, Dingwall. Existuje snad nějakej basák, kterej by nenaháněl lofase nad basou s fanned frets, kterou používá sám Nolly? Tomáš by nějakýho Skervesena zapůjčit mohl, nebo by jim ho klidně mohl rovnou přenechat, protože si myslim, že kdyby jeden ubyl, stejně by to nebylo poznat. Takže oukej, chápu je.

— Kdo z vás nejvíckrát denně honí?
— V rámci Québec 2015 Jerk-Off Tournament v Kanádii vedou Rony s Filipem. Tos nečekals, cos?

Trochu jo, Filip je sázka najisto přece.

— Podívejte se na tuto pižmovku s pižmatama a řekněte mi vaše pocity.
muscovy
— Jde o kolaborativní platformu na bázi stratifikace venkova, kdy samice vyjadřuje dominantnost v kolektivu a nehodlá skončit na talíři. Zvížata jsou pšátelé a néé potrava. Go veg.“

Pižmina by na talíři skončit neměla. Ovšem jinak tento hardcorový názor nesdílím. Takže go meat.

— Kdyby někoho z vás přejel náklaďák, ukončili byste kapelu, anebo sehnali náhradu? Řekněme třeba, že by ten náklaďák přejel Martina, protože u zpěváka si toho, na rozdíl od ostatních, většinou někdo všimne.
— Nevšimne.

— Filipe, když jste s Koblížkama měli jet Fucker Tour 2014 spolu s The Snuff, tak se na vás The Snuff vysrali a měsíc po oznámení zastávek společný tour ohlásili ve stejnejch termínech tour s Ill Niño, righ? Chápu to správně, že jsou to buzeranti a zrušili společnou tour, jenom aby měli větší fame jako support Ill Niño? Nesralo vás to? Just curious, podle mě jsou to teda koňomrdi.
— Koňomrdi to sice jsou, ale tour jsem jim přál, nevadilo nám to.

— Martine, Shiro Ame se rozpadli, jedeš si uplně něco jinýho. Myslíš (myslíte) si teda, že hardcory, metalcory, deathcory, screama a ema jsou dávno chcíplý sračky, který by měly zaniknout? V čem vidíš budoucnost český kytarový scény? V analogovym nahrávání? V The Snuff? V Modern Day Babylon? V coverování gayfish raperů? V Positive Grid BIAS?
— V každým žánru kytarový muziky je alespoň jedno album nebo kapela, která / které bude navždy legendary, tudíž nejde, aby nějakej styl zanikl. Má prostě roli v historii a vývoji hudby jako takové. Budoucnost vidíme v písničkářích. Ti tu budou navždycky, je to součást českýho folkloru.“

Zde je alespoň jedna normální odpověď pro ty z vás, kteří chtěli nějaké normální info z tohoto interview. Jinak si na to nezvykejte, většinou se kapel budem ptát na píčoviny.

— Aďo, jedeš si v nějakejch drugs, nebo jak bys nám objasnil tvoje kníření ve videích ze studia?
— Testujem lieky ako part-time job.

Lieky = léky. To jen pro ty z vás, kteří jste stejně stupidní jako já a přemýšleli byste 5 minut nad významem toho slova. Asi bych si měl na tejden zajet někam do Blavy a trochu se asimilovat. I když Bratislava prej vypadá uplně stejně jako Chodov, jenom maj navíc ten hrad, kterej vypadá jako obrácenej stůl.

— Rony, ty jsi po té talent soutěži začínal v kapele, kde všem členům bylo asi tak 120x víc let, než tobě. Nebylo to trochu ujetý?
— Eeeeeehhmmmmmmfffff……. Byli to vyzrálí muzikanti. Když se člověk chce něco v mladým věku naučit, tak je třeba naslouchat stařešinům (nejenom ty vaše gženty)…

Kámo, jsou to i tvoje gženty, takže bacha.

jw-interview-og

 

2 Responses to John Wolfhooker – post-kanadské interview

  1. Frank napsal:

    Nuda, málo HEJTU

    • Mubarak Okubo napsal:

      To je rozhovor! Chtěli jsme jakoby, aby nám na ty otázky odpověděli… ale oukej, tvůj požadavek je pro nás výborná záminka. Příště budeme zlejší, slibujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *