Rage Against The Machine chystaj DVD, což je paráda

rageagainstfinsburydvdKdybych měl říct, kterou kapelu bych chtěl v životě nejvíc vidět live, tak by to byla celkem jasná volba: Rage Against The Machine. Proč? Protože to je liberec (libový, libang, libanon, chápete?) kapela, má to koule, je to nasraný, perfektní exprese takovýho toho levičáckýho antisociálního teenage vzdoru. A to já rád. RATM taky de facto založili žánr rapování do kytar (jo já vim, nezaložili, whatever…) a v neposlední řadě v tý kapele hraje muj nejvíc nejoblíbenější kytarista na světě, a to Tom Morello. Proč nejoblíbenější? Proto.

Rage Against The Machine jsem nikdy naživo neviděl, hlavně proto, že v týhle zemi hráli jen jednou a vůbec mě to nepřekvapuje, protože jsou to bolšani a bolšany nemá nikdo rád. No a pak se ráčili rozpadnout a koncertovat jenom jednou za pět let při nějakejch ultrazvláštních příležitostech, jako například na festivalu LA Rising, kde hráli spolu s kapelou Rise Against The Machine. Co si vzpomínam, tak RATM už dobrejch pět let nehráli, Tom Morello si jede svoje folkový sólovky pod nickem The Nightwatchman, Brad Wilk chvíli hrál místo Billa Warda v Black Sabbath (což je logický, je to ta samá osoba, což dokazuje fakt, že když přeskládáte písmenka v Brad Wilk, dostanete Bill Ward) a Zack De La Rocha chvíli hrál v nějaký dvojmužný kapele One Day As a Lion a teď nejspíš píše nějaký pamflety ohlašující nadcházející diktaturu proletariátu.

V roce 2010 taky RATM zahráli ve Finnsbury Parku, což je někde v Anglii. Zahráli tam za odměnu, že pro ně Britové volili ve vánoční hitparádě, protože nenapadá mě lepší koleda, než je „Killing In The Name Of“. Šlo tam o to, aby nějaká kapela převálcovala v hitparádě singlů vyleštěný buzíky z X-Factoru a nějakej britskej moderátor inicioval hlasování pro „Killing In The Name Of“. No a RATM tu hitparádu fakt vyhráli, takže byli celý naměkko, prachy z tantiémů jako správný levičáci investovali do charity, zahráli ten koncert a na finále z něj udělali DVD, který vyjde 16. října a já si ho možná normálně pudu koupit do krámu, protože to bude bezva. Takže tady je jedna ukázka.

A tady je tracklist. A dole pod tim ještě jeden song, ale ten nemam zas tak rád.

01 – Testify
02 – Bombtrack
03 – People Of The Sun
04 – Know Your Enemy
05 – Bulls On Parade
06 – Township Rebellion
07 – Bullet In The Head
08 – White Riot
09 – Guerrilla Radio
10 – Sleep Now In The Fire
11 – Freedom
12 – Killing In The Name

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *