Vanna – ALT

vannaaltPřed necelym měsícem jsem psal novinku na Vannu a jejich EPčko zvané „ALT“ s coverama dobrejch a slavnejch kapel a hodnotil jsem to zároveň spíš kladně. Teď, když jsem to slyšel celý, tak vlastně spíš nevim. Předchozí newsku berte jako úvod a tohle jako takovou minirecenzi minialba, nechci to moc natahovat.

Deska začíná teda songem „Beautiful People“ od Mansona. Předtim jsem psal, že se mi líbí fúze hardcorovýho a mansonovskýho zpěvu. Jako jo, ale to je asi tak všechno, jinak se v tom songu nic moc zajímavýho neděje, vlastně bych řek, že to zní povážlivě dost jako originál. EP pokračuje trackem „Self-Esteem“, původně od The Offspring. Ten je super a zpětně ho po poslechu desky hodnotim, jako asi nejzáživnější na desce. To proto, že to zní jako hardcorovej cover punkrockovýho songu, což znamená, že tomu ty kytary dodávaj koule a je to hustější než originál. Takže dobrý.

Smashing Pumpkins vůbec neznam, nikdy jsem to neposlouchal a nejspíš ani nikdy neslyšel, takže jejich „Zero“ slyšim poprvý. Jsem celkem zvědavej, jak se cover liší od původního songu, ale abych striktně zachoval I-don’t-give-a-single-fuck attitude tohodole webu, tak na to seru a původní verzi si ani pouštět nebudu. Takže jediný, co k tomu můžu říct, je, že to zní dobře. Pak tady máme Korn a „Got The Life“, kterej je ve Spotify geniálně pojmenovanej „Got The Life Fuel“. Dopíči, to jsou idioti. Docela mě fascinuje, jak zpěvák Davey Muise napodobuje hlasovej projev Jonathana Davise, zní to fakt hodně podobně, jako Korn. Hm.

Jak už nám debilní Spotify napovědělo jednu písničku předem, posledním trackem je „Fuel“ od Metallicy. Hej já už nevim co bych o tom tyvole napsal. Zní to jak Metallica, fakt že jo. V tuhle chvíli mi upřímně nějak uniká pointa tý desky. Jako jo, je to super, všechny songy zní výborně, hlavně ale proto, že Metallica, Korn, The Offspring, Manson a to pátý, co neposloucham, jsou výborný kapely. Ale Vanna? Do puntíku přesně je zkopírovali, napodobili, otiskli, neni tam ani drobek nějakýho vlastního vkladu, z čehož lehce vystupuje výše zmíněná „Self Esteem“. Nabízí se otázka, jestli je teda lepší cover Vanny a nebo Avril Lavigne… já sám se přiznam, že nevim. Těžko desku hodnotit, tak dávam průměrný hodnocení. „Got The Life Fuel“ tyvole…

Tracklist:
01 – Beautiful People
02 – Self-Esteem
03 – Zero
04 – Got The Life Fuel
05 – Fuel

Hodnocení: 5/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *