Signal Festival 2015 = úser

11988483_832333920177971_7195525404491096892_nLoni jsem se dozvěděl o věci s názvem Signal Festival. Nevěděl jsem, co to je, ale znělo to dost podobně jako Euroblast nebo Techfest, tak jsem tam šel, protože jsem předpokládal, že bych tam třeba mohl ukořistit podpis Jense Kidmana. Ukázalo se, že pointou je, že lidi (umělci) po Praze vyserou nějaký světelný instalace a jiný lidi (plebs) se na to pak chodí dívat. Je hodně těch statickejch, což je jebka, protože to přestane bavit asi tak po 200 milisekundách okukování, no a pak jsou videoprojekce, který se ukázaly bejt dost zajímavý. Bohužel jsem tehdy nebyl na náměstí Míru, kde to prej bylo nejlibovější, ale viděl jsem to na videu a pravda, docela mi to umělecky imponovalo. No tak co žejo, půjdu i příští rok, zvěstoval jsem.

Všichni tři z redakce jsme se včera sebrali a šli jsme tam. Mubarak s sebou dokonce vzal i ženu, což rozzuřilo těch 187 dalších, které jsou také jeho manželky, a srali jsme si to na Staromák. Očekával jsem opět podobnej libang jako loni. Hej a bylo to uplně nejhorší. Loni se na baráku skládaly všemožný obrazce v barvách, tancovaly tam figury, bylo to fakt dost dobrý. Letos jsme se ale celých úhrnem pět minut dívali na tečky, kterak běhaj po baráku, smrdělo to tam, bylo to nahovno a hlavně se mi z tý projekce chtělo chcípnout. Nejhorší na tom bylo, že Mubarak ani Saddam na tom nikdy nebyli a já s tím hajpoval, jak je to libový, a pak suddenly jebec.

12079901_10153150177116752_6283670860022522439_o

Po prvotním znechucení jsme se tedy rozhodli optat místních štamgastů, kde bychom mohli nalézt něco, po čem by se nám do jahody nahrnulo aspoň trochu krve. Nějaký tři vykropený buchty nám poradily židovský hřbitov, tam prý je libová videoprojekce. Samosebou nás jenom vysmahly a když jsme tam dorazili, nic tam nebylo. Pořád to ale bylo zajímavější, než hovnová projekce na Staromáku.

Židovský_hřbitov_na_Josefově_1

Že prej teda půjdeme k Rudolfinu, tam taky něco je, rozhodl Saddam. Kolem Rudolfina stálo asi tak tři sta fízlů, vypadalo to na fakt velkej event. Event spočíval v tom, že před Rudolfinem byla zavěšená nějaká zdechlá síť, stejná jako když v Bludišti na ČT1 museli přelézat tu opičí dráhu a pokud to posrali, tak spadli dolu do sítě. Tak přesně tak vypadala. Je dost pravděpodobný, že onu síť vyhrabali právě někde na půdě na Kavčích horách, ometli z ní pavučiny a semeno a zavěsili jí sem. Na to svítily tři reflektory a to bylo všechno, nic to nedělalo. Popis téhle instalace byl, že to vyjadřuje nějaký zemětřesení v Chile a má to vzdát hold obětem těchto zemětřesení. No tak to je nesmysl žejo a vůbec to neni pravda. Je to zavěšená nasvícená síť a zemětřesení to vůbec nepřipomíná. Kdyby pod tím někdo rozdělal táborák a ta síť lapla, byla by to asi nejzajímavější atrakce, jinak to je asi nejhorší atrakce na světě. Co víc, veřejnosti bylo dokonce nabídnuto poslat smsku asi za 100 korun na podporu tohohle projektu. Píčo tak to asi nikdy v životě. Po tom, kolik jsem ušel kroků, abych tohle mohl vidět, jsem spíš měl pocit, že jsem byl okraden o svou pýchu a že spíš mně by měli zaplatit za to, že jsem tam vůbec došel.

11221504_10153150177121752_4664314941370630214_o

Petřínská věž taky nějak svítila, ale jestli jste byli někdy u moře, nebo jestli jste alespoň jednou v životě viděli maják, tak to vypadalo uplně stejně, ergo to nemusíte vidět a můžete radši zůstat doma a čumět v bedně na chcíplej fotbal nebo třeba honit u animovanýho porna. Na netu jsem našel, že prej někde hráli Tesseract, což znělo docela dobře, protože ti před měsícem vydali novou desku. Nakonec to ale byl fake a ve skutečnosti to byly nějaký laserový diskošky, což je trapas, protože kdybych chtěl něco takovýho vidět, jel bych třeba na Hip Hop kemp.

Závěrem bych tedy chtěl říct, že jsem letošní Signal Festival nenáviděl a nesnášel a že byste tam za žádnou cenu neměli chodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde