Heil Český Slavík

cesky-slavik-mattoni-2010-logo-13Ceny Českého Slavíka jsou rok od roku víc a víc spíš na posmah, než že by se z toho dal vyvodit nějaký závěr, co se týče kvality hudební produkce. Loni jsme se mohli setkat s vyloučením Řezníka z hlasování, protože prý to byl interpret neadekvátní a do soutěže tohoto rázu se nehodil. Pořadatelé musí tedy mít velmi specifický názor na to, co je oukej a co ne.

Třetí místo v ocenění zpěvák roku totiž připadlo Tomáši Ortelovi z kapely Ortel, která se v ocenění kapel umístila na druhém místě a předehnala dokonce i zdechlý Kryštofy. A já se táži, jak je možný, že se do telky na pódium nepustí českej Eminem, ale českej Göring ano? Není v pořádku chodit do barů na Žižkově, ale hajlovat v autobuse a plynovat negry je jako libový? Původně jsem na tohle téma chtěl napsat nějakej vtipnej článek, ale postupně se mi všechen vtip vytratil, protože mi to vlastně moc vtipný nepřijde.

Kapela Ortel je odpad veškerý hudební scény a to nejenom proto, že je to náckovský. Celá prezentace týhle kapely je totiž jeden velkej nádor. Neřikejte mi, že všechny ty rádoby hustý fotografie s přidělanými nápisy v malování, pozvánky na random tři roky starý koncerty ve videích songů na YouTube, název stránky na FB „ORTEL – oficiální prezentace této plzeňské kapely“ (trochu mi to připomíná tenhle průser) a posty jak z mimibazaru, dokážou 40 tisíc lidí přesvědčit, že tohle je vlastně kvalitní věc. Do prdele kurva, existuje sto miliard jinejch kapel, který dělaj hudbu dobře a i nějakej patnáctiletej buřt, kterej sedí doma a šteluje celý dny PODa, dokáže kapele udělat lepší vizuální prezentaci. Jenže majoritní česká společnost nejradši konzumuje odpad a tak si jdou v sobotu do Lidlu koupit čínskou polívku za 3 koruny, sednout si s ní večer k bedně v reklamním tričku Úsvitu přímé demokracie, který dostali zadáčo, protože se zúčastnili přednášky, kde se navíc rozdával párek a pivo zadáčo, a koukat na Českou Orlici a při tom popěvovat: „Moji drazí přátelé, zvědavě se ptám. Kolik barev na těle ještě nepotkám!“. To už si snad radši poslechnu The Snuff.

Rád bych do příštího ročníku nominoval kapely Agrese 95Cirhoza 88 a Conflict 88, protože mám pocit, že by tito hodní a slušní pánové perfektně zapadli. Bleju.

slavik-og

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *