Star Wars – Epizoda VII: Síla se probouzí (rozsáhlá hejtovací review se SPOILERAMA)

sw cdSpoiler alert. SPOLIER ALERT!! Nechceme bejt zkurvený píče, jako lidi ze Stay Zmrd, který mi zákeřně posrali zážitek z novejch Hvězdnejch válek vykecánim klíčovejch momentů filmu. Takže to nečti, pokud jsi to neviděl a nechceš si to zkazit taky. Nebo pokud nechceš strávit půl dne čtením výpravnýho elaborátu o ničem na Nolly.cz

Dne 17.12. jsme se s velkou pompou spolu s Yasirem, Saddámem a dalším počtem našich blíže nespecikovaných relatives vydali na Epizodu VII. Já se osobně neřadim k takovejm těm nerdum, který maj plnej šatník triček se vtipnejma Star Wars obrázkama, nosí divný cosplay kostýmy mistra Yody a Jar-Jar je pro ně sprostý slovo. Od toho se celkem striktně distancuju. Ovšem Star Wars miluju už od nějakejch svejch osmi let, kdy mi spolužák ze základky vysvětlil nad Lego katalogem jak je to s Anakinem a Obi-Wanem, a proč vlastně existuje první epizoda, pak nic, a pak čtvrtá až šestá. No prostě to mam fakt rád nade vše, ale přistupuju k tomu jako dospělej člověk, oukej?

Takže jsme přišli do kina a naskočily klasický žlutý rolovací titulky, který nikdy nečtu, protože se soustředim na myšlenku „jak to kurva udělali, že se to takhle posouvá ve vesmíru?“. No nicméně to bylo na tom filmu asi jediný dobrý, pak to začíná bejt průser. Jsme na random pouštní planetě, která se jmenuje Jakku. V prvním dialogu bez jakýhokoli vysvětlení a uvedení totálně random děda nabízí nějakýmu pilotovi Poeovi „mapu k Lukovi Skywalkerovi„. Cože dopíči? Jak jako mapu ke Skywalkerovi? Ale oukej.

Do toho přijdou zlý týpci a začne boj. Stormtroopeři? Co tam jako dělaj? Snad dostalo impérium v Návratu Jediho na prdel a oslavilo se to ohňostrojem, tak jakto že tu sakra zase jsou? Poe je polapen, ale předtím ukryje „mapu ke Skywalkerovi“ do droida. Protože spojení tajnejch informací v droidovi a pouštní planety, to ve Star Wars nikdy nebylo žejo. Objevuje se na scéně hlavní záporák Kylo Ren, kterej umí zastavit výstřel z blasteru v letu, což je cool. Pokud nemluví, což mi přijde jako když si osmiletý dítě hraje na Darth Vadera s vysílačkou z tržnice, tak je docela hustej. Zatim.

02

Kylo Ren vypadá jako zadní světla ze Superbu

Pak jakože Kylo Ren toho pilota nějak Sílou mučí, ovšem kýžený informace neohroženej hrdina vykecá dřív, než se Stránskej uráčí dostavit na obřad, takže super. Naštěstí se zjeví stormtrooper nigga, kterej ho zachrání. Proč a jak se o něm dozví, to je mi záhadou. Stejně jako to, jestli niggu ukradli rodičum jako malýho a spoustu let ho cvičili na stormtroopera nebo narukoval až v pozdějším věku, každopádně ho stormtrooperství sere a divák opět nemůže moc pochopit proč teda vlastně stormtrooper je a o co mu teda jde. No nic. Nigga s E. A. Poem zdrhnou do TIE stíhačky, ale protože jsou oba blbý jak troky, nikdo z nich si nevšimne, že je připoutaná obřím kabelem.

Poe je totiž „nejlepší pilot v galaxii“, což teda taky nikde neni vysvětlený a nikdo nechápe, podle jakýho žebříčku se to hodnotí, ale prostě je, instantně umí ovládat stíhačku TIE a arogantně tvrdí, že umí pilotovat „anything“. Jo, akorát si teda nevšim, že je ta věc připoutaná. Asi jako kdyby se Kimi Raikkonen rozjel ze startovacího roštu s ruční brzdou. No shit happens.  Fight stíhaček a TIE dopadá na pouštní planetu Jakku. Nigga se katapultuje a pak se pouští doklopýtá ke stíhačce, kterou ovšem sežere tekutej písek. Niggu ne, protože stojí celej půl metr od ní, to dá rozum. Je to nigga, tak šlohne Poeovi bundu, protože ten se před katapultováním zřejmě odsvlíknul. Pak pokračuje pouští a hledá obydlí. Dohromady asi čtyři střihy na písek během deseti vteřin a nigga je najednou u nějakýho settlementu. Jo, v poušti to totiž funguje takhle jednoduše, jenom se ti lehce zpotí ksicht a už seš ve vesnici.

Tady se nigga potkává se sběračkou kovů. Teď to trochu zní jako lovestory z Mostu nebo Chomutova. Sběračka kovů předtim našla droida, ve kterym jsou tajný informace (scéna, kdy radnom emzák v poušti najde osamocenýho robota, tak si ho chce odtáhnout domu, ale buchta mu vynadá, že je sobeckej a myslí jenom na sebe a sebere mu ho). Proběhne nějaká bitva a dvojice „nepřizpůsobivých“ ukradne Millenium Falcon stojící opodál a zdrhne do vesmíru. Buchta celkem dobře pilotuje Falcona, kde se to naučila to je záhada, protože pozadí týhle postavy je stejně mlžný a plochý jako niggy i Poea a vlastně všech v tomhle filmu. Pak loď do sebe vtáhne nějaká jiná loď a ve Falconu je najednou Han Solo a Čůý. Co tam dělaj? Dozvíme se storku, že Falcona mu ukrad Karel, Karlovi jí vzal Robert a Robertovi jí sebral Bohdan, načež Bohdanovi jí ukrad nigga s holkou. Dík za vyčerpávající vysvětlení.

Fajn Sith lord, kterej neni uplnej nepoužitelnej debil

Nepochopil jsem, jestli Falcona vtáhnul nějakej letící hangár nebo to je Hanova loď. Jestli letící hangár, tak s jakou lodí tam Han přiletěl a proč jí tam pak nechává s nákladem nějakejch drahejch divokejch nestvůr? Jestli to je letící hangár, tak proč nasál Falcona tažnym paprskem? Jestli to neni letící hangár, ale Hanová loď, tak proč tam kurva najednou je deset záporáků, který ho jdou krocnout? Pak se letí na nějakou planetu, která snad ani nemá jméno. Han všechny zavede do nějakýho chrámu za nějakou emzáckou babičkou, který je tisíc let. Před vchodem všechny ostentativně upozorní, aby nezírali. Na co? Na všechno. Oukej, po tomhle upozornění jsem čekal, že bude mít ta babča šest čůráků na čele nebo tak něco. Ne, pouze měla brejle a byla oranžová. Cože kurva? Nějaká hrozně temná žena příchozí poznává a zavolá Kylovi Renovi. Očekával jsem, že to bude nějaká Zam Wessel 2, ale ne, dál v tom filmu už nevystupuje. Ok. Pak jde buchta do sklepa (proč??) a tam na ní něco křičí dívčím hlasem. Bezva, duchové mrtvejch holčiček ve sklepě, to nesnášim, u toho se vždycky bojim.

Buchta vleze do nějaký kobky a tam se mezi starym bordelem válí truhla. Myslel jsem, že uvnitř budou potlouky se zlatonkou a camrálem nebo Obludné obludárium, ale ne, je to jen meč Anakina Skywalkera, o kterej Luke přišel v Oblačnym městě. Kde se tam vzal? Čert to vem, Anakinův meč na ní volá ze sklepa z truhly dívčím hlasem, proč ne žejo. Oranžová babča meč daruje niggovi a pak přiletí Kylo Ren s letkou, která rozsračkuje celej ten tisíc let starej palác. Ale nikomu se nic nestane. Pak začne přestřelka a Han Solo se tváří, jak když Čůýho wookijskou kuší drží v ruce poprvý v životě, protože spolu kámoší teprve asi padesát let. Nigga se světelnym mečem se pobije se stormtrooperem třímajícím nějakou libovou energozbraň. Asi jedinej moment ve filmu, kdy mě to fakt bavilo. Holka zdrhne do lesa bez sebemenšího důvodu a tam jí polapí Kylo Ren. Všechno v okolí je na sračku, krom Millenium Falcona, kterej má dvacet metrů v průměru, parkuje sto metrů od paláce a nezasáhne ho ani jedna střela. Naštěstí teda Čůý, nigga a Han můžou vysmažit zas na jinou planetu.

Kylo Ren vyslýchá Sílou buchtu a moc mu to nejde, takže na sebe asi dvě minuty drsně čumí. Potom si sejme masku, aby jeho aura temnoty a záhadnosti okamžitě vyprchala a nedej bože se napětí, kdo se asi za maskou skrývá, nepřeneslo do dalších epizod. Je dobře, že informaci, že Kylo Ren je syn Hana Sola jsme se dozvěděli už asi v prvních dvaceti minutách filmu, takže moment překvapení, na kterej si fanoušci původní trilogie počkali až do závěrů Epizody V a VI, šel naštěstí v případě tohohle filmu do píči pro jistotu hned na začátku. Skvěle. Kylo Ren vypadá jako něco mezi profesorem Snapem zamlada a Marilynem Mansonem zamlada. Většího přihřátýho honibrka jsem si jako záporáka v novejch Star Wars představit nemoh, Oli Sykes by podle mě byl temnější a přesvědčivější sith, a to ho nenávidim. I Martin Hranáč by byl možná lepší záporák. Jak se stát z číšníka sithským lordem. Navíc v masce vypadá jak Škoda Superb zezadu.

04

Marilyn Manson – The Pale Emperor (2015)

Když týpek odejde, tak buchta použije jedi mind trick na vojáka. V původních filmech to používá Obi-Wan nebo Qui-Gon, prostě lidi, který Sílu trénujou miliardu let. Buchtě bylo před asi čtyřma hodinama oznámeno, že Síla neni jenom mýtus, ale že to je real věc, takžě samosebou okamžitě dokáže věci typu „kredity budou stačit“. Výtečný. Nejzábavnější moment je, když Kylo Ren mečem vztekle likviduje nábytek hvězdy smrti pokaždý, když mu uteče nějakej důležitej rukojmí, což se mu vzhledem k tomu, že to je uplnej neschopnej idiot, během filmu děje v podstatě neustále. Han Solo mezitim dojede na planetu, kde potká starou princeznu Leiu, se kterou se asi dávno rozved, jenže to nám asi v tomto filmu neni souzeno se dovtípit. Pár plytkejch dialogů, který neřeknou nic, ale aspoň jsem se utvrdil v tom, že dneska už bych nad Leiou asi péro nehonil. Princezna sexsymbol je oháknutá, jak když jí v důchoďáku pustili na vycházku. Krom toho je stará žejo.

Na planetě se zjistí, že „mapa k Lukovi Skywalkerovi“ neni kompletní a nikdo tu výseč galaxie na mapě nepoznává. Zbytek mapy chybí, což je škoda. Nikdy nebudou moct dojít k Lukovi Skywalkerovi, kterýho na mapě označuje písmeno X. Kylo Ren mezitim rozfrčel svojí superzbraň, dvěstěkrát větší, než je hvězda smrti, která neničí planety, ale solární systémy. Nebudu vás dál napínat, piloti X-wingů musí zničit nějakou sračku na tý hvězdě smrti, aby jí odbouchli. To vás ani nenapadlo co? Jo a pilot Poe je živej a tim jeho působení ve filmu opět víceméně končí. Leia teda klade Hanovi na srdce, aby tam doletěl, hvězdu smrti zničil a přived Kyla domů, jako kdyby týpek byl prostě jenom na zmrzce s kámošema a lehce se zpozdil. Tak Čůý s Hanem a niggou vyráží zničit „oscilátor“, což je klíč ke zboření celý planety. Celý to zní, jak kdyby celou hvězdu smrti ovládal stack tří Axe FX propojenejch přes Positive Grid BIAS běžící na tabletu.

Han rozsmaží Falcona, ale aby je nedetekovali, tak musí zastavit na planetě přímo z rychlosti světla. Vzhledem k tomu, že Millenium Falcon má v hyperprostoru cca 1,5 rychlosti světla, tak urazí za vteřinu cca 450 tisíc kilometrů. Pak smykem zabrzdí na vrcholku hory na planetě a vyhne se o pár metrů skále, ze který průvan smete sněhovou čepičku. 450 tisíc kilometrů za vteřinu. Nigga se přizná, že na základně dělal uklízečku (wtf?? vždyť byl stormtrooper kurva, to měl místo blasteru mop nebo co?) a že tam vylákal Hana jenom proto, aby zachránili tu holku. Bezva, první postava, která přináší v poslední čtvrtině stopáže aspoň hrubej nástin nějaký motivace pro svoje konání během filmu. Černoch chce opíchat bílou holku. Proč ne, mně se ta buchta taky líbí. Ve stanici se Čůý, nigga a Han potkaj s již utečenou buchtou, nigga se s ní obejme a hurá, jdem zničit „oscilátor“.

Bezva Sith lord, kterej neni kokot

Pak je tam nějaká honička nebo co, to už si nepamatuju, ale vrcholí to ve chvíli, kdy se Han setkává s Kylem na můstku, vedoucím nad obřím komínem, jež ústí kdesi v hloubce. Prostě typický Star Wars zasazení, indikující, že budou světelný meče a někdo přijde o ruku, popřípadě chcípne. Han Solo synáčka přesvědčí, ať se s nim vrátí „domů“ a týpek si sundá masku a rozbrečí se, že teda jako jo, pak bez jakýhokoli vnějšího impulsu Hana propíchne. Fajn no, když myslíš Kylo. Čůý zavrže (čti: udělá ten zvuk jak mentálně postiženej pacient) a stane se z něj Terminátor, kterej vybombí z ničeho nic celou základnu. Piloti X-wingů, kterejch je úhrnem asi tak šest, si z toho vyvodí, že teď je jejich chvíle a začnou základnu rozstřelovat. Základně, která je velká asi tak jako Český Budějovice, stačí pár wookijskejch bomb a několik zásahů ze stíhačky, aby planetu úspěšně přivedla k rozpadu.

Nigga s buchtou zdrhnou ven a utíkaj do lesa. Ta planeta, na který se to odehrává, je pravděpodobně v Kanadě nebo ve Wisconsinu, protože tam jsou lesy a sněží tam. Kylo Ren je sice na hovno villain, ale docela dobrej atlet, protože ačkoli dvojice utíká směrem od základny, kde Kylo zapích Hana, tak jim po několika desítkách metrů hlavní záporák zastaví cestu, což znamená, že si je někudy nadběh a předběhnul je. Bitka se světelnym mečem, nigga to s tim moc neumí, takže dostane na prdel. Meče se zmocní buchta a chvíli se s Kylem řeže ona. Čet jsem nějaký názory, jakože jakto, že drží ten meč poprvý v životě a nedostane od Lukem Skywalkerem a sithskym lordem cvičenýho Kyla Rena totálně na prdel. No na začátku filmu buchta zrakví železnou tyčí nějaký tři emzáky, jak kdyby byla Jackie Chan, takže tohle mi přijde asi jako jedinej smysluplnej a logickej moment ve filmu, že buchta, co umí bojovat s tyčí, dokáže i bojovat s mečem. Každopádně Kylo je tekutá močka, takže ho buchta ultimátně ztříská, nicméně ho je to celý asi nějakej larp a ona má nejspíš meč obalenej molitanem, protože týpek nechcípne, jenom má šrám na ksichtu. Pak se rozestoupí země a rozdělí oba bojovníky. Buchta odtáhne niggu do Falcona, kterýho opět nezasáh ani výboj, a spolu s Čůým odfrčí zpátky za Leiou.

Kylo Ren očividně přežije, i když se planeta díky rozstřílení „oscilátoru“ rozpadne, zhroutí a změní na slunce. Po návratu se zázračně spustí R2-D2 stojící v koutě řídící místnosti základny pod nějakym mastnym hadrem a odhalí zbylou část „mapy k Lukovi Skywalkerovi„. Hurá! Tak Čůý s buchtou nasednou do Falconu a v posledních pěti minutách filmu tam narychlo vyrazí, aby se to stihlo před titulkama. Na planetě, kam dojedou, stojí Luke Skywalker na útesu oháklej v jedijskym a nepohybuje se, pouze čumí, buchta mu podává jeho starej meč, týpek si sundá kapuc, bum, titulky. Poprvý ve filmu slyšim jednu ze slavnejch Star Wars znělek. Skvěle. Imperial March nezazněl myslim ani jednou, tak pak nemá bejt Kylo Ren uplnej šupák, když jeho hudební podkres zní spíš jak kdyby John Williams složil duet pro flašinet a píšťalku z proutí.

01

Dík ty píčusi, kterej jsi tohle musel postnout na facebook a já jsem na to nedopatřením pohleděl při prokrastinačním scrollovaní

Proč pořád existuje „Impérium“ a proč pořád existujou povstalci, když válka skončila před třiceti lety? Proč je Republika zmíněná jenom v jedný větě? Když má First Order bejt militaristická buňka postavená ze zbytků Impéria, odrážející světskou myšlenku „co kdyby náckové, který zdrhli do Argentiny založili nějakou nacistickou enklávu“, tak proč je tahle imperiální enkláva v obnovený Republice schopná postavit 200x větší hvězdu smrti, aniž by se jim povedlo Republiku i povstalce se šesti stíhačkama rozsračkovat? Proč třicet let po vítězství nad Váderem a Palpatinem pořád neexistujou jediové a všichni v galaxii si myslí, že to byl jenom mýtus? Proč ve filmu neni žádná „původní“ slavná filmová melodie a proč se nepodíváme na žádnou známou planetu, jenom na kopii Tatooinu a kopii Hothu? To musí J. J. Abrams obcházet jako čínská firma na boty nějaký starý patenty nebo jak?

Co je zač ta buchta a o co jí jde? Co je zač nigga a o co mu jde? Co je zač Poe a o co mu jde? Co je zač Kylo Ren a o co mu jde? Co je zač ten temnej holografickej lord s dírou po krumpáči na hlavě a o co mu jde? Co je zač ta stormtrooperka ve stříbrnym brnění a proč se v tom filmu objeví ve dvou scénách, stopáží dohromady nepřekračující minutu a půl, ačkoli je na plakátech? Proč ve filmu vystupujou dohromady celkem tři nový mimozemšťani, který maj nějakou významnější roli, což se rovná, že maj ve filmu aspoň nějakej dialog? Proč ve filmu je naprostý minimum familiérních a povědomejch reálií z původní série a i přes zdánlivej potenciál novejch postav film v podstatě celou dobu táhne Han Solo, kterej ale už dávno neni šviáckej drzej pirát, ale dýchavičnej geront, kterej většinu času jenom čumí a hořce přemítá o starejch dobrejch časech, kdy ještě neexistovaly internety, facebooky a digitální amp modelling. Proč je to celý taková nekonzistentní sbírka píčovin, která o nikom a ničem nic neřiká?

A ten největší špek na závěr… Luke Skywalker si jednoho dne řek, že jeho učeň je pěknej zmrd a protože to je asi podobnej netrpělivej nervák, jako Kylo Ren, tak se slovy „A dost! Prcám to! Je to tak? Es es divizion valonie!!“ odcestoval na nějakou zasranou cizí planetu. Člověk ale nikdy neví, takže si předem vytvořil mapu. Protože i když seš nasranej a rezignovanej na cvičení jedijů natolik, že se bez rozloučení vypaříš, tak přeci jenom je dobrý nakreslit k sobě aspoň mapu. No a tu mapu je dobrý vložit do droida a další část dát nějakýmu náhodnýmu dědkovi.

„Co tady dělá ten droid?“
„Ale toho nám tu před dvaceti lety nechal pan Luke, těsně předtim, než vysmažil do píči, tak jsme ho tady prostě postavili do kouta… cože, vy si myslíte, že by ta mapa mohla bejt v tom droidovi? Nesmysl, v Hvězdnejch válkách přece neschováváme tajný holovzkazy do R2-D2.“

Štěstí že se R2-D2 zapnul sám od sebe a vyjevil ten zbytek mapy. Původní výseč z mapy sice nikdo nepoznával, ale najednou všichni vědi přesně, kam maj letět. Galaxie Star Wars je obří a miliony mimozemskejch druhů se po ní pohybujou nadsvětelnejma rychlostma už po tisíce let, takže fakt, že rebelům nejsou planety na mapě ani ždibíček povědomý, značí, že jde asi o nějakou zvlášť odlehlou část galaxie, kde nikdo nikdy předtim nebyl. No biggie pro Čůýho, kterej nastartuje Falcona a během pěti minut naprosto přesně doletí tam, kam má.

03

Stojící a čumící Luke na obrázku, kterej leaknul už někdy v dubnu. Diváci čekali 130 minut, aby viděli další záběry Luka Skywalkera, bohužel jiný záběr, než tento neexistuje, proto ani ve filmu být nemohl.

S timhle mi fakt tvůrci můžou tak možná vyhulit kaminskou šavlošipku, tohle si značka Star Wars nezaslouží. Jsem fakt zklamanej a doufám, že tohle je jenom plytkej úvod k nový sérii, která bude s dalšíma epizodama nějak růst. A vy, diehard fanoušci, který se z toho posíráte, jak to je super, tak si nejdřív otřete z brejlí vlastní sliny, vyvolaný Pavlovovým reflexem a všim tim hypem okolo. Neni to super, je to recyklovaná Epizoda IV, ovšem totálně příběhově a logicky vyprázdněná. Sračka, jdu si radši naladit Disney Channel, protože Inquisitor ze SW: Rebels je asi 30x větší badass než Kylo Ren a to je mezi náma fakt těžký, když už je někdo animovanej ve stylu Shreka. Tak.

Hodnocení: 0/10, je to nejhorší film na světě!


Hejty ostatních redaktorů

10899754_990391850989001_1932346467_n

Tak i já mám celkem dost rád Star Wars. Rovněž se neřadím mezi totální dajhárdy, kteří jezdí na ComicCon oblečený jako Jango Fett a pobalujou tam buchty, který cosplayujou Misty z Pokémonů, protože očividně má každej magor genitální pnutí z toho, když se holka oblíkne do žlutýho trička, jeanovejch kraťas s červenejma kšandama a vypadá jako namalovaná postavička s mordou do trojúhelníku a hvězdama v očích.

S ubývajícím časem do vydání The Force Awakens moje očekávání nabývalo různých hodnot. Uplně na začátku, když se oznámilo, že Disney koupil tuhle frančízu, jsem promptně prohlásil, že všechny další filmy budou stát za hnědel. Potom jsem se dozvěděl, že sedmej díl bude režírovat J. J. Abrams (čti: jé jé abráms) a jelikož to je týpek, kterej napsal a režíroval celej seriál Lost, kterej já mám nade vše rád, řekl jsem si, že to snad nebude tak zlý. Jenže pak mi došlo. Neni to ten samej týpek, kterej dělal Mission Impossible 3, což je snímek, kterej žádnej inteligentní člověk nemůže s klidnou rukou snést? Neni to ten samej týpek, kterej dostal pod ruku Star Trek a natočil film, kterej 100 % lidí, kteří viděli jiný Star Trek filmy, totálně posmahli jako největší mrdku? Eee, jo. Takže moje očekávání bylo docela na tenkym ledě, protože na jednu stranu mám rád Lost a na druhou stranu je to všechno ostatní vyšukaný zmrdstvo.

Teď k tomu filmu. Je dost zrádnej, protože produkce v roce 2015 je trochu odlišná od té v roce 1983, takže pokud jste si těsně před zhlédnutím sedmého dílu pustili díl šestý, je to co se týče vizuálů a zvuku úplně jinde. Logicky. A tenhle fakt může nejednoho zmást a přesvědčit, že je to vlastně doooost dobrý. No nebudu kecat, zmátlo to i mě a když to skončilo, chtěl jsem si myslet, že se mi to vlastně líbilo a přesvědčil jsem se, že je to teda dobrý. S každou další ubíhající minutou, kdy jsem si v hlavě přehrával jednotlivé scény a snažil se je opodstatnit jsem ale zjistil, že to vlastně ani moc nejde.

Vůbec nebudu zasahovat do faktu, že se vlastně jenom jedná o re-run čtvrtýho dílu. Většinu průserů už pokryl Mubarak, tak už snad jen dodám pár věcí. Kdo kouká na tyhle filmy? Nerdi, který zajímá sci-fi. Pokud vím, tak většina lidí, který zajímá sci-fi (a jsou nerdi), maj alespoň nějaký povědomí o vědě a vesmírech, vědí, že zvuk se ve vakuu nešíří a tak nemůžeme slyšet výbuch planety a mají i nějaké ponětí o tom jak rychle letí světlo. Takže ve chvíli, kdy se Han Solo rozhodne proletět štítem nový Hvězdy Smrti (mimochodem za celou dobu trvání filmu jsem se nedozvěděl, jak se ta planeta vlastně jmenuje) světelnou rychlostí, očekával bych, že na to použije nějakej počítač, kterej mu na přesnost 0,000001 sekundy vypočte, kdy světelnou rychlost vypnout, protože takovou přesnost potřebujeme, abychom se sekli max o 300 metrů. Pokud si dobře pamatuju, v předchozích filmech to tak bylo a ještě každej zdůrazňoval, že je třeba to velmi pečlivě vypočítat, aby loď během letu nezasáhla planetu nebo roj komet. Ne, Han je jinej ranař a ten usoudí, že se světelná rychlost bude vypínat manuálně a tak uprostřed světelného letu zahlásí „TEĎ!“ a vteřinu po tom bouchne do čudlíku. Nechci Hanovi kazit iluze, ale za tuhle vteřinovou prodlevu by s Falconem doletěl z Měsíce na Zem. To neni moc prostoru na to, aby si jeden hrál na machra.

moon_and_earth_lroearthrise_frame

Mám spoustu dalších dotazů. Co má jako bejt První řád? Proč už dávno se svojí super-zbraní nezničili celou galaxii, kde bydlí Odboj? Proč se rozhodli hledat droida s „mapou ke Skywalkerovi“ až teď po dvaceti zkurvenejch letech? A co má kurva jako znamenat ta mapa? Proč jí jako nikdo neni schopnej přečíst? To jsou jako všichni totálně negramotný? Ekvivalentem tohodle by v našem světě byl následující scénář. Týpek dostane do ruky tuhle mapu, ale prohlásí, že nemá vůbec ponětí, kde Luka hledat, protože mapa není celá, je to jen kousek.

mapa k lukovy

Pak by se ale z ničeho nic zapnulo starý Atari, který by odhalilo zbytek mapy a týpek by zvolal: „Ahaaaa, už vím, Luke je v Bruntále a stojí tam na střeše haly Alfa Plastiku s kapucou už dvacet let, protože by náhodou někdy mohla přijít typka a zabrala by ho kamera a v takový chvíli přece musí vypadat hustě.“ Kurva.

Taky by mě docela zajímalo, jak je možný, že když X-Wingy zničí nějakej ten oscilátor, vybuchne celá ta obří planeta. Opět převedeme na reálnej svět. V reálném světě by tohle znamenalo, že po náletech na světové obchodní centrum 11. září 2001 vybouchla celá planeta Země. Hm, to asi ne, co? Tak proč kurva vybuchuje ta jejich?!!! A jak je vlastně vůbec možný, že je 10 X-Wingům dovoleno po dobu několika desítek minut rakvit jejich klíčovou budovu, která očividně nesmí vybuchnout. Jeden by očekával, že na planetě takovýho formátu bude okolo týhle budovy minimálně 10 křižníků, kterej každej nese po 1000 stíhačkách. Jeden můj kámoš jednou s malym letadlem omylem vletěl nad vzdušnej prostor Prahy a během dvou nebo tří minut kolem něj kroužily dvě stíhačky v plný zbroji a nařizovaly mu, aby vysmahnul do prdele (real story). Tak mi sakra netvrďte, že si týpci tohle nechaj provést, zvlášť po tom, kdy se to v historii už jednou stalo, no ne?

Prostě mě to trochu otravuje. Nechci tvrdit, že si ten film už nikdy nepustim, ale rozhodně nemůžu říct, že je to fakt super pokračování Star Wars. Pokud se ale nějaký fans hroutěj, protože ten film nesplnil jejich očekávání a končí tim pro ně život, tak se, prosím vás, zase uklidněte. Je to jenom posranej film. Nic to neznamená.

Hodnocení: 2/10

Průměrné hodnocení: 1/10

55 Responses to Star Wars – Epizoda VII: Síla se probouzí (rozsáhlá hejtovací review se SPOILERAMA)

 1. dejepisar napsal:

  suhlas!

 2. cvajcen napsal:

  Kurva no co…. ma pravdu… taky mne to celkem sere. Kdyz se konecne utne pohled na Lukyna tak ocekavam ze konecne zacne NECO. Ale uz dobre chapu ze cumim dlouho a bude to koncit…. a taky ze jo… HNED. lolocaust. (stejnak na to pujdu podruhy) 😀

 3. Watsi napsal:

  Jo jo jo! Tak zklamaná jsem dlouho nebyla.

 4. Roman napsal:

  Skoda slov, kedze vsetko uz bolo povedane..toto to asi vystihuje najlepsie:
  http://i63.tinypic.com/2a4pnwp.jpg

 5. Rafi napsal:

  😀 tohle je ten nejpropracovanější českej hate na SW VII. kterej jsem zatím četl, fakt moc pěkně podaný, sice se mi The Force Awakens líbila, ale nemůžu nesouhlasit s nějakýma věcma který tu byli zmíněný a hlavně s těmi vtipno-urážlivými vsuvkami to bylo skvělý počtení.

 6. Joser napsal:

  Tak tahle stránka je pěkná sračka…

 7. adam napsal:

  Hehe,pobavilo-Aj keď viac ako prvy odstavec som nestihol,ale len taky detail-any so pochopil čo si nechapal,to čo nechapeš pride tak za 20 rokov,po nejakych 2-3 častiach k tejto „serii“ takže niekedy v roku 2035 si mozes kuknuť čo nasledovalo po bezprostrenej smrti DV…mimochodom,tam si už Ford nezahra…a pravdepodobne nikto… 😉

 8. RSLA napsal:

  tobě co ve filmu vysloveně neřeknou, nezopakujou a pro jistotu nedodaj i záběr na psanou formu, tak to asi nepocopíš že? jako pobavil jsem se při čtení tohoto „článku“, ale ty vole, to jsi fakt tak tupý že nechápeš tolik věcí? 😀

  • Mubarak Okubo napsal:

   Tvůj komentář mě nezaujal, protože nerozumím jeho obsahu. Nehodlám se tím dál zabývat. Každopádně díky za příspěvek, i když je o ničem.

  • MArtin napsal:

   Tak nám/mi vysvětli ,co nepochopil ,protože já s tím článkem asi z 98% souhlasím .

  • WY napsal:

   Taky jsem si řikal (mínus ty urážky, to neni potřeba). Haní to hodně kvůli vlastní nepozornosti. Třeba proč přestal bejt „nigga“ stormtrooper mi přijde celkem jasný. Najdou se tu i good points, jako to s tou uklízečkou, nebo pár věcí v těch shrnujících odstavcích na konci.
   Co já vidim jako nedostatek ve SW 7, je opičení se po epizodě IV (btw zničení Hvězd smrti bylo možná ještě o chlup jednodušší než tady, tak proč se do toho milovník Star Wars tak pouští). Záporák neni badass? No a co ale? Neni, je to kreténskej oblbnutej debílek a mně se líbí, že to neni další badass jako Vader, Maul a Dooku. Je to nový a v rámci Star Wars originální. A badass tu stejně třeba bude Snoke až přijde ten správnej čas (všechno nemusí bejt hned).

 9. Heinrich Rainer napsal:

  Sranec, jeden veliký sranec… Děláš tady kritiku na něco o čem víš úplné hovno. Viděl si ten film sotva jednou a celý si ho evidentně prospal, když se tu divíš nebo ptáš na různé věci, které v tom filmu třeba říkali nebo zobrazili.
  Dělej dále recenze o hudebních skupinách, které souvisí s touto stránkou a Star Wars nech prosím fanouškům, kteří tomu rozumí. 🙂

  • Krekie napsal:

   Film to bol chabý, ľudia ho chvália len preto že je to Star Wars, fakt tam veci chýbajú, keď odpálili republiku nemal som poňatia aký systém to vlastne vyhodili do vzduchu, či tam bol Coruscant alebo čo, prečo existuje tento Prvý rád keď Impérium prehralo vojnu, keď je pri moci Republika tak prečo sú klaďasi Odpor a nie radšej armáda republiky a plno iných vecí … nie som úplný blázon do SW ale lore čítam rád a čo-to viem

  • Mubarak Okubo napsal:

   Díky za skvělé rady, jak si mám počínat dál ve svém životě. Meditovat o tom budu.

  • Georgius napsal:

   Podle kecu si na tom by asi 40x a delal sis poznamky, takze ti urcite nebude delat problem my zodpovedet par otazek:

   1. Jak je mozny, ze Stormtrooper (Finn), ktery ma za sebou 15-20 let vojenskeho vycviku, se podela hned pri prvnim vysadku? A nebo to byl celou dobu jen udrzbar? A kdyz jo, tak proc ho sakra poslali do utoku?
   2. Jak to, ze si Gloom nechava jako ucne takovou emo buznicku, jako je Kylo Ren? Vzdyt ten borec je slabsi nez caj od Jemci. A pokud si dobre pamatuji, tal Sithove takovyma ufnukankama opovrhuji.
   3. Hvezdna mapa k Lukynovi by vydala na samotnou kapitolu. Ale zajimaji me tyhle veci. Kdyz Luke odchazel tak mapu strcil do R2D2, to je cajk. Ale jak se sakra dostala k Imper… Prvnimu radu? To jim jako poslal korespondak, kde jim nedal posledni kus mapy a cely to zakoncil trollfacem? To Prvni rad nedokazal ten sektor, kde nebyla mapa prohledat krizem krazem? Lidi na to ocividne meli dost.
   4. Co je Prvni rad, co je Resistance a co je sakra Republika? Je v tom bordel az to hezky neni. Je Republika jen 5 planet, ktery byly zniceny a nebo je jich vic? Proc neznicil i ostatni? Jako jo, je pekny, ze se odstranil senat a centrum moci, ale i tak. Republika si ted urcite rekne, ze jsou porazeni a do boje nepujdou… Jak vznikl Resistence a proc? Preci jen tu je Republika, nebo ta se na boj vykaslala? Atd. atd.
   5. To si vazne nikdo nevsimnul, ze se stavi super duper zakladna, na ktere musi byt miliony lidi? To si vazne nikdo nevsimnul, ze mizi decka? Vzdyt to muselo byt v tak masovem meritku, ze by si toho vsimnul Kylo Ren a to je dobrej cucak.
   6. Rey. Nikdy nesedela v necem poradnym, ale Millennium Falcon pilotovala jako profik. Uznavam, ze si ho musela otukat o duny, ale ani Han Solo by s tim nedokazal litat lepe.
   O Sile vedela par minut a zas. Bum bac a uz da na budku Kylo Renovi. Jak je sakra mozny, ze clovek, ktery nikdy pred tim neco podbneho nedelal, je najednou v necem profik? Vzdyt i Revanovi trvalo nejakej patek, nez se znovu naucil pouzivat silu po te, co mu vymyli mozek. A to byl nejake Jedi/Sith…

   Mel bych par dalsich, ale pockam si, az mi pekne vysvetlis tyhle.

   • WY napsal:

    1. To by mě taky zajímalo, to je docela divný no.
    2. Podobnou taktiku vymyslel už Palpatine s inkvizitorama (rebels), jistil si, aby mu nepřerostli přes hlavu. Přijde mi to tu dost podobný, jde o nějakej řád (nejsou tu žádní sithové, ani jeden Darth v tom filmu neni), takže se asi zaměřili spíš na kvantitu, než na kvalitu.
    3. Tohle nevim.
    4. Tohle je hloupý, protože to neni ve filmu řečený. Ale prej se střídalo centrum Republiky a teď to bylo těch pár planet a tam byla zrovna republiková flotila. Resistance je odnoš Republiky, která se nepáře s politikou a na rozdíl od Republiky jednaj. Republika má ještě spoustu planet jako Coruscant, kterej byl její centrum předtim.
    5. Netušim.
    6. Rey je možná povedenej potomek Vadera. Ten v dětství stíhačkou zničil řídící loď obchodní federace, i když uměl řídit tak maximálně kluzák. Pak Anakina předvedli před radu, kde bez výcviku poznal, co promítaj na obrazovce, na kterou neviděl.

 10. Bezi napsal:

  Vysvětlení pro některý věci, který očividně nechápeš: Proč FN-2187 byl vzatej od rodičů v útlým věku, protože to tam kurva asi tak 10x za ten film řekne; Proč Poea zachránil v tom filmu aji do psí prdele řekl a jak asi tak Finn zjistil že je na palubě toho star destroyeru zasranej pilot povstalců, řekl bych že rozhodně o tom neví nikdo jinej než kylo ren a generál hux co?;Rey nevolá lightsaber ale vesmírná síle která je s ní spojená ;někteří stormtroopeři byli „uklízečky“, vím že tohle nejsou kloni ale příkladem je jednotka 99 ze Star Wars: The Clone Wars; Imperial march nehraje protože když se podíváš na originální trilogii tak zjistíš že hraje jenom když jde na scénu zasranej darth vader.

  • Mubarak Okubo napsal:

   Konečně někdo, kdo mluví sprostě a podobným konfrontačním tónem jako já, byť s absencí mých stylistických dovedností. Po příchodu z kina jsem si nebyl jistej, jestli nigga byl skutečně v dětství Orderem odveden od rodičů, byť to v tom filmu desetkrát řekne, protože se přitom ani chvíli nechová jako někdo kdo zažíval takřka celej život brutální armádní výcvik, tvrdej dril (viz SW:Rebels) a třeba i nějaký psychotýrání od nazi-pohrobků Impéria. Spíš se chová jako týpek, kterej narukoval do armády, myslel si, že to bude dobrodrůžo, místo toho dostal do ruky krochnu a řekli mu, že musí vraždit lidi, takže se po svojí první misi rozhodne, že se mu nechce a že dezertuje. Jedině, že by byl od mala uklízečka a pak by ho najednou převeleli na misi, kde šlo o zajetí týpka, kterej má mít u sebe něco, po čem Order úzkostlivě spoustu let pátrá, jak je řečeno v „žlutejch rolovacích titulkách“. Další sbírka na sebe se nabalujících nelogickejch píčovin.

   Anakin měl v noci sny o jeho matce, jak umírá, bylo to lehčí předpovídání budoucosti. To je jedinej okamžik, kdy měl ve filmu někdo nějaký vize budoucnosti, navíc to byl týpek, kterej cvičil jedijství deset let a bylo to ve spánku. Luke tyhle vize ve filmu neměl. Luková dcera, která skoro ani neví, že Síla existuje, má najednou vize budoucnosti i minulosti jenom proto, že o patro níž je světelnej meč jejího dědy sitha. Jo oukej, třeba se to přenáší ob generaci, nebo se v blízkosti mezi buchtou a mečem rozvibrovalo magnetický pole a uvedlo do chodu trhlinu v Síle a ta způsobila ty halucinace.

   A nebo prostě scénáristi potřebovali, aby holka měla světelnej meč, protože ve filmu nesmí chybět swordfight, ale protože jediný dva prokazatelně existující nesithský meče v celý galaxii jsou ten Anakinův a Lukeův, jenže Luke si ten svůj odtáh na ostrov, takže pokud se scénáristi chtěli vyhnout výrobě dalšího meče, což by šlo těžko, když žádnej jedi nezbyl a na Sílu už ani nikdo nevěří, tak museli buchtě nějak nacpat meč po Anakinovi Skywalkerovi. Jak? Dali ho do krabice do podzemí nějakýho random hradu, kde žije random oranžová babka, aby ho tam buchta našla, když se tam náhodou objeví. A Imperial March? Už podle názvu by se to hodilo i do Epizody VII, když se Abrams rozhod vytvořit Impérium 2 a Ren se snaží Vadera naopodobit.

 11. Tvuj Lord napsal:

  Musím ti přiznat, že jsi pěkně sprostý. Zasloužil bys pár facek za svůj slovník ale co …. Tím se zabývat nechci. Přečetl jsem to celé a nejen že tahle tvá …. „recenze“ nebo jak to označit je hloupost. Nejen že je to silně osobním názorem podbarveno což by recenze být neměli, ale hlavně tady píšeš hlouposti. Když vytknu ty rasistické narážky (neštve mě že je máš ale štve mě že to píšeš i do téhle rádoby recenze) tak celý obsah je jako bys u toho filmu usnul. Bereš na to léky? Hájíš se tu věcmi, které jsou hloupé. Pro menší příklad …

  „Takže jsme přišli do kina a naskočily klasický žlutý rolovací titulky, který nikdy nečtu “To je ale tvá osobní hloupost protože ten žlutý text obsahuje věci minulé. Jinak řečeno co se mezitím stalo mezi epizodami 6-7. Takže je nutné to číst jinak nepochopíš o čem ten film je ….

  A ano je to tam i odpověď na další tvůj nesmysl „V prvním dialogu bez jakéhokoliv vysvětlení a uvedení totálně random děda nabízí nějakému pilotovi Poeovi mapu k Lukovi Skywalkerovi“. Bez jakéhokoliv vysvětlení? Však to je v úvodních titulcích (ano těch žlutých) takže to je jen a pouze tvá hloupost …. Nikoliv chyba filmu … pokud teda nejsi negramotný a
  neumíš číst v tom případě se omlouvám.

  Dále si zde stěžuješ na stormtrooperi . Nechápu proč ano v epizodě 6 byla zničena hvězda smrti a kancléř. Jelikož zemřel kancléř tak skončilo impérium ale co těch zbylých několik sta tisíc stormtrooperu sloužící jako vojenská policie (v novém dílu spíše jako regulérní pěchota) . tak proč by tam neměli být? Je to hloupost sama o sobě protože jen tak ze srandy zmizen nemohli.

  Jdeme dál … „Proč a jak se o něm dozví?“ to je opravdu smutné protože to znamená, že jsi opravdu musel spát. Protože byl zmíněný stromtrooper na oné planetě v té .. řekněme likvidační četě. A ta loď podle mě nemá tolik mučících cel na to aby tento stortrooper nevěděl kam má jít.

  „Poe je totiž nejlepší pilot v galaxii, což teda taky nikde není vysvětlený a nikdo nechápe“ Proč boha proč .. je to tu zas. Ano všichni kdo umí číst to sakra vědí … co ti na to mám říci.
  Jelikož toho je ještě spousta tak to shrnu, protože z tohohle vysvětlování tvých osobních chyb mě začíná bolet hlava. Prostě a jednoduše … začni dávat pozor při filmu a pokud možno si trochu nastuduj paralelní universum star wars … až potom piš příspěvky 

  • Mubarak Okubo napsal:

   Začnu od konce. Žádný paralelní universum neexistuje, jenom šest filmů, Rebels, Clone Wars, nějakej snad komiks a Battlefront. Nevim co dalšího bych si měl studovat. „Poe je nejlepší pilot v galaxii“, všichni kdo umí číst, to vědi. Jo? Když po všech leteckejch bitvách, který byly ve filmech a seriálu, někdo o Anakinovi řek, že to je nejlepší pilot, oukej, může bejt, všichni jsme viděli, jak je dobrej. A Poe? To, že je nejlepší pilot v galaxii o něm řek herec, kterej ho hrál v nějakym rozhovoru, což ale ve filmu pochopitelně nebylo řečeno, ani psáno, ale ani se tam nestalo nic, co by potvrzovalo, že by v galaxii nebyl lepší pilot, než on. Je to recenze na film, ne na rozhovory na netu, jak už jsem napsal v druhym odstavci, kterej sis zase měl přečíst pořádně ty, nejsem žádnej SW geek, kterej čet všechny rozhovory co k tomu filmu existujou.

   Likvidační četa, tady ti dam za pravdu, opomněl jsem ten fakt, protože na mě film dvě a čtvrt hodiny útočí salvou nelogickejch momentů a dějovejch zvratů, takže mi tohle vypadlo.

   Stormtroopeři. Co na to říct. Nevšim jsem si, že by dvacet let po válce jen tak po Evropě pochodovali nacistický vojáci a esesáci v uniformách. Hlavně tim jsem chtěl říct, že když už bylo Impérium jednou zničený, tak proč J.J. Abrams jako hlavní zápornou sílu ve filmu vytvořil Impérium 2, kde opět bojujou stormtroopeři, skoro stejný jako v Impériu 1. Proč nevymyslel jiný záporáky? Nebo aspoň jiný brnění. Cokoliv, jenom ne Impérium 2.

   V úvodních titulcích je doslova „old ally has discovered a clue to Luke’s whereabouts“. Takže ne, nikdo neví co je to za dědka a proč má mapu ke Skywalkerovi. To skutečně neberu jako vysvětlení. Kdyby ten film začínal titulkama, že „Poe byl vyslán na Tatooine, protože se tam prej nachází Obi-Wanův jedi župan“ a v prví scéně by se procházel pouští, zakop o ten župan, sebral ho a odletěl. Celej film ti bude vrtat hlavou „Kde se tam ten župan vzal a jakto že na něj jen tak narazil v poušti?“. Když ti to nikdo během filmu nevysvětlí, řekneš si „Aha, to je sračka, prostě potřebovali, aby Poe ten župan někde dostal, ale byli líný vymejšlet smysluplný background story, tak ho prostě pohodili do pouště a nechali Poea okolo něj projít a náhodou ho najít. Bezva.“

   No a takhle přesně to je v Epizodě VII. Celej film jsem si řikal „Kdo je ten chlap, kterej mu dal tu mapu? A kde jí vzal?“. Nedozvěděl jsem se to. Takovýhle plot holes si tak propracovanej svět, jako jsou SW, nemůže dovolit. Zatim to působí jako vycpávka, kdy si autor scénáře vymyslí akční scény, který budou cool, a až pak vymejšlí, jak se do těch situací hrdinové dostanou, někdy to funguje, bohužel tady je to na sebe naroubovaný strašně neuměle a kostrbatě. Třeba se to vysvětlí v dalších dílech nebo spinoffech, to bych pak kritiku vzal zpět.

   Hlavní zápletka filmu je, že Skywalker je fakt důkladně a poctivě zmizelej, protože kdyby ho šlo lehce najít, o čem by ten film byl? Zároveň ale nesmí bejt zmizelej úplně, protože to by ho nikdo nehledal, a o čem by ten film byl? Tenhle tématickej paradox tvoří všechny ty nefunkční, nelogický a směšný situace, který jsem popsal v článku, jakože proč naprosto nevýznamná a bezejmenná postava drží v ruce artefakt, kterej je klíč k celý pointě filmu, ale vlastně by ani neměl existovat, nebo proč droid v sobě ukrejvá ten samej artefakt, ale vydá ho v naprosto náhodnym momentě ve filmu.

   Jinými slovy, najít Skywalkera nesmí bejt lehký, protože musíme naplnit celovečerní stopáž filmu, zároveň to nesmí bejt nemožný, protože to by pak neexistovala hlavní zápletka. Proto se postavy celej film pachtí za něčim, co na konci dostanou zadarmo, ne proto, že by si to zasloužili, ale proto, že se to těsně před koncem filmu nejvíc hodí. Podle mě tyhle „deus ex machina“ momenty, typu R2D2 z ničeho nic vyjeví zbytek mapy nebo že se rozestoupí země, aby buchta Kylo Rena nedorazila, jsou uplně zbytečný, Star Wars si zasloužej lepší scénář, než je tahle nekonzistentní vata.

  • Core napsal:

   Mubarak: Přesně tak, tady polopatě popsáno, co normálnímu člověku dojde z recenze. Že jde hlavně o kritiku scénáře, kterej vypadá, že nemá hlavu ani patu a jsou tam nějaký random cool scény. Jako kdyby to psalo patnáctiletý dítě.

 12. napsal:

  Sracka recenze

 13. člověk, co rozumí astrofyzice napsal:

  1) Falcon litá nadsvětelnou rychlosti, viz zmínky o parsecích.

  2) Ta planeta nevybouchla, ale přeměnila se na hvězdu, he který Star Killer čerpal energii. To co zničil Poe, bylo zařízení, který tomu bránilo.

  Ale jinak jsem se dobře pobavil.

 14. Horst napsal:

  Nečetl jsem to, protože to je dlouhé jak zmrd.

 15. Zásadní otázka napsal:

  Vysvětlí mi někdo, jak přesně funguje nabíjení Starkilleru, pokud chcete vystřelit podruhé (nedej bože po třetí)? 😀 to jako musíte za dalším sluncem s tou planetou doletět (když je to u kterýho se právě nacházíte vyhaslí po prvnim nabití) a nebo jako celou planetu rozeberete a přestěhujete? 😀

 16. Core napsal:

  Chybí tam ještě několik „sins“:

  – Divný je nejen to, že záporáka borka porazila bez výcviku, ale i to, že začala vlastně bojovat až v okamžiku, kdy si vzpomněla, že vlastně přece má používat sílu (to bourá teorii s tím, že prostě tak dobře bojovala i s tyčí).

  – Jak Chewie věděl, že má přistát a pomoct borce s týpkem do Falcona? Film ukazuje jak Chewie startuje a ona se na něj dívá z lesa. Střih a už je nakládá.

  – Taky se mi zdálo, že se planeta nerozestoupila, ale propadla – Jsem myslel, že ten Ren se propadl a najednou záběr na něj jak leží na zemi
  si řikám co? A pak záběr že je asi 20 metrů od ní – si řikám wtf jako?

  – A když spadnou borci s Tie Fighterem do pouště, to jako ti z toho First Orderu jim schválně dávají x hodin čas, než se tam jedou podívat? To i stormtroopeři na Tatooine přistáli rychleji.

  – A ten překupník co ukradl přes Martina a Petra Karlovi Falcona ho pro jistotu nezamykal a nechal ho zaparkovanýho jen tak, aby v něm mohl kdokoli odletět nebo si z něho cokoli odšroubovat? Na planetě plné scavengerů?

  • Yasir Abasi Yasir Abasi napsal:

   Zaujal mě poslední bod, protože v něm zapomínáš, že v amerických filmech se auta přece nikdy nezamykají.

 17. Dani El napsal:

  Ééé… Ne. Jako hodně Ne. Ne.

 18. Darkuks napsal:

  Naprosto souhlasím takhle výstižnou recenzi jsem ještě nečetl palec hore takovej shitfest si SW universum nezasloužilo 😀

 19. Johny napsal:

  „Sem fanoušek starwars, hrál sem lego starwars, ale vim o tom úplnou píču. Jako je tam ten zlej Darth Vader, hodný Jediové a je to! Mam doma 3 trička a slyšel sem soundtrack!“ Sorry, takový fanouškové sou fakt the best, víš o tom píču, ale hlavně že si to nableješ na blog 😀 Nevíš, samozřejmě že nechápeš, ale nemyslim si, že to je problém filmu ;D

 20. jezevec napsal:

  Best recenze…pobavila a navic!!!na 100 % souhlas!!!spis nez sw to byly multikulturni genderove hunger games sajnsfiksn..shitttt

 21. Zbynek napsal:

  Pardon rekl tu nekdo sci-fi? Necht si zopakuje literaturu, je to fantasy, je to pohadka, jako harry ploter

  • Yasir Abasi Yasir Abasi napsal:

   Dovol mi odcitovat z encyklopedie:
   „Vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi je umělecký žánr (především literární, filmový, herní či výtvarný), vymezený výskytem spekulativních technologií a přírodních jevů anebo dosud neznámých forem života v díle. Děj sci-fi je často zasazen do vesmíru, budoucnosti či alternativní historie.“

   Ano, máš pravdu, sci-fi to určitě není, protože nadsvětelný raketoplán není spekulativní technologie a Chewbacca je známá forma života.

 22. Rumpr napsal:

  Boží článek, úžasně jsem se bavil. Kdybych film neviděl, nedokázal bych tento článek ocenit, takže aspoň k něčemu to bylo. Díky

 23. janko zo slovenskej republiky napsal:

  Amen to that, brother. Nerozumiem tomu, ako niekto môže o sebe tvrdiť, že je hardcore sw fan a pritom obhajovať túto sračku, o ktorej samotný JJA priznal, že je to hra na istotu. Ja osobne nebudem riešiť logické kraviny, len všetkých, ktorý tu bojujú križiacke výpravy za to, aký to bol skvelý film, by som sa spýtal, či sa za mesiac budú pamätať JEDNU nezabudnuteľnú scénu. Okrem tých, kedy sa na plátne zjavia starý hráči. Lebo na tom plnohodnotná Epizóda VII nemôže stáť. Spomeň si na to, prečo miluješ starwars univerzum a teraz si polož ÚPRIMNÚ otázku, či by si SW univerzum miloval ja vtedy, ak by si okrem Epizódy VII nevidel ŽIADNY iný SW film. Diki, čau.

 24. BJack napsal:

  Chtěl sem se jen zeptat jestli někoho zarazilo ze takovouhle super zbran postavej u nejaky, hvezdy ktera ji po (zrejme) druhem nabití uplne vycucne… jak ji jako nabijou znova?

  …pokud vim strilet z ni chteli dvakrat, takze vystrel za pulku hvezdny plazmy, a pak co?

  odletej par stovek svetelnejch let k jiny hvezde? nacpou do hyperporstoru? Odtahnou spoustou krizniku?

  proc sakra stavet zbran se kterou si jednou vystrelis, spotrebujes slunce a cau.. krome toho teda, ze na te planete uz nebude vubec zivot a asi tisic pod nulou…

  tohle me prislo asi nejdivnejsi… skoro…

 25. Esinti napsal:

  Recenze super. Nesouhlasím úplně se vším, ale tak z 95% je to tak. To že tě tady hatuje parta SW honičů, kteří doma znásilňují plyšovou postavičku Žvejka a mastí nad každým světelným efektem je jedno. Ten film není úplná sračka…je to průměrný akčňák, ve kterém v podstatě vyskakuje jedna akční scéna za druhou. Z mého pohledu je to udělané tak, aby se přeskočily „nudné“ části, které by popsali postupně vývoj situace (chybí mi mezi 6 a 7 aspoň jeden díl). To že se to pokusí vysvětlit ve žlutých titulcích je stejná ubohost jako snažit se ten děj vysvětlit zpětně (nejsem proti tomu natočit 9 a 10 díl a až po té dodělat ty předchozí (už to jednou fungovalo), ale dovysvětlování za pomoci vzpomínek postav nebo nedej bože cestou do minulosti je sranec. Ty titulky na začátku vždy fungovaly jako shrnutí toho co se stalo a pro lehký nástin situace. Ne k tomu, aby se tím přeskočily celé epizody. Je to jako bych udělal sestřih brutálních bojů, genocid, fatálního mučení a prohlásil to za geniální scénář, pro jehož pochopení stačí přečíst si Bibli. Jinak řečeno (pro všechny co tady hatujou, že film je super, neb je vše vysvětleno v nějaké background scéně, nebo žlutých titulcích). Vyhlédněte si nějakou hezkou holku, napiště na papír průběh vašeho imaginárního vztahu a pak ji přehněte zničeho nic na kuchyňském stole. Pokud se bude bránit tak jí natáhněte, protože je to přeci její chyba, že si nepřečetla žluté titulky. Wtf?! Lidi natočit akční hovno a prohlásit, že je to super, protože půlka scénáře je v titulkách na začátku a ta druhá v příbalovém letáku u každé desáté prodané figurky Hana Sola s alzheimerovým rozšířením (sry ale takhle se nechá sundat fakt jenom někdo senilní) je kravina… V minulých dílech bylo vše popsáno ve filmu, bez nutnosti číst nějaké manuály. Jo a poslední co bych rád řekl…Kylo Ren je fakt chudák co vypadá jako Honza Kraus v dobách Dívky na koštěti, s tím rozdílem, že Honza tam byl mnohem větší drsňák než tady ten cucák.

 26. longin napsal:

  no tak jako pobavil sem se, né že ne. myslím jak u filmu tak u recenze… film je podle me lepsi jak recenze nicméně je v něm opravdu několik nesrovnalosti ve scénáři. Kylo ren vypada jako mladej Kraus, no fuj… a navíc se chová jako dítě kterýmu seberete zmrzlinu, nevyrovnanej fracek. To mi vadilo. Naopak si myslim, ze prece nemusi byt vsechno primo receno a vsechno nemusi davat absolutni smysl. Haló je to sci-fi a lidi tam strilej blesky z rukou, opravdu je takovej problem uverit ze kdyz nabijite planetu sluncem a rozbijou vam tam dulezitou soucast zarizeni, planeta vybuchne? (pomineme to ze prvni rad by byl uplne retardovanej udelat stejnou chybu jako u Death star) me to problem nedela stejne jako rozpoznat motivace jednotlivych postav. Rey chce rodice, je zmatena ale jinak fajn holka co rada pomuze galaxii, jak ty rikas Nigga chce pryc od ty plechovy důry a psycho kylo rena co nejdal protoze ho evidentne sikanovali, vzali ho rodicum a udelali z nej uklizecku v bakelitu, ty by si nechtel zdrhnout co nejdal? ja jo. Jmeno planety na ktery je ta oranzova trpaslice tam ve filmu zazni si myslim, akorat si ho nemapatuju.. a ona ten mec neda finnovi ale da mu ho aby ho dal Rey coz je velkej rozdil. A to jak Rey primeje toho Stormtroopera aby ji pustil (mimochodem hraje ho Daniel Craig (James bond)) to je fakt velka picovina, vtipna ale nesmyslna… konec nejak sem se ztratil v myslenkach a zapomel sem o cem ta recenze vlastne byla, ale kazdopadne sem se dobre pobavil i kdyz uplne nesouhlasim. diky

 27. Random nerd napsal:

  Byl jsem na třikrát, poprvé jsem si řekl: „To je dobrá píčovina.“ Po druhé jsem si řekl: „Ne to není dobrá píčovina, to je fakt špatná píčovina.“ A po třetí, možná to někoho překvapí, jsem rezignovaně seděl v kině a už jsem se nesoustředil jen na absolutně totálně zkurvenej scénář za kterej by se v některých kruzích věšelo bez možnosti obhajoby, ale taky tragicky odfláknutou rejžiserskou práci. Celej film je jako když vidíš nějakýho sráče, že chčije na hrob tvýho milovanýho dědečka a nemůžeš s tím nic udělat. Jasný jsou lidi, který mu čumej na obrovský péro a jsou z toho unešený, ale to jsou lidi který neviděj nebo jim je jedno na co chčije. J. J. Abrams jelikož je rejže i scénodomrdávač zaslouží pořádně přes čuni. No alespoň už vím, že SW pro mě končí u šestky a dál se s tím nemusím votravovat.

 28. Stepanek :-* napsal:

  Já můžu jen poradit autorům recenze, ať si nevšímají a ignorují ty hejtry, protože s takovýma blbečkama se prostě nechceš bavit. Jsou to prostě lidé, kteří nechápou nadsázku se vtipem a jen brečej a oháněj se pěstma…
  Jasně, že ti uniklo pár věcí který byly ve filmu řečeny, ale pořád to nemění nic na tom, že ta recenze byla super a že ten film vážně po dějové stránce je hovno. I my little ponny má lepší story. A HEJTŘI POZOR!!! Jsem rád, že jsem ten film viděl a dokonce se mi i líbil, ale jen efektama a vizuální scenérií a prostě proto, že je to Star Wars.

 29. Mitch napsal:

  Já s recenzí souhlasím. Sice je tu na mě moc sprostých slov, na druhou stranu jsou oproti jiným „recenzentům“ aspoň vhodně použita. A hláška se zmrzlinou mě naprosto rozsekala 🙂 Jinak bych ještě doplnil, že kromě naprosté kopie čtvrté epizody, se ve filmu objevuje několik scén, které jsou dost známy z konzolových nebo i PC her. Bylo jich víc, ale já si pamatuju dvě. Ta první moc netuším, kde byla, ale byla jak ulitá z Halo 4, když Master Chief letí ve stíhačce za Didactem. Ta druhá byla úplně na konci, když Rey spěchá za Lukem a musí vyšlápnout asi miliardu schodů, stejně jako ve Skyrimu, když chceme za Šedovousými na High Hrothgar 😀

 30. člověk napsal:

  Tak jo, napřed jsem to napsat nechtěl, ale po těch trollech co tu píšou jak je to super a jak nikdo kromě nich neví nic o sw…
  Jsem fanda star wars velice dlouhou dobu (na prstech obou rukou to nespočítáte), přečetl jsem spousty knih a komiksů, hrál spusty her, četl spousty doplňujících informací a viděl filmy sw. Musim souhlasit s recenzí, tenhle film je naprosto o ničem. Pamatuju doby kdy se nadávalo na ep.I a nějaký nelogičnosti, to je ale oproti tomuhle hnusu slabej odvárek. Tenhle film měl potenciál stát se plnohodnotným sw, ale je to tak naprosto zdupaný, že je to úžasnej propadák. A to nepočítam universum knih, komiksů a her po ep.VI který je kvůli tomuhle hnusu pohřbeno jako ne Canon, ale jako Legend, jako něco co prostě je jen alternativní a tenhle hnus má být něco víc a být lepší… Pozvracel bych se kdybych to pak nemusel uklízet.
  Další pokračování už snad v kině ani nemá smysl vidět.
  Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne.

 31. Alkiera napsal:

  A já měla dojem, že tam Imperial March zazněl, když si Kylo Ren povídal s helmou (či cokoliv, co to bylo) Darth Vadera. Takže tam známá hudba zazněla :))

 32. Zuza napsal:

  SW7 se mi líbily, ale tahle recenze ještě víc a v mnohém má pravdu.
  V kině jsem se bavila, ne že ne, a jsem fakt zvědavá, co se bude dít v dalších dvou epizodách, ale některé paskvily v tom filmu stály fakt za to. Nejvíc ze všeho jsem nemohla pochopit, jak všichni mladí čuměli jak brka, když někdo zmínil Luka Skywalkera a Jedie, a když se na scéně objevil Žvejk a Solo, mohli se úplně pos…, jakoby od epizody VI uplynulo nejméně 300 let, takže všechno byla jen legenda a kdoví jestli kdy někdo takový vůbec existoval.
  Ne, bylo to max 30 let. To už abychom my Češi pomalu začli mít z Havla bájnou postavu :/

 33. Itou napsal:

  Ahoj Mubaraku a vůbec všichni borci!
  Jako teda já zíírám a chtěla jsem říci, že se mi líbí, jakým způsobem děláte to, co děláte. Jste naprosto originální! Je úžasný, že napíšete, co si myslíte a nikomu nelezete do zadku, jako většina dnešní společnosti. Když jsem přesvědčená o tom, že je něco pěkná sračka, tak to klidně řeknu a pokud má někdo problém s tím to přežvejkat, tak to už je jeho problém. Ať si všichni zkusí představit, kolik času vám zabere, článek napsat. Ono potom ty kecy se píši lehčejc, než něco tvoří….klasika. Nic si z těch vemen nedělejte a zůstaňte i nadále sami sebou! Moc vám všem fandím!

 34. atomousek napsal:

  Ackoli sem prichazim s krizkem po funuse, rozhodl jsem se pridat jeste jednu vec, ktera me zaujala a nezaznela…
  Krome vsech tech nelogicnosti, hlouposti a debilit, film byl i po vizualni strance nejslabsi ze vsech. Chapu, ze mnozi mladi lide uprednostnuji vizualni efekty pred pribehem, ale prekvapuje me, ze nikomu nechybi eroticka cast Star Wars.

  V kazdem pripade, recenzi jsem docetl, film nedokoukal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *