Top 2015 – Saddam Halpern

tom iconVzhledem k tomu, že se blíží konec roku, jsme se jako řádný internetový magazín o hudbě a felení rozhodli zveřejnit jakýsi seznam, který shrnuje naše oblíbený i neoblíbený počiny tohoto roku. To je samozřejmě dost zodpovědný úkol, protože člověk musí zjišťovat, co tenhle rok vlastně vyšlo a jestli je to nejlepší nebo jenom ne na hovno. Na rozdíl od loňskýho roku je letošní ovšem na metuly docela chudej a já spíš furt poslouchám libový loňský desky, ale přece jenom se tam něco najde.

Alba roku:

mestis8. Mestis – Polysemy
Buřt z Animals As Leader co neni Tosin si řek, že je taky libovej a vydá vlastní desku. Ta se mi líbí mnohem víc než celý Zvířata Jako Vedoucí, protože se tam celou dobu akorát zběsile nevysíraj nějaký šílený stupnice ani se neodehrávaj kaskády co nejvíc úserů za vteřinu, ale jsou tam vlastně docela kůl riffy a ty písničky maj nějakej smysl. Sory Tosine.

nihil7. Rivers of Nihil – Monarchy
Na tuhle desku jsem psal recenzi a připadá mi pořád stejně libová. Žádný drsný blití bez čistejch vokálů mě letos neoslovilo tolik, jako „Monarchy“ a to, že drsnýho blití bez čistejch vokálů vychází každej tejden asi tak 5 desek. I am the sun.

 

ocean atlas6. Modern Day Babylon – The Ocean Atlas
Co by to bylo za seznam bez „Oceáního Atlase“. I na tohle EP jsem psal poměrně rozsáhlou recenzi. Tomáš RAclavský a jeho spolupachatelé umí stále řádně djentovat a až vydaj něco dalšího, nepochybně se to zase dostane do mých top za rok. Teda, pokud se nevyserou na djent a nezačnou hrát nějaký trapy, to bych potom asi necenil.

entering5. Black Book Lodge – Entering Another Measure
Na tuhle desku už ani nevim, jak jsem narazil, každopádně se mi líbí natolik, abych jí zařadil do tohodle seznamu. Nejsou to sice žádný drsný metuly a dženty, spíš nějakej rokec, ale každá písnička z alba je poctivě nakladená a já to diguju.

 

matriarch4. Veil Of Maya – Matriarch
Veil Of Maya je jednou z mejch nejoblíbenějších kapel a „Matriarch“ se jim rozhodně povedlo. Neni to totiž posranej „Juggernaut“. Veil Of Maya akorát změnili z jednoho hustýho zpěváka na druhýho hustýho zpěváka, implementovali do svejch songů čistej zpěv a pokračovali v tom, co uměj nejlíp. Akorát teda měli vydat klip na něco jinýho než „Aeris“, protože to je mrdec.

node3. Northlane – Node
Tohle se mi na začátku vlastně vůbec nelíbilo, nebo spíš středně nelíbilo, protože mě sral novej zpěvák Marcus. Pak sem si to ale párkrát poslech a zjistil, že to je vlastně libový, dokonce až tak, že to vkládám do tohoto seznamu. Akorát teda nechápu, proč musej mít tolik krámů, aby mohli hrát.

 

bleeder2. Mutoid Man – Bleeder
„Bleeder“ je výborná deska, připomíná mi to trochu Valient Thorr ale ne tak stoner, abych to vyjádřil odborně. Poslouchání týhle desky mě vetšinou docela rozradostní, protože je fakt veselá, ale je to zároveň i náser. Palec nahoru.

 

leprouch-150x1501. Leprous – The Congreagation
Leprous deskou „The Congregation“ překročili všechna moje očekávání a podle mého je to rozhodně nejlepší deska roku 2015. Každá písnička od začátku do konce je libová a gájové to dokonce uměj zahrát výborně i live. Problém u Leprous je akorát to, že si na ně musí člověk trochu zvyknout, než se mu začnou líbit, takže spousta lidí nejspíš řekne, že to je sranec.

 

CZ/SK alba roku:

ocean atlasModern Day Babylon – The Ocean Atlas
Už je to i v hornim seznamu, ale vlastně mi došlo, že tohle je českej band, takže to umísťuju i sem. 

lightousesThe Truth Is Out There – Lighthouses
Sice nemůžu říct, že bych to urputně poslouchal, ale myslim, že kluci vydali docela libang, takže je sem s radostí vkládám. Yasir psal na toto téma rozsáhlou recenzi, tak si můžete počíst tam. 

Průser roku:

Silence_in_the_SnowTrivium – Silence In The Snow
Když Trivium vydali „In Waves“, radostí se mi zdvihal pyj. Když vydali „Vengeance Falls“, bylo mi to docela buřt, protože mi bylo jasný, že to bude asi už jenom slabej odvar podle vydanejch singlů. Ale když vydali pochcaný „Silence In The Snow“, začla mi cukat pravice, protože to je přímo strašný. Podle mě si řekli, že zkusej vydat absolutní hovno a uviděj, jak to budou regular jerkoffs stejně cenit jako geniální výtvor a nadčasovou hudbu, což se taky stalo. Ve skutečnosti je to ovšem totální hnůj.

periphery-alpha-largePeriphery – Juggernaut
Co na to říct, mám zde podobnej pocit jako u Trivium, ale na týhle desce je alespoň jedna libová písnička. Jinak je to srágora, o čemž jsem se přesvědčil i live. Ale většině lidí se to asi líbí, tak což. 

Vizuál roku:

Fran Bow
Nějak jsem nechtěl přemejšlet nad tim, kdo má nejhezčí album art či co, takže jsem se přiklonil k týhle suprový adventuře. Je to sice už tisíctá variace na Alenku, ale mě se zrovna tahle líbí a grafický zpracování naprosto nemá chybu, takže když se budete nudit a už nebudete chtít po osmý masturbovat, tak si zahrajte tohle.

franbow4

Klip roku:

Mastodon – Asleep in the Deep
Kočičí výprava do světa, kterej vypadá jak z Psychonauts (další libová hra, jak já se toho na PS2 nahrál) se mi zdá dost dobrá na to, abych jí udělil klip roku. Ghost Iris a jejich ježdění po městě jsou sice taky fajn ale kočka mi připadá o dost zajímavější.

Koncert roku:

Leprous – Nová Chmelnice
Nečekaně. Jeden z nejlepších koncertů vůbec a rozhodně ten nejdelší. Po hodině a 3/4 jsem sice už myslel, že mi upadnou nohy v kolenou, ale stálo to rozhodně za to. Report zde.

Tak to je asi tak všechno. Pokud jste si to někdo přečetl, víte už, co všechno se mi líbí a můžete tak zkoumat třeba kdo jsem nebo jakou trpim úchylkou na základě tý změti hudby. Doufám, že příští rok bude víc libovejch metalů, že Max Cavalera bude featovat ve větším počtu alb a Dino Cazares konečně dosáhne jateční váhy a Burton C. Bell z něj udělá jitrnice přímo na pódiu, jako tomu nejspíš bude na koncetě Behemoth v Továrně na Maso podle dostupných informací z českého webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *