Top 2015 – Yasir Abasi

10899754_990391850989001_1932346467_nTakže Saddam už vám všem přednesl svoje zhodnocení roku 2015, tak teď je řada na mně. Bohužel na rozdíl od Saddama (a asi i Mubaraka) jsem napůl hudební negramot, Mastodon je pro mě slon a ještě před dvěma rokama jsem si myslel, že Cypress Hill je čtvrť v Los Angeles stejně jako Hollywood. Tudíž moje zhodnocení nebude ani zdaleka obsahovat 8 top desek roku jako u Saddama. Vlastně jsem nedal dohromady ani pět. No a co vole? Mrdám to, ne?

Alba roku:

4. The Truth Is Out There – Lighthouses
V současný době asi moje nejoblíbenější tvrdá kapela v Čechách. Tvrdě cenim starší tvorbu a o něco jemněji, ale stále dostatečně tvrdě i tu novou, kterouž (tohle slovo asi neexistuje, co?) představuje deska „Lighthouses“. Psal jsem na ní i recenzi.

.

3. ForTiorI – Inspiring Nightmare

Na tenhle počin jsem rovněž vysral recku. Na djentech mě vždycky nejvíc sere, když jsou generický a každej song zní uplně stejně. Tohle je něco úplně jinýho. Jsou tam věci, který jsem doopravdy slyšel poprvý až tam a ještě pořád si to teď někdy pouštím.

.

matriarch

2. Veil Of Maya – Matriarch
Veil Of Maya měl u sebe i Saddam. Jeho to bývala jedna z nejoblíbenějších kapel ještě před vydáním „Matriarch“, moje především až po jejím vydání. Od tý doby tu kapely fakt dost zbožňuju a počet kolikrát jsem tuhle fošnu sjel snad překoná jen jedna věc…

.

 

1. Enter Shikari – The Mindsweep
No jasně, tak na tohle nic nemá, žejo. Enter Shikari pro mě jsou a dlouho asi ještě budou vůbec top kapelou ze všech kapel. „The Mindsweep“ to ve mně ještě víc utvrdil a zařadil jsem ho i mezi svejch 6 top desek ever. Zároveň pokud příští rok nevyjde jiná podobná raketa, hodlám na konci roku 2016 ve shrnutí tohle uvést znovu nehledě na to, že to nebude z roku 2016.

 

CZ/SK alba roku:

Tak především chci říct, že skoro neposlouchám český kapely. To je docela dost nešťastný pro redaktora českýho metulovýho portálu, jelikož podle našich statistik mají největší odezvu články na český kapely. My se Saddamem každej měsíc vysmahnem deset článků na random věci ze světa, který si nikdo nečte, a pak přijde Mubarak se svým úhrnem jedním článkem, ale jenom proto, že je na českou kapelu, tak to hned má views. No a pak se na nás pováří, že jsme marný. Jestli chcete CZ/SK album roku, tak je to mezi top čtyřkou nahoře.

Průser roku:

periphery-alpha-large

Periphery – Juggernaut
Já nemůžu prostě. Ne, nejde to. Měl jsem Periphery rád, ale tohle prostě neni možný, jak moc mě tahle deska nasírá. Jestli vás zajímá proč, vlezte na tuhle recenzi a sjeďte až dolu pod čáru, kde je moje část recenze a kde dost jasně objasňuju, co je na téhle desce špatně.

 

 

Klip roku:

Stroy – Adam Reborn
Jo, jo, jo, já vim, že to neni klip z roku 2015, ale z října 2014. Mě to nezajímá, oukej? Objevil jsem to až v roce 2015, takže to prostě bude tady. Je to podle mě až dost libový na to, abych to tu neuvedl.

Koncert roku:

Veil of Maya – MeetFactory
Pravda, byl jsem v lednu i na koncertě Enter Shikari, když byli na Mindsweep Tour a ten koncert byl taky vážně pecka. Tam ale nehráli moc věcí z nový desky, pač to ještě nebyla venku, krom pár singlů. Ale koncert Veil of MayaPotkávací Továrně mě fakt dost bavil. Bohužel tam hráli i Periphery, takže jeden by řekl, že to bude nejhorší koncert na zeměkouli. Ale když jsem se od toho odprostil, tak VoM byli vážně kosmír. Viz report.

To je asi tak všechno. Nemám tu žádnej vizuál roku, protože nevim, co to znamená, a bylo by to pro mě totožný s klipem roku. Teď už se jen můžete těšit na Mubarakův příspěvek do kotle, protože to on je tady u nás arbitr přes muziky. Přeju libovej rok 2016 a také v tomto roce nadále hejtujeme i tvou kapelu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *