O Lemmym a nově objevených chemických prvcích

lemmiumJojo, všichni jsme to už slyšeli. Ian Fraser Kilmister natáh bačkory. Kdyby snad někdo nevěděl, o koho se jedná, je to ten Lemmy, kterej drtil basu v Motörhead a byl jejich frontmanem (do dneška nevim, jestli se to čte „motorhed“ anebo „moterhed“).

To je ta špatná zpráva. Ale to by nebylo, aby k tomu neexistovala i nějaká zpráva dobrá, hm? Tak si představte, že zhruba ve stejnou dobu objevili Japonci v Japonsku zbývající 4 prvky, které chyběly na doplnění periodické tabulky prvků. Nebo objevili. Oni je nasyntetizovali asi tak na miliontinu vteřiny, ale to se očividně dneska považuje za existenci. Já teda nevim, pro mě skutečnej prvek je třeba hliník, protože si do toho můžu nalejt kafe, když je z toho zrovna vyrobenej hrnek, a zůstane mi teplý. Nebo třeba cesium, pač s tim jdou dělat srandy. Tohle je pro mě takový šméčko, ale co už. Píšu o tom proto, že se fans Motorů rozhodli, že by byl dobrej nápad pojmenovat jeden z těchto nových prvků právě po panu Kilmisterovi a začali tedy IUPAC bombardovat peticema.

Ne že bych neměl úctu k zesnulým, to jako mám, ale tohle je asi ta single největší píčovina, kterou jsem za tenhle rok slyšel (jo, těch příležitostí něco letos slyšet zatim moc nebylo). Proč by se kurva měl novej prvek (kterej vlastně ani pořádně neexistuje, že?) jmenovat po nějakym hudebníkovi? Byl Lemmy chemik? Je to Japonec? Nebo co jako? Ale oukej, jestli to tak má být, dovolil bych si k tomuto navrhnout i názvy zbylých 3 prvků a když už se to tedy pojmenovává po muzikantech, tak bych u toho zůstal.

prvky

113 je tedy Lemmium, to už je daný. 115 navrhuji Kotvaldium, protože pro koho „Mumuland nepředstavuje neodmyslitelný hudební klenot? 117 bude O-zonium (POZOR! Neplést s ozonem!). No a na závěr bych nerad opomněl skutečné české rockery a tak poslední prvek musí rozhodně být Snuffium. Bohužel značka Sn byla už zabraná posranym cínem, tak jsem musel zvolit alternativní Sf. Souhlasíte s mým výběrem, nebo byste něco obměnili? Dejte vědět do komentářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *