John Wolfhooker se dali na dráhu progresivního metalu

jw2aŽe se něco děje a že to něco je nahrávání nový desky John Wolfhooker vyšlo na světlo světa už 17. ledna, kdy se na jejich facebook page objevila fotka mikráku. Důvod proč jsem o tom něco nenapsal i přesto, že jsem přiteplenej fanboy, je zkrátka ten, že jsem se na to vysral a nechtělo se mi.

Ještě toho samýho dne, jako fotka, jsme měli tu čest vidět studio update, ve kterém jsme se dozvěděli několikero věcí, které si tu společně v tomhle článku rozebereme. Nejdřív si ale pusťte to video.

První poznatek: „Mikuláš“ se anglicky řekne „Santa Claus“. Good job! Dále se dozvídáme, že Filip Vlček složil jeden song, což znamená, že na nové desce musí být minimálně jeden song. To je dobrá zpráva, protože kdyby tam nebyl song žádný, byla by to deska k hovnu. Dále naši paparazzi zjistili, že se okolo kapely pohybuje nějaká buchta!

buchta

Náš tým se pomocí husté sítě informátorů právě usilovně snaží zjistit o koho se jedná, abychom následně mohli tento poznatek využít k sepsání minimálně třech dalších bulvárních článků, které zvednou návštěvnost Nolly.cz.

Co nás ale šokovalo ze všeho nejvíc je to, že se celá deska nahrává v Babylon Studios. No jasně, to je Racek žejo. Prostě djenty. Takže druhé album kapely John Wolfhooker už vůbec nebude rakenrol, protože klukům konečně došlo, že tenhle styl se hrál před 30 lety a že by teda měli začít dělat žent, kterej se hrál jenom před 10 lety. Ten je novější. Proto bych si dovolil navrhnout přebal nové desky a rovnou s tím i merch.

merch

Poslední poznatek je čistě jen to, že když se jde někdo sprchovat, ze zásady za sebou nezavírá dveře. Toto jednání nedoporučuji a sám jsem si léty zkušeností přišel na to, že je lepší zavírat. Když totiž necháte otevřeno, utíká všechen teplý vzduch, který se od horké vody ohřívá, ven a po dejme tomu třeba 10 minutách sprchování pod horkou vodou sprchu vypnete a v místnosti je zima. Je to velice nepříjemné. A předcházet se tomu dá dvěma způsoby. Ten první je, že těsně před koncem sprchování začnete graduálně tlumit teplotu sprchy, až poteče skoro jen studená. Potom když vypnete studenou sprchu, přijde vám najednou, že je v místnosti docela teplo. Jenže komu by se chtělo na sebe dobrovolně lejt studenou vodu, no ne? Takže je tu ještě jeden způsob. Zavírat dveře! Protože pak se teplý vzduch udrží v místnosti a po skončení sprchy jste stále v teple. Nevýhoda je, že je potom zamlžené zrcadlo a nemůžete se v něm prohlížet.

Zpět k téamtu. John Wolfhooker udělali pro tuhle desku Hithit. Nevim proč se to dopíči jmenuje Hithit, pač to je nejhorší název na planetě, ale je to prostě českej Kickstarter. No a tam vybíraj peníze na to nahrávání. Na rozdíl od Lucase Manna, který se rozhodl pro svou solo desku vybírat $20,000 a ještě celý projekt propagovat playthroughem se zvukem z Guitar Pro, zvolili pánové částku rozumnou a to 50 000 Kč. Taky jsem odtamtud zjistil, že o mastering alba se postará Alan Douches, kterej mimo jiné dělal i Fall Out Boy. No tak to jsem zvědavej.

Jako na každém kickstarteru je i tady více stagí. Podle toho kolik zaplatíte, tolik libangů dostanete. Nejvyšší stage je soukromá písnička na míru za 25 000 Kč: „Zložíme vám plnohodnotnú pesničku, ktorá bude obsahovať v texte Vaše meno, bude v Českoslovenčine a bude len Vaša! Nikdy ju nevydáme ani nezverejníme!“ Jako jo, chtěli bychom to koupit a jako jméno uvést Nolly.cz, aby nám JW složili song pro náš web. Problém je, že teď musíme někde vzít 25 zasranejch děl. Asi to budeme muset vydělat těma bulvárníma článkama o té buchtě. Jinak pokud někoho nenapadlo, že ten odkaz Hithit na začátku vede na ten samotnej projekt, tak tady vám hodim ještě jeden odkaz: TOHLE JE TEN PROJEKT.

A teď tl;dr pro ty z vás, kteří nemají rádi kilometry textu: John Wolfhooker končí s rock’n’rollem a začínaj hrát djent. Budou mít novou desku. Nahrává to Tomáš RAclavský. Zavírejte při sprchování dveře koupelny. Lucas Mann je vejšuk.

2 Responses to John Wolfhooker se dali na dráhu progresivního metalu

  1. Timmy Ruzicka napsal:

    Nemůžu se dočkat 🙂 Euphria je příslibem velkých věcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *