Hacktivist – Outside the Box

hacktivist-otbNový album Hacktivist vychází až za 3 dny, ale protože už včera vzniklo prosakování (tzv. leak), vypustili desku už dnes na YouTube, aby teda lidi nestahovali lýky, ale farmili views. Upřímně mě tenhle trend pěkně nasírá. Dneska už vůbec nemá smysl sledovat datum vydání desky, protože to datum vůbec nic neznamená. Buďto tu desku kapela stejně „streamuje“ o týden dřív na YouTube, což všichni víme, že je to samý jako vydání desky, pač i můj děda, kterýmu je 82, umí stahovat hudbu z YouTube. No a když to tam nedaj, tak je to album stejně dostupný minimálně o týden dřív, protože se vsadim, že můj děda zná i hasitleaked.com. No takže píšu recenzi už teď, ačkoli jsem jí plánoval psát až v pátek.

Deska nese název „Outside the Box“ a je to vlastně první full album Hacktivist od počátku jejich existence.

„No tak to je raketa! Kapela, která už má 4 roky fame a objíždí všechny možný fesťáky vydává první desku, na kterou měla 4 roky čas, to bude totální náser!“ zvolal Frank a udeřil pěstí do stolu, až sklenka s whiskey poskočila a malá sprška likéru dopadla na rukáv jeho košile.
„Zadrž Franku, ne tak rychle,“ zarazil ho George.
„Co tím myslíš? Musí to bejt nejlepší věc na světě, no ne?“ začal vyzvídat Frank a jeho obličej rychle zesinal, když spatřil zklamaný výraz v Georgově tváři. Něco tu nehrálo, něco bylo špatně. George bývá obvykle velmi veselý, takhle ho nezná.
Frank znenadání pocítil obrovskou potřebu novou desku slyšet a přesvědčit se, že má pravdu. To byla poslední myšlenka, která mu prolétla hlavou, protože vteřinu na to do kavárny, kde Frank s Georgem seděli, spadla atomovka. Ve výsledku měl Frank štěstí, protože kdyby desku slyšel, přesvědčil by se o opaku.

Proč? No tak to je jednoduchý. Stačí se podívat na tracklist. Je tam dvanáct songů, dva z toho jsou interluda a jeden je intro, takže zbývá devět. Pak jsou tam tři starý songy, zbývá šest. Z šesti novejch songů už dva vyšly jako singly a tak se dostáváme na číslo čtyři. Přesně tolik novejch songů uslyšíte, když si pustíte „Outside the Box“. Dobře, pokud to nebudu zmrdsky přehánět a započítám i ty dva nový za poslední měsíc, bude to šest, ale i tak je to chorobně málo na první desku. Ale pojďme na to tedy popořadě, nechci to odsoudit celý, protože některý věci jsou tam celkem dobrý.

Intro „Our Time“ je dost dobrý a při jeho poslechu jsem se vyhajpoval, že to bude totálně libová deska. V „Hate“ jede do úserů v pozadí synťák, což mě baví, protože mi to připomíná good ole days „Niggas in Paris“. Je tam fajn dikce a ten song mě potěšil, fakt že jo. No jenže pak to začlo. Další na řadě je „Deceive and Defy“, což je zaprvý song, kterej jsem nikdy neměl rád a za druhý je to ROK STAREJ SONG!!! Proč je na desce? To tady vůbec nemá co dělat. To je přece single. Jestli něco, tak může bejt maximálně na konci jako bonus, ale rozhodně ho přece nemůže žádnej zdravej člověk počítat do hlavní stopáže alba.

„Taken“ jsme mohli slyšet už předevčírem a taky jsem o tom patřičně poreferoval v mém článku Hacktivist vydali song, ve kterém featuje Rou Reynolds. Long story short, je to song, ve kterém featuje Rou Reynolds. Jdeme dál. „The Storm“ je jen interluda a podle mě by se to spíš mělo jmenovat „Every Periphery Interlude“, protože přesně tak to zní. Elektronický bicí, ambientní clean kytara a nějaký glitche v pozadí. Takže místo toho si klidně běžte pustit „Epoch“, je to uplně stejnej song. Hacktivist poslouchám z jednoho prostýho důvodu. Je to djent a neni to Periphery. Tak dík.

„No Way Back“ je docela solidní náser, to mě fakt baví. Je tam zlej riff a ten song prostě správně mrdá. Jediná škoda je, že to je ze všech novejch věcí jediná takováhle věc. Očekával jsem, že takhle bude znít celá deska. Hm a hádejte co. Hned následující track je „False Idols“. Co jsem to říkal o rok starejch songách? Že tam nemaj co dělat? Jo, to je kurva pravda. Smutnější na tom všem ale je, že bohužel zrovna v případě „False Idols“ je tohle nejlepší song na celym „Outside the Box“. Takže možná díky bohu za to.

„Stay away from the radius!“

„Rotten“ je čistě prostě rap do nějakýho random beatu. Nejdřív jsem byl děsně nasranej a v první půl minutě ten song odsoudil, ale pak jsem s odstupem času zjistil, že to vlastně neni tak zlý. Je tam super flow a vlastně mě to i baví. Když mi ale začalo hrát „Elevate“, tak jsem ztratil svoje hovno (I lost my shit). Pamatujete, jak jsem se tu o tři odstavce nazpět rozzuřil, že rok starej song nemá na desce co dělat? Guess what, tohle je DVA ROKY STAREJ SONG!!! Řekl bych, že členové kapely potřebujou profesionální pomoc. Titulní song desky „Outside the Box“ označim bez servítek za mrdku. Je to k ničemu a je to nesmysl. Nesnášim to a nechci, aby to existovalo. Prostě mě to děsně nebaví.

Ve svém článku na „Taken“ jsem track „Buszy“ docela bez problému odmávnul s tim, že je to určitě polsky a zní to jako „bušit“, což byla trochu škoda, když to teď slyšim. Tehdy jsem si ten song pustil jednou a už mu nevěnoval žádnou zvláštní pozornost. On je přitom vlastně celkem super. Jen to intro zní jako song od ForTiorI a je to podle mě na féra vyčórnutý, ale tak co už. Správně to mrdá a to je hlavní. Vim, že teď vypadám jako totální primitiv, když moje jediný kritérium na songy Hacktivist je, aby to mrdalo, ale neni nic, co byste s tim mohli dělat.

mrda-to

No a nakonec je „The Storm II, což absolutně nechápu proč tam je. Jako by ta jebka nestačila jedenkrát, musí tam prostě bejt i podruhý. Na rozdíl od prvního dílu už to ale nezní jako Periphery. Teď jsou to jenom nějaký random post-rocky, takže mě to nezajímá. Tak co tu máme dál? Už nic? To je konec desky? Tak to bylo rychlý teda.

Na „Outside the Box“ je vydařenejch songů hned několik, ale i přesto chci říct, že ta deska saje masivní pyj a to zejména z důvodu, kterej jsem uvedl hned na začátku. To album vůbec nereprezentuje první release kapely, jenž patří mezi renomovaná jména. Jsou tam zbytečný interludy, který by šly nahradit songama. Obsahuje náklad starejch songů, který jsou jenom přemixovaný, aby sedly do mixu celý desky, kterej je mimochodem zbytečně přebasovanej a to jsem to ještě ke všemu poslouchal na studiovejch sluchátkách, který maj plochej zvuk a žádnej bass boost. Lituju lidí, kteří mají poslechová sluchátka s boostem. Prostě mě to zklamalo. Určitě si to ještě párkrát pustím, ale nakonec to dopadne tak, že si z toho vytahám tři až čtyři songy, který si občas poslechnu, ale celý to dávat nebudu. No a to neni charakteristika dobrý desky. Dobrou desku jedete od začátku do konce bez přeskakování a když náhodou musíte poslech utnout v půlce, tak jste nasraní. V případě „Outside the Box“ bych si spíš ale oddechl: ‚Uff, teď mělo přijít na řadu „The Storm“, ještě že to musim vypnout.“

Album můžete slyšet na YouTube.

Tracklist:
01 – Our Time
02 – Hate
03 – Deceive and Defy
04 – Taken
05 – The Storm
06 – No Way Back
07 – False Idols
08 – Rotten
09 – Elevate
10 – Outside the Box
11 – Buszy
12 – The Storm II

Hodnocení: 5,5/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *