Ennoia – Indiánský týdeník #1

indiánPečlivým monitoringem aktivity u našich příspěvků jsme zjistili, že článek o random české/slovenské kapele si přečte řádově mnohem víc lidí, než článek o nějaké světové kapele. A je uplně jedno, že ta česká má třeba 4000 likes a ta světová třeba 400 000. Prostě když napíšete recenzi na novou desku Metallicy, budou to mít všichni intenzívně v prdeli, zatímco informaci o tom, že The Fall of Ghostface opouští zpěvačka, to chce každej vědět. No jako upřímně se vůbec nedivim. Kirk Hammet je starej santus a jeho sóla už taky nejsou to, co bývala. No a v článku o český kapele se dost možná píše o lidech, které vy sami znáte. Ve skutečnosti jsem jenom nasranej, že články, který píše Mubarak, čte asi tak 20x víc lidí, než ty moje, protože on zásadně píše o českejch kapelách a já zásadně o těch zahraničních.

Tak víte co? Rozhodli jsme se založit Indiánský týdeník. To proto, že každý týden vydáme článek na nějakou českou indie kapelu. Prostě kapelu, která neni nijak zvlášť známá, nebo kterou třeba jen my neznáme. Účely to má mít dva. Za prvý si tím rozšíříme obzory a třeba objevíme nějakou dobrou místní muziku. A za druhý se konečně i kapely, na jejichž koncerty chodí maximálně jen kamarádi a rodiče, dočkají článku v novinách, no ne? Předem bych chtěl poděkovat portálu bandzone.cz, kterej je v hledání neznámejch kapel nejlepším zdrojem, protože tam se dá najít i fakt totální shit. Už to nebudu dál protahovat, zde je náš první objev.

Narazil jsem na kapelu Ennoia z Ostravy. Dobrý, tak jsem si pustil nejnovější a snad jedinej (?) jejich klip. No a znáte to, žejo, stalo se vám to určitě i třeba u Arch Enemy. Řikáte si, že to je teda fakt jako brutal, a pak se dozvíte, že to všechno pekelný blití obstarává buchta, která je navíc celkem přitažlivá (myslim v Ennoia; ta v Arch Enemy je šílená). Oukej, tak to beru. Pak je tam v kapele kytarista s masivníma dredama, což je libový, protože mi přijde, že koukám na klip KornNo ale tim to víceméně končí.

Klip je o nějakym týpkovi, kterej bez trička (proč?) vyběhne z prázdnýho rozpadlýho domu, chvíli někde klopýtá, pak proběhne nějakým podzemím s barevnejma žárovkama a na závěr si sedne do nějaký místnosti a naškrábe na zeď „NOW“. Hm. Možná kdybych poslouchal text, tak bych se dozvěděl proč, ale to jsem nedělal, takže to vůbec nechápu. Do toho jsou prostřihy kapely, kterak hraje někde na půdě. Možná je to půda baráku, ze kterýho ten týpek utek, protože neposlouchá metalkór. Každopádně to je asi tak všechno, co ke klipu můžu říct. Vlastně ne. Určitě nesmim zapomenout na záběr na stomp v 1:05, protože ve stompech si nadměrně jedu a tenhle je dokonce obounož z krabice. Tento stomp hodnotím 9/10. Jeden bod ubírám za to, že stomp není doprovázen uširvoucím bass dropem. Do příště opravit, prosím.

No a ten song vlastně neni zlej, jen je zbytečně dlouhej. Měl skončit ve 3:20, tak jsem to podle svýho vnitřního feelingu očekával. Bohužel nedlouho potom začal opět zase další nesmyslnej riff a nekonečné úsery. Opět se budu opakovat, když řeknu, že je to prostě standardní metalcore, kterej byl cool v roce 2005 a kterej už posledních 10 let zní furt stejně. Osobně nevidim důvod zakládat další metalcore kapely, ale hej, očividně jsou lidi, kteří to stále poslouchaj, tak proč ne. Já na to ale seru. Jinak si teda myslim, že zpěvačka by měla víc zpívat. Nevim, jak je to v ostatních songách, ale má libovej hlas a je škoda, že ho víc nevyužívá. Můj názor.

Líbí se vám metalcore? Tak si to pusťte, bude vás to bavit. Sere vás metalcore, tak si to stejně pusťte a můžete to aspoň nesnášet.

One Response to Ennoia – Indiánský týdeník #1

  1. Baskerville napsal:

    Zkuste kouknout na kaapely Teralodon(thrash, Kozlovice) Thanatophobia(black-death, Havířov) a Joys (BigBeat-Ostrava)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *