The Prostitutes – 18.8.2016, Bajkazyl

150 prostitVzhledem k tomu, že oba homodlaci vyplodili článek a já sem zůstal jako jedinej lempl, udělalo se mi trapně a rozhodl se taky něco napsat. Bohužel všechny news, který mě zajímaj, už nejsou news, takže jsem si zvolil cestu reportu na akci. Na Brutal jsme se oba tři brutálně vysrali, protože se tam ty kapely buď překrejvaly nebo tam naopak nehrály žádný zajímávý a platit dva litry za poslouchání polštiny a nakupování předraženýho piva a žrádla je píčovina. Takže si o Brutal Assaultu přečtěte na nějakym jinym webu.

Já se každopádně ve čtvrtek vydal na Náplavku, kde hrála česká kapela The Prostitutes. Já tuhle kapelu vlastně vůbec neznám, akorát jsem někdy viděl jeden jejich klip, kde se málá holka rozejde se svym klukem kvůli novýmu méďovi a on je pak nasranej. Klip to je dobrej, částečně už jen kvůli tomu, že tam žádná kapela nehraje v žádnym skladu a týpci tam synchronizovaně tvrdě nestompujou se svejma nezapojenejma kytarama. Písnička je taky dobrá, čili jsem v pátek večer zamířil na místo činu. Na Náplavce obyčejně lidi felej a v pátek se tam felilo obzvlášť tvrdě, takže se tam vůbec nedalo hejbat a mně se z toho chtělo velmi tvrdě srát, protože se na mě z každý strany lepilo tisíc cizinců, roztodivně potetovanejch kníratejch lidí a veganů. Pražská Pýcha už naštěstí skončila, protože pokud by do mě někdo strkal umělym ptákem, tak bych asi šel domu a report bych mohl napsat tak akorát o tom, jak jsem začal hrát sedmou sezónu v Diablu a farmim gear na svýho Monka. Ještě bych měl zmínit, že to bylo u Bajkazylu, což je z celý Náplavky asi nejalternativnější místo a člověku dá občas docela práci, aby se mu z okolní atmosféry nevytetovala kotva na zápěstí a nešel si koupit kolo bez přehazovačky.

A teď něco o tom koncertu. Kapela sice nazačala hrát uplně v osm, což mě trochu překvapilo, protože většinou bejvaj zdrojem prodlev na koncertech předkapely. Tady žádný ale nevystupovaly a týpci si prostě jenom dávali na čas a nejspíš čekali, až na místě dojde k seskupení lidí a planet. K tomu nakonec došlo, takže kapela začala djentovat. Vzhledem k tomu, že o kapele nevím nic a písničku jsem znal jednu, nebude tohle přímo odbornej report od skalního fanouška, prostě jenom posoudím, jestli to dobře čagovalo nebo ne. The Prostitutes nejsou uplně progresivní death metal, ale furt to čagovalo dost dobře, rozhodně líp, než většině metalcorovejch kapel na koncertech v klubovejch sklepeních. Na svědomí to asi bude mít i skutečnost, že tu nikdo neměl Peavynu, Bugeru, Digitech nebo Metal Zone. Prostě rock, slyšel sem všechny tóny, nic nebylo přeřvaný nebo ztlumený, vokály do toho sedly, zpěvák uměl zpívat a navíc jsem si díky venkovním prostorám nemusel do uší srát špunty abych nechcípnul.

Hudba byla našlapaná a rozhodně si zasloužila pocenění. Spoustu kytarovejch pasáží bych si klidně představil i jako nějakej post rock, ale konstantní zásery kopáku mě vždycky vrátily zpátky z vesmíru já si uvědomil, že nejsem na The Prostitutes Of The Ninth Cirri Satchel ale jen na The Prostitutes, a byl jsem za to rád, protože jsem měl chuť si ten večer dát pivo a poslechnout si nějakou energickou veselou hudbu a nepřemejšlet nad ocelovejma nosníkama. Kapela nejspíš hrála všechny svoje známý hitovky, což jsem bohužel nemohl ocenit, a tak akorát řeknu, že to bylo dóst dobrý a určitě si je poslechnu i někdy v budoucnu. Vizuálně mě na kapele nejvíc bavil basák, protože všichni ostatní členové byli vcelku obyčejného vzezření a tento pán vypadal spíš, že ten večer zrovna Motionless In White neměli žádnej koncert, a tak si odběhnul na Náplavku zahrát se svejma nemetalovejma kámošema. Akce to byla tedy vydařená a myslim, že rozhodně lepší, než pár předraženejch zmutovanejch jihoafričanů, na který se v pondělí chystaj vydat moji spolupracovníci. Naštěstí jdu na Cage The Elephant.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich