Purrity a jejich reklama na Vodafone

purrity cdPoslední dobou pomalu začínáme tušit, že se na český scéně stává trochu trendem, že kapely chtěj, abysme je hejtili. To jakoby uplně nebyl náš záměr, chtěli jsme, aby kapely byly nasraný a chtěly nám propíchat pláště u pneumatik a rozmlátit okna šutrama. A vy to místo toho berete jako nějakou obskurní poctu. Tak to ty vole teda dík no.

Začnem teda tim, že jsme dostali od nějakýho random týpka na facebooku zprávu, ať hejtujem jeho kapelu. Takhle to ale nefunguje, nejsme fakin Rádio Impuls, abysme hráli nebo hejtovali na přání, to si jako zase nezvykejte. Pokud něco pošlete, možná se tim budem zabejvat, ale nic neslibujem jo? Pokud to bude fakt echt sračka, spolehněte se, že to nějak zpracujem, pokud to bude ale průměr, tak nás akorát naserete tim, že nás zdržujete píčovinama a mohlo by se teda stát, že vám to naopak totálně pochválíme, důsledkem čehož vás stihne totální hanba, protože hejtovacímu webu nestojíte ani za hejt. Takže domluveno? Fajn.

Takže co to tady teda máme. Kapela Purrity, která se prezentuje jako rock’n’core a ve znaku má kočičí tlapičku. Ha ha, vtipné. Nic jinýho jsem od nich neslyšel, nehledal a ani nevim, jestli to je nová kapela nebo nějaká zaběhlejší, jestli maj desku nebo jenom nějaký dema, EPčka a další hnoje. Nevim a ani mě to moc nezajímá. Klip začíná tim, že plnejch třicet vteřin nehraje žádná hudba a někdo tam popojíždí v Pežotu 206. Rock’n’core jak hovado, to se musí nechat. Pak si tam nějakej cápek sundá triko a cucá se s buchtou, což je na hovno, protože bych radši viděl, jak si sundá triko ta holka.

Řidič Pežota 206 dá tlačítko „PARK EVERYWHERE“ a zaparkuje na zmrda u krajnice. Omšelej týpek vybíhá ze sklepa na půdu a mlátí týpka bez trička, kterej zdrhá. To má asi bejt jako nějaká nevěra či co, v tomhle případě pochopitelná, protože ta holka je dost pěkná a ten týpek je totálně omšelej, vyžilej a vyčerpanej životem. Potud ten příběh dává ještě aspoň trochu smysl, dál to začíná tak trochu suckovat oslí dyk, ale o tom později. Příběhový záběry se střídaj se záběrama na kapelu, která hraje, jak jinak, v nějakym skladu nebo sklepě nebo garáži nebo prostě v nějaký podobný prcárně. Tady mě ovšem zaujalo pár věcí.

Tak zaprvé, bubeník je trapnej pozér, protože na sobě má to trapný tričko z trapný kolekce H&M, kdy si H&Mko vymyslelo vlastní falešný neonacistický blackmetalový kapely a prodávalo jejich fejkovej merch. Zadruhý se v nestřeženym okamžiku na zeď kůlny nebo co to je, začnou promítat lyrics z refrénu. Tak trochu něco mezi kozou a ptákem, snaha kombinovat lyrics video s klipem, vypadá to spíš dost srandovně. Třetí věc, která mě fakt pobavila, jsou zpěváci, který zpívaj chorál jen tak do vzduchu bez mikrofonů. To je asi podobně účinný, jako zabít pandy, rozemlít pandí penisy a pak je jako čínskej lék na erekci servírovat pandám, protože jsou neplodný a hrozí jim vyhynutí. No a co mě zaujalo nejvíc, je celkovej projev kapely. Včera jsem čet, že Attack The Hero vysmahli oba zpěváky a maj novýho. Doufam, že teď něco neprokecnu, ale mam pocit, že oba zpěváci akorát změnili účesy, popadli kytary a zpívaj refrény v Purrity. Hudebně jsou na tom vlastně Purrity uplně stejně, nemastnej a neslanej rádoby metalcore. Takže prostě Attack The Hero 2.0.

A zajímá vás jak se dál vyvine ten příběh? Vidíme jakýsi surreálný výjevy, kdy omšelej týpek chlemstá absint z flašky a pak míří krochnou na tu docela pěknou holku, načež se nám dostává grand finále v podobě scény, kdy vyžilý šedivý účetní stojí proti tý holce na skále a na sobě má z nějakýho i pro mě naprosto nepochopitelnýho důvodu kutnu Ku-Klux-Klanu. Ne fakt, proč? Pochopim tričko neexistující NSBM kapely, ale dres KKK? Kde se v tom klipu jako vzal? Představuju si ten dialog:

„Hej kluci, zejtra natáčíme tu scénu na skále co? Víte, že Johana a Luděk tam musej mít ty bílý hábity?“
„No jasný…“
„No jasný, ale nemáme žádný bílý hábity.“
„Hele tak já řeknu mámě a pučim si od ní bílou noční košili…?“
„Hej super, ale ještě potřebujem vohoz pro Luďka.“
„No tak hele já mam doma kutnu Ku-Klux-Klanu, tak bych jí na to natáčení moh přinést, ale jako je nová, tak mi jí nesmíte zničit ani zašpinit. Jo a nejpozdějš pozejtří vrátit, mam ve středu s klukama z KKK to zapalování křížů, jak jsem řikal.“
„Oukej, Heil Hitler!“

Nebo tak nějak to asi bylo. A třeba jsem to jenom celý blbě pochopil a to logo na tý kutně nepatří KKK, ale Vodafonu. Když si vzpomenu, že Skywalker nedávno odmítli vystoupit na stejný akci s Morčatama na útěku, protože MNÚ maj v repertoáru song „Romídci“, kde se zpívá o tom, že cikáni snědli psa, což Kachnovi Kučerovi a jeho striktním elitářskejm hardcore boyz přijde jako rasismus nejrhubšího zrna, tak se v tomhle prostředí Purrity pohybujou na dost tenkym ledě. No nic, KKK a nácky jednoznačně hejtíme. Ale abych na klipu „Fake“ něco i pochválil, žejo. Nejdřív se na klip mrkněte, ať vám nezkazim překvápko. Tak. Hotovo? 2:14, nejlepší moment klipu, kdy se rozjede breakdown a týpek do toho vztekle odstrčí talíř se špagetama.

Hej už jsem v metalu a hardcoru viděl hodně, stovky klipů, kde se při breakdownech děje leccos, stompuje se, twostepuje se, skáče se do zdi smrti, viděl jsem video, kde do breakdownu A Day To Remember skáčou kočky, ale aby na tvrdku někdo vložil do klipu záběr, kde při brutálnim úšuku kytar týpek zahodí špagety a začne držkovat na mámu, to jsem ještě neviděl. Po letech strávenejch na facebooku a 9gagu se mi málokdy stane, abych se jen tak sám u kompu nahlas něčemu zasmál, stejně jako že se mi po letech strávenejch na Motherless a ExtremeTube málokdy postaví při pohledu na nahou holku, kterou zrovna jí někdo neškrtí nebo netopí v kádi s vodou, ale tenhle moment mě naprosto složil. Takže bravo, špagety, Ku-Klux-Klan a Attack The Hero REVIVAL. Ahoj Purrity, vítejte na scéně!

špagety

Boloňské špagety. Nezaměňovat se špagetami carbonara, pomodoro nebo aglio olio.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *