John Wolfhooker – What The Hell Bang The Horse

Pokud sledujete domácí hudební scénu a náš portál, na kterej jsme skoro půl roku teď srali, takže nebylo co sledovat (já vím, držte hubu, ještě jsem neskončil), tak jste si určitě vědomi, že má brzo vyjít nová deska John Wolfhooker. My pro vás máme ale docela exkluzivní (nesnášim to slovo, protože to používaj bulváry a to my nejsme) news ohledně toho. Sedíte? Oukej. Z jednoho nejmenovaného zdroje se nám dostal do ruky leak oné desky!

Má to vyjít až v neděli a bude to stát prachy, což každýho sere. Takže je docela cool pocit stáhnout si leak a vědět, že to slyšíte dřív, než byste správně měli, a hlavně že vás to nestálo ani korunu a ty dvě kila můžete bouchnout třeba za tenhle odpuzovač krtků. Tohle je docela zmrdský, co jsem napsal. Já mám taky kapelu a asi by mě celkem konsternovalo, kdyby si lidi pirátili moje céda, takže jsem zásadně proti, ale tady se nebavíme o mojí kapele, takže to seru, no ne? Takže co ta deska? Je to nesmysl anebo je to pastva pro uši?

John Wolfhooker tady na Nolly.cz solidně ceníme (jako jednu z mála kapel). Já je cenil odjakživa, Mubarak začal až nedávno. Dalo by se tedy říct, že já je objevil a znal je ještě dřív, než vy, a ještě dřív, než měli fame. V roce 2014 vydali první desku a v roce 2015 vypustili jenom jeden zdechlej singl a od tý doby se nic nedělo. Teď je tady další fošna.

Tak za prvý na desce „What The Hell Bang The Horse“ je jenom 6 songů. Nevim jestli jsem nasranej nebo vlastně rád, že půlka nebude zkurvená vata jako to nejspíš bude u nový desky Metallicy, ale 6 je fakt málo. Na to kolik okolo toho bylo hypu a že byl dokonce i kikstártr je tohle docela dick move podle mě a kluci by měli jít bručet.

Hned první song „Stray“ je ale násmah. Žádný trapný intra s chorálama a smyčcema, žádný elektro nesmysly, žádný nasamplovaný proslovy J. F. Kennedyho, protože to už tady bylo trilionkrát a vůbec mě to nezajímá. Co mě teda překvapilo je hlas Martina Čupky. Už několikrát jsme se tady zmínili, že neumí moc zpívat a jeho hlasovej projev saje (Mubarak se zmínil, já jsem fanboy). Tak v tomhle songu to vůbec není pravda. Skoro jako by se Martin naučil znamenitě zpívat. Nejspíš to dalo dost práce, ale snaha přinesla ovoce. „Stray“ je raketa a nakopne celou desku.

„Dustbathing“ jsem si našel, že znamená popelení, což je, prosím vás, doslova válení se v popelu a provozuje to drůbež, aby se zbavila cizopasníků z peří a aby pera odmastila od přebytečného tuku, který jejich pokožka produkuje. Vzhledem k tomu, že má kapela ve znaku holuba, je tohle celkem chytrý. Martin zde opět exceluje a dokazuje svůj hlasový rozsah. Musím říct, že kdybych nevěděl, že poslouchám JW, asi bych ho v tom hned nepoznal. Ovšem nabízí se otázka, jestli kluci neunsuli na vavřínech, pač tenhle žánr naposledy frčel když jsem ještě chodil na základku (dávno). Kdyby tenhle song vyšel v roce 2000, asi bych z toho byl uvařenej. Tady mi spíš imponuje to, že se to chlapcům povedlo udělat solidně. Song sám o sobě ale vlastně celkem hnědel.

Pak následuje „Slow Moation“, což už je trochu tvrdší záležitost a musím říct, že mě celkem dost ba. Usekávanej refrén se řvaním „silent night“ dost funguje a můžu si do toho podupávat. Sice si nezastompuju, ale nejsem žádnej zasranej breakdownovej elitista, aby mi tohle zabránilo užít si kvalitní hudební produkci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Voláč sedlatý rousný

„Country Strike“ má bajt asi parodie na tu počítačovou pářku, což je teda pěkná sračka a vůbec to neni vtipný. Martin Čupka zde ale zase zní velmi unikátně a naprosto odlišně od ostatních songů a tohle mě začíná dost bavit. Přijde mi, že se z něj stal verzatilní zpěvák schopnej podat solidní výkon takřka v každym žánru.

Když už se bavíme o těch žánrech, tak tahle deska je vlastně celá docela různorodá. Na někoho to muže působit neuceleně, ale mně to zatím dost vyhovuje. „Ramshackled“ se opět vrací do minulosti do 00’s a já zas nevím, jestli mě to má srát nebo ne. Na začátku hraje samotná basa, což si Wilip Flček určitě poctivě vydupal. Jinak ten song je takovej nijakej. Rozhodně jde asi nejslabší kousek z tohohle alba.

A teď poslední věc. Má to název „K.P.S.“, což je totální klišé. Zkratka, pár písmen a mezi nima tečky. Jestli to má bejt záměrně povářka, tak mě to dost baví. Jestli je to myšlený vážně, tak se hoši asi posrali. Každopádně ačkoliv bych ten song měl asi nenávidět, tak jeho hravá synťáková linka mě nenechává chladným a přistihuji se, že si opět podupávám a když se to tak vezme, to je to hlavní, o co tu běží, ne?

Pustím si tu desku znova? Určitě a možná ještě čtyřikrát. Každopádně je vidět, že nápadů měli John Wolfhooker spoustu a tak je možná trochu škoda, že nedali dohromady víc tracků. No a teď vás asi zajímá, kde ten leak teda je, abyste si to taky mohli pustit. Rád bych zde tedy řekl, že my jsme striktně hudební webzin a nepodporujeme warez a v žádnym případě vám sem do článku nevložíme odkaz na stažení, to zapomeňte. Zříkáme se ale veškeré odpovědnosti za komentáře, které sem pod naše články vloží čtenáři, za ty rozhodně nezodpovídáme. Takže co vy víte, třeba na vás bude náš informátor hodný a dá vám sem ten odkaz do komentářů on, to už není naše věc.

Každopádně pokud vás deska baví, nebuďte sráči a běžte si originál koupit.

Hodnocení: 9/10


Hejty ostatních redaktorů:

Flamingo__Need_I_Say_More__by_rockinxredxpandaTak jsme se konečně dočkali, naše nejprotěžovanější kapela vydává snad víc než roce novou desku. Jak všichni víte, jsme tady v redakci striktně rozdělený, Yasir to miluje, já to hejtuju, Saddámovi je to ukradený. Nejdřív jsem si řikal, že na tu novou desku seru, minule mě to fakt sralo, to jste si mohli počíst v recenzi, ale když jsem viděl ten hajp okolo toho, tak jsem vyměknul a dal jsem tomu šanci, přeci jenom John Wolfhooker jedou jak Zetor a pomalu si prokousávaj cestu do našich (jednou jsem je viděl v telce) i zahraničních (maj vlastní brazilskou fanstránku na facebooku (!)) žebříčků. Uznávam, že dát tomu šanci byl správnej krok.

Celý to začíná songem „Stray“, což znamená něco jako „ztracený“ nebo „toulavý“, ovšem já bych právě spíš řek, že v tomhle songu se John Wolfhooker celkem našli. Trochu mi to připomíná song „Euphria“ (to je ten, co jsem viděl v telce!), kterej se mi dosud jako jedinej od kapely líbil. „Stray“ je taky takovej našláplej rokenrol a je vidět, že se JW zlepšili nejen, co se týče zpěvu, kde Martin Čupka přešel do lehce emo polohy, ale baví mě například i bicí a tak dále. Super začátek desky.

Následuje song „Dustbathing“ a i ten musim pochválit. Yasir na to asi moc neni, ale já mam tyhle punkrocky rád. Je fakt, že teda bych od John Wolfhooker čekal už vesměs jenom takový vymakanější kousky, ale proč ne, navíc retro dneska frčí víc, než kdy jindy, ale přesto je těžký v záplavách poppunkovejch hardcorů a skywalkerů najít nějakej poctivej punk rock. Za mě super, včetně toho sóla na jednu strunu, dobrej joke, to se Ronymu Janečkovi povedlo.

„Slow Moation“ zase najíždí na celkem emo vibe a Martin Čupka tady dává vyniknout svému hlasovému umu, kterej tentokrát fakt cenim. Super je, že se John Wolfhooker poučili, vysrali se na nějaký analogový píčoviny, zapojili Axe FX a začlo to bejt dobrý žejo. Nebo vy v tom snad neslyšíte ty parádní chugy a úšuky? Ten refrén je bezva, jak už pravil Yasir, „silent night“, ale nezní to ani trochu jako ta posraná vánoční koleda, což je super.

staroholandský kapucín

Staroholandský kapucín

Pak tu máme „Country Strike“. Musim říct, že ta mě z celý desky bavila asi nejmíň, respektive je taková pomalejší a ne tak našláplá. Zajímavý je, že na tomhle songu maj kluci zase trochu jinej zvuk, než na těch ostatních písničkách, ale nemůžu říct, že by to znělo nějak špatně, jenom mě to trochu zarazilo, čekal bych, že všechny songy budou zít stejně. Ale to už je dneska takovej trend, že se songy i jejich jednotlivý části mixujou a masterujou zvlášť, navíc John Wolfhooker rádi experimentujou, jako s tim analogovym nahrávánim, takže proč ne. Líbí se mi ty smyčce a trumpety v druhý půlce písničky, je fajn, že na tyhle srandy JW ani na druhý desce nezanevřeli.

„Ramshackled“ je ovšem dost super, stejně jako první „Stray“. Opět je to takovej energickej nakopávač a prostor tady dostávaj zajímavý rytmy na bicí, stejně jako basa. Líbí se mi to, je to takový vyvážený, ne jako ty všechny djenty a deathcory, o kterejch tu normálně píšem, kde slyšíš jenom bordel a nástroje jako takový snad nikdy. „Ramshackled“ je zkrátka super a v něčem mi to možná trochu připomíná Blink 182, který mam rád, takže cenim.

No a nakonec „K.P.S.“. Ten název taky nechápu, ale vzhledem k názvu desky to bude asi zase nějaká srandovní píčovina. No a k songu: tohle je asi největší experiment z desky. Už v úvodu slyšíme synťáky, který se tak nějak táhnou celym songem, přičemž se během písničky tak jako rapuje nebo co. Je to zajímavý, zas trochu něco jinýho, než na co jsme u John Wolfhooker zvyklí. A já mam rád kapely, který neustrnou na jednom místě a vyvíjej se. Nechtěl bych, aby John Wolfhooker byli novodobý Slayer nebo AC/DC. Takže i za mě „K.P.S.“ fakt dobrý. No a to je vlastně všechno.

Sice jsem teda taky moc nepochopil, proč má deska jen šest songů, ale oukej, takový větší EP prostě. Rozhodně musim říct, že na nový desce mě John Wolfhooker fakt překvapili, čekal jsem stejný sračky, jako hráli dřív, ale „What The Hell Bang The Horse“ je fakt super. Nakonec asi na kapelu fakt změnim názor, protože tohle jsou fakt songy, který bych klidně zařadil mezi svoje skutečně oblíbený pecky.

Hodnocení: 8/10


tom iconOukej, takže jsem se uvolil, abych taky něco napsal k tý vyteklý desce, ačkoliv John Wolfhooker mám těžce v prdeli a nechápu, proč to Yasir tak zbožňuje. Ale byl jsem zvědavej, jestli teda čubčí lidé vydaj něco, z čeho bych si nemusel jít namočit mozek do kyseliny a jak jinak to zjistit, než si pustit celý nový album.

První song začíná nějakejma bubnama a já nevim, jestli chci spíš chcípnout nebo ne. Potom se ale písnička rozjede a vyjeví se poměrně příjemnej song. Poměrně, protože pan Hooker si za každym třetim slovem musí tak uchýlně vydechnout a to mě sere. Ovšem kupodivu mě nesere jeho hlas jako takovej, což je vlastně asi hlavní důvod, proč tu kapelu nemám rád. Protože týpek tak podivně kváká a otvírá u toho hrozně pusu, takže mám pocit, že si vyhazuje panty, aby si moh nasoukat do střev nějakou kóristku.

moravský pštros

Moravský pštros

Druhej song je ovšem propadák, zasranej punk rock, zní to jak soundtrack k Prcičkám a zpěv je jak nějaká zdechající běluha. Naštěstí to má jenom 105 vteřin, ale stejně byla trýzeň to doposlechnout. Na tenhle průser navazuje „Slow Moation“, což je teda asi nejhorší název písničky na světě a kapela by se za to měla stydět. To už sou lepší vnitřnosti vytržený z panenský vagíny, než posraná zkomolenina, co jste jako zač? Nějakej zasnej nu-metal? Radši bych to pojenoval třeba „Ikea Family“. Song je nicméně asi tisíckrát lepší, než předchozí „Dustbathing“ a dokonce bych se odvážil říct, že je dobrej. Zpěv se tu opět zcela změnil a fakt nechápu, podle čeho se Martin rozhoduje, jestli bude zpívat jako největší zdechlej buk anebo jestli to bude libový.

„Country Strike“ je možná z hlediska názvu ještě horší, než předchozí song, ale písnička jako taková je taky v pohodě a dobře to tam ujebává. Trochu mě ale mrzí, že jsem zatím nenarazil na žádnej džent a nikde se nesvíjej žádný reality. Předposlední písnička je něco, co by se dalo nazvat jako guilty pleasure. To znamená, že je sice vcelku dobrá, ale fakt se stydim, že se mi líbí, protože by se hodila třeba jako podkresová hudba pro nějaký protahování vejfuků. Na bicí to navíc musí bejt asi fakt zábavný.

Finální písní je „K.P.S.“, což je určitě zkratka pro něco úchylnýho, nejspíš „Kohoutí Penis Stopořený“ nebo tak. Song mi ale docela připoměl mládí, když jsem byl v sobotu na obědě u babičky, v televizi běželo EsoLeošem nebo tou druhou holkou a v záplavě roztodivných hrůz se tam občas zjevilo něco, co se i dalo poslouchat a tak sem si to poslech a postupně si vytvářel vlastní hudební vkus. Nevim teda, jak jsem se z Esa dostal k Zasvěcenci Černé Koruny, ale to už má asi za vinu internet.

Nó takže jak se mi to vlastně celý líbilo? Líbilo se mi to asi rozhodně víc, než jsem čekal. Co mi ovšem připadá trapný, je počet písniček, protože 6 je sice třetina čísla bestie, ale tohle není žádnej post a ty písničky nemaj ani jedna 10 minut, takže finální stopáž by mi stačila tak na cestu na nákup. Takže jestli budete chtít příště vydat něco, čemu budete chtít říkat album, tak se trochu víc namáhejte, protože znám i grindcorový alba, který jsou delší.

Hodnocení: 7/10

Průměrné hodnocení: 8/10

durynský vlaštovák
Durynský vlaštovák


 

6 Responses to John Wolfhooker – What The Hell Bang The Horse

 1. Steve Destroyer napsal:

  hej fakt že jo! ta nová deska je super kluci 🙂 a dobrej článek…

  http://bit.ly/2cd4gIY

 2. Shallow Core napsal:

  Odkaz, který jsem si stáhla z komentáře rozhodně není nové album John Wolfhooker a podle recenzí (hlavně díky Slow moation jsem se ujistila, podle „silent night“ v ref.) jste také pravděpodobně neslyšeli jejich pravé album.. Každopádně „Stray“ je od My Chemical Romance – House of wolves, dále je tam písnička „Country strike“ což je od The Used – paralyzed, písnička „K.P.S“ je od The Offspring – Hit that, písnička „Slow moatin“ je od Billy Talent – Devil in a midnight mass, písnička „Ramshackled“ je od Fall out boy – dance, dance, písnička „Dustbathing“ je od Green Day – scumbag.

  • Mubarak Okubo napsal:

   Díky, že jsi do toho vnesla realitu! Máš skvělý postřeh, vyhráváš dárkový balíček Nolly.cz. Pošli nám svojí adresu, ať víme, kam to máme poslat!

 3. Leo napsal:

  vy jste dobrý svině, to jste s vaší debilní recenzí nemohli počkat do zejtřa?

  • Mubarak Okubo napsal:

   Hej my jsme čekali, že dostanem od JW nějaký press akreditace ne pre-listen party… a nic žejo. Tak jsme holt využili situace, která byla. V českym bulváru znamená exkluzivita exkluzivní prachy žejo, a něčim si na chleba vydělávat musíme!

 4. Fisha Mandoor napsal:

  Dobrý trollové :D. Jinak cenim si toho Staroholandskýho kapucína.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain