Misfolded – Indiánský týdeník #2

crow-indian-warriorDnes se v Indiánském týdeníku podíváme na další indiánskou (indie) kapelu z České republiky a to Misfolded, což by údajně měl být melodic death metal. V novinářském kurzu v Izraeli nás ovšem učili, že aby si čtenář chtěl přečíst celý článek, musí mu redaktor přednést zápletku, která ho bude nutit dočíst článek až do konce. Takže tento melodeath z Čech skrývá jedno velké tajemství a jen já vám prozradím jaké!

Tenhle týdeník jsem založil v březnu a pointa toho byla, že každej tejden vydám článek na nějakou málo známou českou kapelu. Jenže pak jsme se na Nolly.cz totálně vypíchali a přestali psát úplně, takže spolu s portálem chcípl i tenhle týdeník. No a protože teď zase píšem, rozhodl jsem se vzkřísit i Indiánský týdeník, ačkoliv neslibuju, že budu skutečně psát každý týden. Jen to slovo týdeník v názvu vypadá dost profi, takže ho tam chci.

Poslouchal jsem nedávno po dlouhý době nejlepší melodeath desku všech dob Reroute To Remain“ a tak mě napadlo, zda-li vlastně máme něco dobrýho i u nás. Využil jsem tedy trik, který nás naučili v tom novinářském kurzu v Izraeli, jak jsem vám o něm povídal, a napsal do googlu „melodic death metal česká republika“. Vyplivlo mi to několik kapel a já si zvolil Misfolded a hned vám řeknu proč. Vanguard je banda buzíků a maj smrsklou fotku, takže na to zapomeňte. Dievision sice vypadaj jako ze Švédska, ale poslední post na facebooku a bandzonu je rok starej, takže to mě taky nezajímá (jestli se chcete objevit v Indiánském týdeníku, musíte mít něco čerstvýho na facebooku, ať už jsou to novinky o kapele nebo jenom shitposty s fotkama koček). Pak mi to našlo Sklepmaster, což je teda pěkně kurevskej a vytrapčenej název a už nikdy v životě to slovo nechci slyšet. No a pak nakonec Misfolded, kde jsou v kapele dvě buchty. No a co no. Jsem buřt, mám rád buchty, to se rozumí, takže jsem si vybral Misfolded a s vervou se vrhl na první klip.

Viděl jsem to a nějak vůbec netušim, co si o tom všem mám myslet. Vypadá to, jak když to režírovala a natáčela moje babička. A to neni nějakej základkovej joke typu „Tvoje máma!“. To myslim 100% vážně. Řekl bych, že prvních 20 vteřin klipu je asi nejmenší průser ze všeho. Je to intro do songu, nic se neděje, jsou tam jenom strohý záběry na jednotlivý členy kapely ve studiu, oukej. Jenže pak několik vteřin sledujeme zpěvačku, kterak pohazuje hlavou a kouká (znuděně) do stropu; kytaristu, kterej v chillu s nohou přes nohu dřepí na pohovce z roku 1972, vypadá snad znuděnějš, než zpěvačka, a zabírá ho kamera, kterou drží ta babička. Střih. Záběr na prsty basáka, jak skoro nic nedělaj, to je odvaz, dámy a pánové!

0:43-0:49 bych chtěl vypíchnout, protože to je snad jedinej kvalitní záběr v celý stopáži tohodle průseru. Takhle to má vypadat. Cool úhel, trocha rozostření a zaostření, trošku roztřesená kamera, nějaká dynamika, však je to přece metal! Jenže bohužel mám takovej pocit, že to vůbec nebyl původní záměr kameramana, že ten chtěl, aby i tento záběr byl prostě jenom sterilní z jednoho místa, pěkně zaostřenej a hlavně aby se neklepal, no a možná tady trošku zoom na ruce kytaristy, ale hezky pomalu, protože rychlej zoom je přece špatnej, že? Takhle jsem filmoval svojí dovolenou u moře na kazetovou kameru, když mi bylo tak 12 a nějak se nemůžu zbavit pocitu, že celej klip je něco podobnýho. Pak jsou dva prostřihy na zpěvačky, což opět nechápu proč, protože stále ještě nevydaly ani hlásku a pohled tý bloncky doslova říká: „Už tady stojim dost dlouho, taky by to konečně mohlo začít, ach jo.“ Bomba! Tak to je přesně to, na co chci v „[OFFICIAL MUSIC VIDEO]“ koukat, good job!

netrpeliva-bloncka-ceka-az-bude-zpivat-ale-je-to-shit-takze-to-trva

Už teď mám chuť zavřít Google Chrome a vyrazit rybařit, ačkoliv to je pro zdechlý šedesátníky, kteří utíkaj před svojí otravnou starou. Nechci už to dál komentovat, protože polovina všech dalších záběrů na kytaristy vypadaj, jak když je nachytala maminka u nich v pokoji, když zrovna hráli na kytaru: „Ale mami, proč to točíš? Netoč mě. Hahaha.“ a úsměvy a přiblblý ksichty a já jdu zvracet.

Tak jsem si řek, že jim dám druhou šanci a zkusim ještě jeden klip. Vybral jsem si „Unbearable“ a prvních 29 vteřin opět vypadalo slibně. Ačkoliv to nebylo nic extra, bylo to zajímavé a říkal jsem si, že tohle konečně dělal někdo schopnej. Vůbec netuším, co se po té 29. vteřině stalo, ale tohle libový intro se zvrhlo zase ve statickej záběr na celou kapelu zepředu a nejspíše z kamery ze stativu. Co že jsem to říkal o těch cool úhlech a dynamice kamery? Jo, tak to nechť letí oknem, kamera na stativu for the win! Hej a takhle je to celou stopáž. Myslím si, že song má hodně přihodný název, protože tenhle kolaps je skutečně unbearable, jelikož si při něm musím sedět na rukou, abych si omylem nevydloubal oči.

Tak kurva lidi, když chcete něco dělat, tak se nejdřív proberte a podívejte se, jak to má vypadat. Když chceš mít kapelu, tak si nenahrávej dema na mobil, nenatáčej klipy tátovou kamerou sám, když to ani neumíš. Co třeba nebejt zasranej škrt a zaplatit si nějakýho šikovnýho režiséra, kameramana a editora. Vždyť je jich tolik a většinou za to ani nechtěj žádný velký rakety. Ze všeho nejvíc mě vysírá, když je někdo línej a to, co dělá, nedělá pořádně a odflákne to. A nezlobte se na mě, ale tyhle klipy jsou totálně odfláklý a buď Misfolded nemaj absolutně žádnou soudnost a fakt si myslej, že je to dobrý, od čehož jsem tu já, abych jim řekl, že neni a že je to teda pěkně chcíplá hnědka, anebo jsou to prostě líní flákači a v tom případě nemaj na týhle scéně co dělat.

Indiánský týdeník jsem se rozhodl psát proto, aby i menší kapely měly nějaký články. Navíc co si budeme povídat, ale když to ta kapela pak sdílí na svym facebooku, přitáhne nám to na web nový lidi = víc fame. Problém je v tom, že aby kapely chtěly sdílet naše články a my mohli mít nekonečnej fame, museli bychom psát jenom dobrý věci a nekritizovat. No prostě tak, jak to dělaj snad všechny hudební webziny v týhle republice. Takže já vám přišel říct, že to pěkně chčiju a že Misfolded je odpad metalový scény a je mi totálně buřt, že mi to nenasdílí a že z tohodle článku budem mít 0 novejch fans. My jsme tu od toho, abychom vám řekli, co je shit a co ne. Tohle je shit.

By the way, takhle má vypadat klip na melodeath. Tím se nesnažím říct, že si musíte pronajmout ruský kolo a zaplatit si ohňostroje, ale že i když chcete natáčet členy kapely, jak hrajou na nástroje, jde to udělat libově.

Měl jsem si vybrat Dievision i když už rok nefungujou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *