Ghost – Popestar

ghost-popestarTak konečně, moje druhá nejoblíbenější kapela na celym světě vydává další EP. Stejně jako mezi druhou řadovkou „Infestisummam“ a třetí „Meliora“ vyšlo EPčko „If You Have Ghost“, tak mezi třetí a čtvrtou deskou vychází EP „Popestar“, které slouží částečně jako reklama na velký tour po USA. 

Staré české přísloví praví, že kdo jinýmu jámu kopá, sám do ní padá. Dá se taky říct, že na každou svini se vaří voda, já bych použil, že každýho zmrda prostě někdy dostihne karma. Včetně mě. Ale po pořádku. Posledně jsem tady psal, jak jsem nadšenej ze songu „Square Hammer“ a jak mam vždycky radost při prvnim singlu z nový desky Ghost, že ani tentokrát nevydali sračku. Na „Popestar“ jsem se teda dost intenzivně těšil, to je jasný.

Chtěl jsem si to jít koupit do krámu a podpořit kapelu, a jelikož z principu nesnášim platit poštovný, tak jsem se to rozhod koupit normálně v kamennym krámu. Zkusil jsem tedy nenáviděný Bontonland, samosebou nenašlo mi to nic. Zadal jsem do Googlu „ghost popestar“ a zakliknul záložku Nákupy. Zasranej Michael Jackson. Oukej, víte co? Seru na vás! Zippyshare a během minuty je to doma. O prachy nejde, prostě je to hned, žádný čekání, žádná deska na prodejně dva dny po releasu navíc v jiný verzi, než jsem si objednal. Člověk si ušetří tu frustraci, stejnou, jako když v kině běží 20 minut trailery a když konečně začne film, popcorn je sežranej a cola vychlastaná.

Playlist nabízí krásnejch pět songů. Začíná to již zmíněnou „Square Hammer“, což pořád nevim co vlastně znamená. Fakt musim uznat, že mě to neskonale těší, že Ghost zrajou jako víno a dalo by se říct, že to je jedna z jejich nejlepších písniček, stopro jedna z TOP 5. Refrén je naprostá pecka, klávesy na začátku bezva, super spirituální atmosféra. K songu byl vydán záhy také klip, kterej nás přenáší do nějakejch 30. let, kdy Papa Emeritus s Bezejmennejma ghůlama vyrazí do kina na film o Papa Emeritusovi.

Takhle by to asi nedávalo moc smysl, ale zde se náramně hodí, že má v rotaci dva kostýmy, který na koncertě střídá, jeden papežskej a druhej aristokratickej. V klipu se toho vlastně moc neděje, akorát v jeden moment papežskej Papa Emeritus s nějakym kladivem vystoupí z plátna, prolomí čtvrtou zeď a aristokratickej Papa opouští kino poněkud ve spěchu, přičemž se musí dosti groteskně vysoukat z řady. Příběh nikterak zábavnej, ovšem výtvarný zpracování super, ještě o kousek vymakanější, než „From The Pinnacle To The Pit“. Je to bezva.

Další song na albu se jmenuje „Nocturnal Me“. Ghost trošku zpomalili, což neni nic špatnýho, akorát nechápu, proč pomalej valčík má pět a čtvrt minuty. Jakože neni to uplně špatný, ale strašně se to táhne. No budiž. Pak tu máme „I Believe“. Eerie intro trvá minutu a čtvrt a další čtyři minuty se táhne nejvíc pomalej a éterickej song. What the actual fuck? Jako jo, „He Is“ je pecka, ale dva celkem plytký, nekonečný a pomalý songy za sebou? To jako moc necenim, spíš by se dalo říct, že to dissim.

Následuje „Missionary Man“. Tak tady jsem uplně mimo, první sloka obsahuje slova „sinner“, „money“ a „dollar“, načež se rozjede song, kterym kdyby někdo nahradil zvukovou stopu u klipu „The Ultimate Sin“ od Ozzyho Osbourna, tak bych nepoznal, že je něco špatně. Jenže je špatně uplně všechno, to se ty Ghost snad totálně posrali, co to jako má bejt? Už třetí song suckuje oslí dildo? Zasranej Ozzy. No a závěr desky se jmenuje „Bible“. Hej nevim proč, protože v refrénu se vytrvale dokola opakuje slovo „Babylon“, což má do „Bible“ docela daleko, byť to zní tak trochu podobně. Ale nemá to spolu nic společnýho. Jakože fakt, musel jsem si to ale ověřit v etymologickym slovníku. No a tenhle song má docela fajn refrén, nicméně je furt zkurveně utahanej a má trýznivejch šest a půl minuty.

Oukej, tak tohle je fakt průser, mrdka všech mrdek. Totálně průměrný a dost rozplizlý songy absolutně nehodný mý druhý nejoblíbenější kapely. Fakt se těšim na čtvrtou desku Ghost, tak nějak tušim, že to bude pěkná sračka. V rozhořčení píšu zprávu kolegovi z jinýho hudebního plátku, co si jako o tý jebce myslí. „Nevim, jestli to vůbec budu poslouchat, když je tam jeden novej song a zbytek zase nějaký předělaný mrdky.“ Oh shiiit. Oukej…

 

Abych se teda vrátil k těm úslovím na začátku, moje žena Fátima mi na to řekla něco jako: „To musí bejt pěkně na hovno, nechat se utřít vlastnim jokem, co?“. Až příště budu dělat fóry s falešnejma albama plnejma písniček od cizích kapel, budu na to myslet. Prostě jsem si stáh verzi, kde nebylo napsaný, že jsou to covery a od koho jsou, takže jsem celejch asi 15 hodin věřil, že Ghost nahráli totální hnůj. Poučení? Nestahujte píčoviny a hlavně ne ty s nepřesnejma ID3 tagama, even Lars Ulrich knows it’s wrong.

Zpětně jsem si teda projel všechny songy, který Ghost na „Popestar“ coverujou a musim říct, že jako covery jsou celkem zdařilý, všechny se stylem kapely docela korespondujou a líbí se mi, prostě by mě akorát sralo, kdyby to byly fakt autorský písně od samotnejch Ghost. Budu tomu muset udělit trochu schizofrenní hodnocení, s tim, že mi Ghost musí slíbit, že nikdy nevydaj album podobnejch songů jako svoje vlastní, protože to by byl asi ten největší shit na světě. A ty songy si dejte dole pod článkem, ta popina „I Believe“ je fakt výživná!

Tracklist (pravdivej!):
01 – Square Hammer
02 – Nocturnal Me (Echo and the Bunnymen)
03 – I Believe (Simian Mobile Disco)
04 – Missionary Man (Eurythmics)
05 – Bible (Imperiet)

Hodnocení před „zjištěním“: 4,5/10

Hodnocení po „zjištění“: 8/10

Hodnocení EP bez „převzatejch mrdek“: 10/10


Nocturnal Me (Echo and the Bunnymen)

I Believe (Simian Mobile Disco)

Missionary Man (Eurythmics)

Bible (Imperiet)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich