Die Antwoord – Mount Ninji and Da Nice Time Kid

mount-ninjiMinulý pátek droplo už čtvrté studiové album Die Antwoord a já si dal s jeho recenzí trochu načas. Parciálně proto, že jsem se na to vysral ale taky pak proto, že mi chvíli trvalo, než jsem si na to udělal nějakej solidní názor.

Kdo že to vlastně je? No jsou to přece ti jihoafričani, kteří začali dělat ujetý rapy do diskárnovejch beatů a získali tak fame. Nebudu to skrejvat, ale já je celkem cenim. Dokonce jsem kvůli nim minulej rok jel až na Slovensko, abych je viděl. Na Slovensko! Až tak moc zlý to bylo. Byl jsem ve druhý řadě a bylo to nejvíc. Většina setu se skládala z desek Ten$ion a jejich tehdy nejnovější Donker Mag, což jsou zrovna moje dvě nejoblíbenější. Ono se to má totiž takhle. Mě moc nezajímaj strohý rapy a jelikož je jejich vůbec první fošna $O$ tohodle plná, tak jí moc nefandim. Mám rád dobrej beat, libovou melodii, sem tam nějakej újeb a dobrý vokály. Kdo už nejnovější desku Mount Ninji and Da Nice Time Kid slyšel, tak si určitě teď říká, že jsem jí nejspíš musel nenávidět. Hm, dostaneme se tam…

Trochu dříve letos vydali Die Antwoord ještě mixtape Suck on This a musim říct, že jsem vůbec nepochopil, proč tohle vzniklo. Je to pěkná sračka, ty songy nejsou ani trochu dobrý a kdyby aspoň ty remixy byly cool, ale ani to ne. No vůbec to nestojí za to o tom mluvit, takže to uplně vynechávám a ukončuju tenhle odstavec. Radši si pustim nejsračkovější mixtape na světě.

Oukej, takže jdeme na to. Budu k vám upřímnej, na týhle desce jsou 3 celkem fajnový songy a 3 povářkový kecací tracky. MNaDNTK (dost napíču zkratka, ale lepší, než to vypisovat celý (touhle závorkou jsem ve finále napsal víc slov, než kdybych ten název normálně vypsal, takže jsem si stejně nepomoh)) začíná slibně. „We Have Candy“ začíná orchestrálními úsery a klášterními popěvy a veškerej rap je takovej, jakej bych si ho představoval. Hned na první poslech byl tohle můj oblíbenej song a říkal jsem si, co dalšího přijde a jestli se dočkám ještě lepšího songu. Spoiler alert: nedočkal jsem se.

„Daddy“ je celkem nahovno a až třetí track „Banana Brain“ se trochu dostal do těch správných kolejí, jenže jak rychle ten vlak chytil správnej směr, hned zas vykolejil, protože „Shit Just Got Real“ je snad ještě větší průser, než „Daddy“. Vůbec nechápu, kdo má jako bejt Sen Dog, ale absolutně mě nezajímá a vůbec nechápu, co má co dělat na čtvrtym tracku celý desky. Vůbec ho nechci poslouchat a nechci, aby tenhle song existoval. Hned po tomhle vykolejení ten vlak vybuchuje z úniku plynu, protože následuje „Gucci Coochie“, což je song z toho předem zmiňovanýho mixtapu, kterej stál max tak za rozdupaný hračky.

Pak následujou dvě interludy s děckem Lil Tommy Terror, který mě naprosto posmahuje. Tomu klukovi je tak šest let a jede si naprosto těžký gangsta rapy. Týpek mluví sprostě jak zmrd a tenhle kontrast s jeho tenkým hláskem je prostě neskutečnej. „Wings on my Penis“„U Like Boobies“ jsou totální rakety a Die Antwoord se nejspíš z předchozích interlud poučili a zjistili, že naplnit celej jeden 76vteřinovej track otravnym smíchem neni ta správná cesta. Za tohle plusový body!

Yolandi: „U like boobies, don’t you?“
Tommy: „Yeah. How much?“
Yolandi: „13 bucks.“
Tommy: „What the FUCK?!“

„Rats Rule“ asi nejde nemilovat. Buďme upřímní, existuje snad song, ve kterym je Jack Black, kterej by šel nesnášet? Tenhle týpek je axiom a nelze ho zpochybňovat, takže ani nelze zpochybňovat tenhle song, je libovej. Navíc se tam ještě objevuje Lil Tommy Terror, což je odteď můj oblíbenej interpret. Pak je ještě jedna interluda, což je taky celkem povářka, pač se tam hádaj, jestli jeden line songu je gay nebo ne. To mě ba.

No ale tady končíme. Zbytek tracků 10-16 je totální shit a celý to působí jako vata, jen aby se nahnala stopáž alba. To si jako myslíte, že to nepoznáme nebo co? Každej kurva po poslechu týhle desky pozná, že to ve skutečnosti mělo mít deset songů a pak už nebylo co tam dát, tak se tam naházely jebky. A vůbec, deset songů? Pojďme si to ještě projet. Tři tracky z toho jsou kecací interludy, jedno je rehash z mixtape, takže jsme na šesti? To nic moc.

Vůbec nevím, jaký mám týhle desce dát finální hodnocení, tak jsem se rozhod to udělat tak, že ohodnotím každej song od 0 do 10 a pak to zprůměruju.

Tracklist:

01 – We Have Candy: 9/10
02 – Daddy: 2/10
03 – Banana Brain: 7/10
04 – Shit Just Got Real (featuring Sen Dog): 0/10
05 – Gucci Coochie (featuring Dita Von Teese): 0/10
06 – Wings on My Penis (featuring Lil Tommy Terror): 10/10
07 – U Like Boobies? (featuring Lil Tommy Terror): 10/10
08 – Rats Rule (featuring Jack Black): 8/10
09 – Jonah Hill: 8/10
10 – Stoopid Rich: 0/10
11 – Fat Faded Fuck Face: 0/10
12 – Peanutbutter + Jelly: 0/10
13 – Alien: 0/10
14 – Street Light: 0/10
15 – Darkling: 0/10
16 – I Don’t Care: 0/10

(9+2+7+0+0+10+10+8+8+0+0+0+0+0+0+0) ÷ 16 = 3,375

Tak to nic moc tyvole, docela to asi nenávidim. Kdyby ta deska byla kraťoučká a byly tam jen tracky, který získaly 7 a víc, tak bych to nejspíš miloval. Ponaučení? Méně je někdy více. Fok.

Hodnocení: 3,5/10


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *