Rozhovor s Purrity

purrity cdVytvořili jsme tu u nás na webu sekci Rozhovory a už přes rok je tam pouze jeden příspěvek. V redakci jsme se shodli, že je to teda pěkně trapný a že bychom měli něco přihodit. Jenže to máte těžký. My ty kapely rádi nemáme a říkáme to nahlas a to se rozumí, že je pak těžší sehnat matroš na rozhovor, protože na rozdíl od článků, kde jenom naházíme špínu a pustíme to do světa, tady na tu špínu musí kapela i odpovědět. Neni to easy, ta novinařina.No ale fans přibývají a sem tam už se stane, že nám kapela sama napíše a požádá o hejt. Většinou na to intenzívně prcáme, protože nejsme žádný děvky, na který zavoláš a ony přiskáčou, to teda ne. Ale v případě Purrity to vyšlo. Napsali a Mubarak měl asi zrovna dobrou náladu, protože začaly sezónní slevy na jarmulky, a vysral jim recku na klip. Takže Purrity nás cení. No a protože jsem vysokoškolák = jsem chytrej, napadlo mě, že by mohli s rozhovorem souhlasit. No a měl jsem zase pravdu žejo!

Styl je pořád stejnej jako v minulym rozhovoru. Tučně otázka, kurzívou odpověď a za odpovědí se ještě normálnim písmem může objevit můj komentář k odpovědi, pokud bude třeba. To jen pro pořádek.


Takže jako první mě hned zajímá proč hrajete metalcore? Přijde vám to jako adekvátní žánr pro toto desetiletí nebo jste se jenom zasekli v roce 2005? Za sebe totiž musim říct, že když teď přijedou Parkway Drive nebo Asking Alexandria, ani se nenamáhám jít, protože tenhle styl už je prostě zdechlej odpad a protože The Final Episode jsem slyšel už asi trilionkrát a Idols & Anchors asi triliardakrát.

Tak hele, nechceme hrát pure metalcore spíš purr(e) metalcore, takže v dalších písničkách uslyšíš i prvky jiných žánrů. Samozřejmě vzhledem k tomu, že jsme na tom vyrostli, tak se to s náma tak nějak táhne dál a pořád nás to ovlivňuje, tomu se prostě asi nevyhne nikdo. (Macho: „Askiny“ jsem poslouchal, jen když tam byl Danny, teď s tím ukrajinským týpošem se to nedá… a Parkway Drive, to je nějaká konkurence McDrivu?)

Ten joke na začátku je trochu cheesy, ale vezmu vám to. A do mekáče nechodim, protože je to sračkovní žrádlo. Jestli tohle čteš, jsi rodič a bereš svý děcko každej tejden pravidelně do Meka na hepy mýl, protože seš línej zmrd a nechce se ti vařit, tak tě nenávidim a měl bys chcípnout, protože to děcko nerozumí, že je to shit a že z něj bude basťoch.


Co je to MadGod? Četl jsem, že jste v tý kapele hráli a že se na to pak nějaký dva buřti vypíchali a šli hrát do We Are The Motion. Tak to je teda pěkná sračka a váže se to k předchozí otázce. To jste jako z jedný metalcorový kapely vyrobili dvě metalcorový kapely? Proč to takhle množíte? Už jsem vám řek, že je toho zbytečně moc. Nedáváte pozor!!!

Vezmem to úplně od začátku. Kdysi dávno před mnoha a mnoha lety byly dvě kapely… oukej zkrátím to. MadGod a We Are The Motion (WATM), v kapele MadGod hrál Korny (kytarista), Matěj (basák) Vláďa (bicí) a potom Zbyňa a Jeboa. Ve WATM hrál Macho (kytara) a Winca (scream). Postupem času a důsledkem různých hovniudálostí se to vyvrbilo tak, že Macho s Wincou utekli z WATM a místo nich tam šel Jeboa se Zbyňou, takže jsme se v podstatě jen prohodili (aka škatulata hejbejte se). Nechtěli jsme zůstávat u starého názvu MadGod, protože ten má hodně lidí zafixovaný jako thrash/metalcore a my už tak tvrdí hošani nejsme. Né že bychom byli jako buzny (gay or straight we all masturbate), ale k tomu se dostanem pozdějc.

Taky jste to nepochopili? Já to četl natřikrát než mi to došlo (vysokoškolák žejo), tak jsem si pro vaše pohodlí dovolil udělat malou infografiku.

historie-kapel


Ukazuje to, že stránku na facebooku jste založili 17. července. Jak je možný, že už máte 1600 likes? Já když v patnácti založil kapelu, měli jsme po 2 letech 300. Jaký je vaše tajemství?

Dostali jste nás… kupujem si lajky od vietnamců. #poorrity

Ale za rozhovor nám nedáte ani floka. Ten web je drahej! Dvě číla na rok!!!


Co máte s kočkama? Plánujete bejt jako tahle typka nebo jak vy to vidíte?

No jasný, jako tohle je slabej vodvar toho, co máme v plánu. Budem je vozit všude sebou, házet s něma selfíčka, šlechtit nový plemena a vydělávat na granule.


Někde jsem četl, že románky v kapele všechno akorát zkurví. Podívejte se třeba na ABBA. Tam byly dokonce dva najednou a kapela zdechla. Nebojíte se, že se to třeba stane vám? Pak by se taky mohlo stát, že by z Purrity vznikly další dvě nový metalcorový kapely a byli bychom zas tam, kde jsme byli. Na to nikdo není zvědavej!

Tahle kapela je postavená na opravdu hlubokých vztazích (18+), takže nemáme strach z toho, že by nám to nějak uškodilo… spíš naopak (jak je vidět na fotce). <3


Rád do rozhovorů zahrnuji i konspirační teorie, takže zde jedna je. Kdo nese vinu za 9/11? Teroristi anebo Bush? Jet fuel can’t melt steel beams?

OMG… to je snad jasný ne?! JET FUEL CAN’T MELT STEEL BEAMS!!! Takže to určitě nebylo letadlo (Korny: mj. strojní inža).


Proč jste si jako home town vybrali Šumperk? Slyšel jsem, že je to pěkně zkurvená díra a že je tam akorát nějakej morovej sloup a škola na vláčky a to je všechno. Můžete o tom elaborovat?

Nemáme cash na Phu a její BIG CITY LIFE, tak smrdíme tady v Šumperku. A mimo sloupu a školy na vláčky tu máme rybník a mega dobrej kebab! Nevím, co víc od života chceš!

Kebab chceš, ale v Praze jsou lepší.


Co jste provedli Nele Eliášové, že vás tak nenávidí?

Ehm… To je výborná otázka. Prvně jsme si mysleli, že jen nesnáší kočky. Ale na jejim profilu jsme vystalkovali fotku s kočkou, tak jsme hledali dál a našli fotku s „pravým“ mužem z níž jsme usoudili, že prostě fakt nevypadáme jako praví chlapi a asi nikdy vypadat nebudeme, tak prostě vyhrála no. 🙁


indicky_bezec

Toto je snímek indického běžce. Je to druh kachny, která převážně běhá a mimo jiné se živí slimáky, proto je velmi oblíbená mezi chovateli, kteří jsou zároveň i zahrádkáři. Fotografii si prohlédněte a povězte mi o emocích, které při pohledu na ni cítíte.

Pocity? Takový ty, co máš každý ráno, když jedeš do práce. Žijeme přece jen na venkově a tihle frajeři se nám tu prohání všade! Mimo to většina z nás při pohledu na obrázek pocítila primitivní lovecké instinkty. #staysteak

Jste pěkný sráči. Tohle je krása přírody, to se nežere! Jestli jsi z kapely a čteš tohle, tak věř, že pokud se ti někdy dostane té cti mít u nás rozhovor, obdržíš dotaz i na nějakou drůbež a věz, že správná odpověď je vždy, že jí nemáš v plánu sníst. Žerte si krávy, prasata, ovce a klidně i kuřata, proč ne. Ale kachny a husy nechte na pokoji!!!


Váš singl „Fake“ celej mixoval i masteroval Wilip Flček. Plánujete si do budoucna na nahrávání desky sehnat opravdovýho audio engineera, anebo to zase budete dělat takhle domádo? Shots fired.

Samozřejmě s Filipem. Je ze Šumperka a ví, kolik kačerů tu běhá, a navíc je to skutečnej audyjo inženýr!

Ale jo, zní to dobře.


Pořád se to snažim pochopit, tak mi to objasněte. Kdo vymyslel, že je dobrej nápad, aby 15 vteřin z celýho klipu tvořily záběry na Pežot 206?

Víš jak, na pořádnýho „kaďáka“ nemáme. Jo a btw, byla to 207!


Dám vám aspoň jednu normální otázku, takže here we go. Jakej máte kdo rig? Bicí, činely, kytarový ampy, basovej amp. Proč nepoužíváte Axe FX II? Všichni ví, že je to stokrát lepší než skutečný lampový hlavy. Řikal to Misha z Periphery, takže je to pravda.

Pěkně trapná otázka. No, takže… zkušebnu nemáme – bicí nemáme – hrajeme každej doma na akustiku z Tesca a na koncerty pojedem s jedním MetalZonem rovnou do PA a s 10W kombem od luxusní firmy Stagg, který potlačí přes Axe III (Taky věříme tomu, že AXE je nejlepší!!). Basa bude „na sucho“ a Vláďa celkem solidně ovládá beatbox (i blast-beatbox).

To 10W Stagg kombo jsem vlastil. Koupil jsem si základní set stratocastera s kombem a tohle tam bylo. Bylo nejhorší a myslim, že jsem ho jeden čas měl pod stolem a odkládal si na něj nohy, když jsem zrovna zuřivě smažil GTAčko. Pak jsem to za rok střelil jednomu idiotovi, kterej mi zaplatil snad ještě o dvě číla víc, než to stálo původně, takže to bylo totálně směšný.


Kdybyste se octli na pustym ostrově, měli hlad a museli někoho z kapely sníst, kdo by to byl?

Asi Winca… protože… protože… protože má prostě smůlu (sorry kámo).


Máte nějakou kapelu, která baví vás všechny a ze který často čerpáte inspiraci do vlastní hudby? Ukažte mi nějakej song od tý kapely a já vám povím proč je to sračka a proč byste raději měli poslouchat Enter Shikari.

Purriphery a pojď! (Na čerpání inspirace nemáme skills.)

Kdybyste četli naší recenzi na jejich desku Juggernaut, tak byste dobře věděli, že to byla pěkně zkurvená deska. Jsou tam asi jenom dva decentní songy a jinak je to výplach. Vůbec nechápu, jak je můžete označovat za svojí oblíbenou kapelu. Nevim, jestli to znáte, ale zkuste si pustit třeba tenhle song. Podle mě by se vám to mohlo líbit.


Harambe.

:'(


3 Responses to Rozhovor s Purrity

  1. Zdenda napsal:

    Četl jsem to až do konce…a teď kvůli tomu nestíhám. A Enter Shikari je bezduchá břečka pro naivní děti.

  2. Fisha Mandoor napsal:

    Harambe džouk byl hodně libovej.

    r.i.p. 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *