Enter Shikari – Hoodwinker

enter-shikari-hoodwinker-single-2016V minulosti jsme se už několikrát setkali s kritikou, že naše články nejsou dostatečně objektivní. Dovolte mi tedy, abych vás uvedl do reality, protože někteří z vás to očividně ještě nepochopili. Naše články obsahují přesně 0 % objektivity a přesně 100 % subjektivity. Když mě něco sere, řeknu, že je to zkurvená vysranost a vůbec mě nezajímá, že tam třeba jsou libový harmonie na kytaru. A když mě něco baví, tak řeknu, že je to nejlepší věc na světě a mám v prdeli, že je v nahrávce rozladěná kytara.

Sem si nechodíte pro objektivní recenze, podle kterejch se rozhodnete, kterej smartphone si letos koupíte (já ten svůj mám už tři roky a baterka furt vydrží celej den, tak si novej zatim nekupuju). Sem si chodíte přečíst, co my si myslíme o kapelách a víc než pravej webzin je tohle spíš takovej náš blog, kde si vylejváme srdíčko, jak je tahle scéna zkurvená, jak každej jenom dělá metalcore a nikdo nedělá nic originálního a jak jsou lidi líný dát prachy za kvalitní produkci a místo toho točej zkurvený klipy ve skladu a sem tam mezi to vysereme nějakej zbytečně přehnanej hype, že něco je libový, za což nám lidi ihned rozdupávaj sanice, protože jsme si jednou dovolili nehejtovat. Takže…

Miluju Enter Shikari. Kdo mě už trochu zná, tak to nejspíš ví. Deska „The Mindsweep“ od týhle kapely se dokonce zasloužila o místo v žebříčku mejch top 6 desek vůbec. Takže bude tohle fanboy článek, kde novej song a klip bezmezně vychválim a řeknu, že je to nejlepší, i když to třeba má svý mouchy (o kterejch vám ale nepovim)? Ano, přesně tak.

Předevčírem vypustili Enter Shikari novej song, kterej byl dostupnej jenom na Spotify. To si ale žádá registraci, abyste si tam mohli metaly pouštět. Využil jsem tedy svého oblíbeného portálu 10minutemail.com, který když otevřete, přidělí vám to emailovou schránku na 10 minut, kterou můžete použít pro tyhle jednorázový registrace na weby, který si jí žádaj třeba jen proto, abyste si mohli něco stáhnout. Umí to maily i přijímat o dovolí vám je to otvírat, takže někdy, když se zpětně zasílá link, kterým potvrdíte účet, máte tu možnost. No takže jsem se takhle jednorázově regnul na Spotify a poslechl si to. Hned další den vyšel klip.

Jaký to je? No je to přece nejlepší. Co jste jako čekali? Zní to jako fúze stylu z „Take to the Skies“ a soundu z „The Mindsweep“ a přesto, že první desce zas tolik nefandim, tenhle song mě dost uspokojuje. Jmenuje se to „Hoodwinker“ což volně přeloženo znamená něco jako „švindlíř“. Klip je o tom, že Rou se svejma fellákama jsou na loďce opuštění uprostřed moře. Upřímně si teda myslim, že je to někde u pobřeží a kamery to zabíraly tak, aby to pobřeží nebylo vidět, ale to je fuk. Loďka se jmenuje Shikari. Backstory, který možná ne každej ví: jmenujou se Enter Shikari proto, že loď Rouova strýce se jmenovala Shikari, takže proto je cool, že to v tom klipu je.

No takže nejdřív na tý loďce tak jako chillí a chcípaj, potom začnou najednou hrát na nástroje, pak s nima začnou pádlovat, no a nakonec naskáčou do vody. Nejsem si jistej o čem přesně má být text, ale můj kvalifikovaný odhad je ten, že jde o vyprávění o návštěvě studijního oddělení a text ve skutečnosti pochází z úst pani, která tam sedí u počítače.

„I don’t care what you’ve achieved.“ – Přijdete na studijní s titulem Ing. a pani bez titulu s váma jedná jako s malym dítětem a především jako s idiotem.

„Do you have the right documentation?“ – Jinými slovy: „Vy jdete k zápisu a nemáte vyplněný formulář pro ubytovací stipendium, potvrzení od lékaře, nemáte vypsané předměty v indexu, nemáte tři pasové fotografie ani tužku na podepsání se? To jste se zbláznil, pane Abasi.“

Sorry, ale typky na studijním oddělení jsou cancer školství a veškerý nejhorší zážitky z univerzity nepocházejí od zkoušek z anatomie, geometrické algebry, biochemie, ekonomie nebo občanského práva, ale právě ze studijního oddělení. Samozřejmě vim, že když nemám right documentation, mám asi smůlu, ale když si třeba přijdu pro razítko kvůli slevám na daních pro studenty a dozvím se, že otravuju a že chtěla typka jít před 5 minutama na oběd, tak to se mi chce rozhodit kladiva. Je to tvoje práce, vybrala sis to, na oběd jsi neodešla a máš otevřený dveře, tak kurva dělej svojí práci. Mě to nezajímá.

„What do you take me for, a fool? Cheeky fucker!!!!!“


One Response to Enter Shikari – Hoodwinker

  1. Fisha Mandoor napsal:

    Kdy konečně zhejtíte Prifry III_zvolte optížnost?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich