Skyharbor, Modern Day Babylon, Sithu Aye – 19.10.2016 Futurum

skh150Už delší dobu jsem byl natěšenej na koncert, kterej se včera konečně odehrál ve Futuru. Byl to koncert D-žentu a já už na žádnym takovym dlouho nebyl, čili jsem potřeboval doplnit nebuly a pulsary v krvi. Bonusem navíc bylo, že všechny 3 kapely jsem chtěl ekšli vidět a nemusel sem trpět 2 náhodný jebuňky, který jsou v horšim případě headliner (jako tomu bude za 2 tejdny ve Chmelnici, kde to musí headlinovat zachcaná Obscura a Beyond Creation s Rivers of Nihil budou hrát asi tak 4 songy).

Na místo jsem chtěl dorazit hezky včas, abych si dal pivo, kouknul na merch, dal věci do šatny a následně mohl jít řádně cenit djent. Bohužel, můj kamarád z ústavu to posral, místo v půl přišel v celou, a protože jsem měl jeho lupen a musel na něj jak píčus čekat venku, na místo jsem se dostal až když byl Sithu Aye na cestě k Andromedě. Byl to asi první song, protože byly totálně nakouřený basy a neslyšel sem žádnou honitbu, což mě ihned vytočilo, naštěstí si toho ale asi někdo všimnul a stáhnul to, takže mě to nejen přestalo stahovat zaživa, ale navíc jsem to i hezky slyšel. Přeřvanej byl akorát kopák, takže v částech, kde trochu víc usíral, nebylo slyšet nic jinýho, ale takovejch částí tam naštěstí moc nebylo.

Sithu Aye mě trochu nasral, protože hrál akorát nový songy, kde je víc než jedna kytara, čili nic z mýho oblíbenýho „Invent The Universe“. To mě rozesmutnělo, protože obzvlášt třeba song „Grand Unification“ je totální raketa a zároveň to neni zkurvená znělka z Naruta. Já to nový album ani předchozí EP nějak nemusim, protože je to takový hrozně veseloučký (a já sem dost temnej) a navíc se tam neustále vyhání nějaký vyhrávky, což je sice fajn, ale nějak bych v tom klidně ocenil víc riffování. Riffování v něm i možná je, akorát já sem línej si to pořádně poslechnout, takže si k tomu radši udělám nějakej předsudek a pustim si po stý řeba „Gnosis“. Jinak to ale bylo dobrý, týpci si spokojeně djentovali, nejvíc vyhajpenej vypadal kytarista se Strandbergem, kterej měl asi fakt radost, že to může hrát a obzvlášt při svym sólu musel mít asi dost solidní erekci, která následně nejspíš trvala déle než 4 hodiny.

Další na řadu přišli Modern Day Babylon. na který jsem se vlastně těšil uplně nejvíc. Bohužel jsem nemohl ukázat svojí kapelní náklonost „The Ocean Atlas“ trikem, protože ho mám zrovna v prádle, zasraný od nějakejch fraktálů, takže jsem se musel spokojit s nějakou jinou náhodnou kapelou. Možná je to ale dobře, protože by mě mohl Tomáš RAclavský třeba identifikovat pomocí chybějící textury v podpaží trika a udělit mi nějakýho djentovýho smajlíka mračouna. Každopádně, MDB začali hezky načas (nečekaně, protože se akorát přehodily vysílačky v Axe-Fx a místo presetu SithuDJENT se nastavil preset ModernDjentBabylon) a začaly pravý hnědý tóny. Prostě spustili refrén, a všude sračky. Hrály se všechny moje oblíbený pecky a dokonce jedna, kterou jsem neznal, čili byla buď nějaká nová a ani nemá žádný video jako „BAMBÁRES  ///****Skervesen Shrew FF1488 TEST****\\\“ nebo je z nějakýho toho starýho alba, který jsem vlastně nikdy neposlouchal. Co mě navíc velku ohromilo bylo, když sem se vrátil ze zóny dynamického klidu a zadíval se pořádně na basáka Přemysla. Použiju trapnej vtip, že když kliká holce na myš, tak jí asi musí vzplát kliťák, je to ale fakt totální masakr, a když týpek spasmicky slapoval a do toho najednou zamával třema prstama naráz, což vyústilo v rychlou honitbu,  bylo to skoro hypnotizující.

Měl bych k tomu ovšem i nějaký výtky, jako třeba že když už půlka tý hudby jede ze samplu, tak by tam klidně mohl bejt přidanej i sampl těch guest sól, protože „Lost In Drems“ i „Water Drops“ tim značně ztrácej na kouzlu. Taky bych navrhoval, aby Tomáš v místech, kde je se přes djentování ozývá nějaká fajn vyhrávka, zvolil radši hraní vyhrávky a ne konstantní ušukávání, protože to je fakt divný. Poslední věc, která je spíš takovou zajímavostí, je, že na MDB už jsem byl mockrát, pokaždý to bylo dobrý a pokaždý Tomáš za celou dobu neřekl ani slovo a nechal to zbaběle na Přemyslovi, zatímco se drsně tvářil a na konci si zatleskal. Dóst dobrý.

Headlinerem byli indičtí Skyharbor, ačkoliv to spíš vypadalo podobně jako když jsem byl naposled ve Futuru na Shining, čili že na headlinera půlka lidí odešla. Sál se poměrně vyprázdnil i zde a lidí stále ubývalo po celou dobu koncertu, až mi to nakonci přišlo fakt trapný, na druhou stranu se ovšem trochu nedivim, protože kdybych sám Skyharbor neznal a nevěděl, na jaký libový songy si počkat, asi bych to taky nedával. Kapela asi dost utrpěla, když z ní poměrně chvíli po vydání druhýho alba odešel Daniel Tompkins, aby se mohl nejspíš plně věnovat Tesseractu a buřti si tak museli najít nějakýho jinýho kamaráda, kterej neni ind a umí zpívat. Když ovšem máte přijít jako zpěvák do kapely, kde předtim zpíval Daniel Tompkins, tak se z toho asi tak akorát poserete, protože ten týpek je fakt netvor a reprodukovat live nějaký jeho vokály když nejste on musí bejt fakt peklo. Navíc má fakt specifickej hlas a ačkoliv je po světě víc nějakejch různejch Spencerů Sotelů, furt to nebude ono. To je trochu případ zde, kde se do kapely vsral člověk jménem Eric Emery, kterej všude vypadá trochu jako nějaký roztomilý zvířátko, má asi tak 150cm a když si sundal brejle a kulich, docela mě překvapila jeho biomechanicky potetovaná lebeň. Tento pán sice umí fakt libově čistě zpívat, neni to ovšem tak charakteristický jako Tompkins, spíš klasickej čistej vysokej hlas, což kapelu trochu posouvá do djentovýho průměru.

Já mám nejvíc naposlouchaný první album, který je totálně libový a obsahuje rakety jako „Catharsis“, „Celestial“ nebo „Aurora“. Druhý album je takový docela nahovno, Dobrý je tam akorát „Evolution“ a „Allure“ asi tak do třetiny, jinak sou to buď hnoje nebo intra. Z posledního alba mám naposlouchanej akorát první single „Out Of Time“ a jinak nic. Logicky jsem teda čekal na tyto vyjmenovaný songy a taky jsem se jich dočkal a bylo to libový. Zbytek mě ale poměrně nudil a dokážu si představit, jaký to pro člověka, kterýmu to akorát jednou pustil kámoš, musí bejt utrpení. Připadá mi, že by do toho měl Eric zakomponovat víc blití, protože když tam občas nějaký bylo, nebo ho tam přidal, protože se mu nechtěla zpívat vejška, okamžitě to ten song nakoplo. Byl jsem fakt nadšenej, že hráli song „Aurora“, protože když jsem se koukal na setlist, tenhle song tam nebyl, což mě trochu mrzelo. Když jsem ho ale najednou rozpoznal, okamžitě mě to rozradostnilo. EVERYBODY DIES.

Djentovej večer se teda docela povedl. Sithu Aye sice hráli akorát věci, co neznám, ale hráli je dobře. MDB to nadrtili, v setu mi chybělo akorát „Wings“. Skyharbor byli napůl dobrý a napůl nudes. Furt to ale bylo super, rozhodně lepčejší, než 5 náhodnejch kórovejch kapel v drop C. Na místě navíc nebylo moc přelidněno a protože jsou djentaři spíš autisti než drsný mosheři a v djentovym pitu stojej tak akorát lidi s kalkulačkama, jedinej kdo do mě na místě za celej večer strčil byl Tomáš Raclavský, když se někam přinasraně prodíral. Zajímavostí večera je, že všechny 3 kapely maj alespoň jendu písničku, kde jim featuje Plini. Djent pomalu začíná bejt jako pop a rap, kde si ty lidi neustále navzájem honěj péra a dělaj písničky dohromady. Furt to ovšem neni tak drsný, jako když vám v písničce featuje Kerry King. Thall.

2 Responses to Skyharbor, Modern Day Babylon, Sithu Aye – 19.10.2016 Futurum

 1. Sikoš napsal:

  Přihodím taky nějakěj postřeh,i když tě(vás) to vůbec nebude zajímat.
  Sithu Aye. Vůbec jsem to(ho) neznal. Žádnej poslech předtím nic. Naprosto mě to rozsekalo. Super.Zvuk povedenej.. Trochu honidba na hmatníku,ale celkově milej a příjemnej set. Teď to jedu furt.

  eMDéBéčka,to bylo jiný kafe. Konečně pořádná osma(osmy) a kulervoucí sound Fractalu a „Fis“ hlubokým až na zem. Muzikanstky špička,nic jinýho sem ani nečekal. Úšuky super,zvuk taky dobrej až na minimum basy(kurva vždyť hrál jako úplnej psychopat,tak proč nebyl slyšet!?) To se mi fakt líbilo.A ta jeho basa taky

  A pak ty ve to přišlo…Teda vlastně ani ne. Co to mělo kruciprdel bejt? Headliner večera..Zvuk úplně na lejno,ale fakt otřesnej(jo jasně nemaj tam to „Fis“ jako MDB,ale ty vole (jak se říká u nás) tůto?? Zvuk na shit,pak se to trochu zlepšilo,ale stejně to byl celej večer shit…Toť ke zvuku,kterej to fakt zabil. Další věc je zpěv. Ten týpek to jako bezpochyb umí(na you sráči zpívá ještě v kapele,kde zas hraje na bicí hrozná buchta a není takovej průser,asi teda)..ale podle mě to nedal…,protože Tompkins je“volekurvabůh“. Prostě největší fail byl pro mne Skyharbor. Beru první dvě desky a jdu pinďit honďoura,protože ani ten novej matroš mě neba..
  Zdary

 2. Fisha Mandoor napsal:

  Uděláte článek s vlastními dojmy na na novou Aritmophobii od Zvířat jako Lídrs? Za mě to je celkem dost decentní a šukézní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde