Proč se ISIS raději nevěnuje hudební produkci?

isis-flagV poslední době se dost často mluví o Islámskym státu. Rád bych dnes tuto problematiku adresoval a prezentoval svůj návrh. Pocházím z Israele, takže si myslím, že mám mandát na to jim kecat do toho, co tam u nás doma vyváděj.

Týpci z Islámskýho státu dělaj pěkný sračky. Pálej lidi, řezaj jim hlavy, střílej do nich, odpalujou bomby v metru a tak, dyť to znáte. Hej jako oukej, kdo někdy smažil GTA, tak tam všechno tohle dělat taky šlo. Ale je rozdíl dělat to v pářce a dělat to doopravdy. To asi většina z nich dodneška nepochopila.

Nedávno jsem ale narazil na tohle:

Říká se tomu nasheed, což je píseň založená na vokálech a řeknu vám, kam se hrabe 4TET nebo Van Canto. Má to libový houpavý rytmy a ty melodie jsou docela kurevskej přehrot, fakt mě to baví poslouchat a tak se ptám: Proč jako ISIS radši nedělaj muziku? Očividně jim to celkem jde. Já bych je klidně měl rád, kdyby jejich primární zájem byl dělat kapely a zpívat, žejo. Nevim proč musí nutně furt někoho střílet a vybuchovat, to je teda pěkná sračka. Muzika jim jde mnohem líp.

Apeluji tedy na Islámský stát, aby se vysrali na tyhle píčoviny, který dělaj doteď. To nikoho nezajímá a je to trapárna. Radši dělejte nasheedy. Jen teda jsem se taky dočet, že sunnitský islám zakazuje použití jakýchkoliv nástrojů, protože prý nějaký Abu Malik Al-Ash’ari zaslechl Mohameda říct, že nošení hedvábí, pití alkoholu a používání hudebních nástrojů je zakázáno. Docela debilní výčet aktivit, pokud vás zajímá můj názor. Proč jako zrovna tohle? Skoro to až vypadá, že si Mohamed jen tak na randoma vybral tři věci, který se dělat nebudou a ty ohlásil. Stejně tak mohl třeba zakázat hrát tenis, pěstovat citrusy a vyrábět polypropylen. Proč? Protože why the fuck not. Myslím si, že kdyby tohle muslimové ještě přehodnotili, přineslo by jim to dost užitku, protože neexistuje song, který by nezněl dobře s kurevsky nízko podladěnou osmistrunkou, že?

Ty texty jsou ovšem taky trochu zkurvený. Například první sloka tohodle Ummati Qad Laha Fajrun je v překladu do angličtiny takhle:

My Ummah, Dawn has appeared, so await the expected victory.
The Islamic State has arisen by the blood of the righteous.
The Islamic State has arisen by the jihad of the pious.
They have offered their souls in righteousness with constancy and conviction.
So that the religion may be established in which there is the law of the Lord of the Worlds.

To je podle mě pěkně sračkovní text. Mnohem radši bych tam měl nějaký fraktály, vesmíry a tak. Třeba jako to dělaj Periphery. Na tom taky doporučuju zapracovat. Jinak top.

isis-header

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde