Dual Kill Experiment a jejich 2 songy

dkeMubarak mě před nedávnem upozornil, že prej to tady pěkně zajebávám, protože zatímco on a Yasir poctivě hejtujou, já si píšu akorát o tom co mě baví, což prej podkopává koncept naší stránky. No jasně že píšu o tom, co mě baví. Já netrávim čas na internetu objevovánim novejch hovnovejch kapel a jejich následnym dissovánim, už jenom proto, že sem línej sledovat i ty, který mám rád. Yasir s Mubarakem maj navíc řekněme nějaký oblíbence a neoblíbence, o kterejch můžou zvesela psát a který já mám intenzivně u sfinktru, takže mi zbejvá akorát tak čekat na to, až Tomáš RAclavský udělá nějaký nový plejtrů a já mohl zhodnotit úroveň vesmíru a Tomášův módní vkus. Občas ale přece jen na něco narazim, jako se tomu stalo právě dnes.

Dual Kill Experiment je nově vzniklý hudební počin z Prahé, Měl by obsahovat členy Attack The Hero, Poppy Seed Grinder a Sinus Iridium. Attack The Hero jsou pro nás známou firmou, takže se o nich nadále nebudu zmiňovat. Snad. Poppy Seed Grinder je, jak si pamatuju, brutální smrt metal, kterej hraje už asi tak 20 let a Sinus Iridium je jakejsi další random metalcore, kterej vzniknul, dal si 2 songy na bandzone a zase zaniknul. Nějak moc nechápu, jak se 2 metalcoristi a jeden deathovej táta dostali k tomu, že spolu založej zbrusu novou metalcorovou kapelu. Venuše asi hodně silně vešla do Uranu nebo tak něco.

dke-fb-2

Dual Kill Experiment nám teda servírujou dva nový songy. Tak hale, nevim, v čí hlavě se zrodilo slovní spojení dual kill, ale je to prostě double kill, to vám řekne každej, kdo hrál někdy nějakou online gaminu. Ze spojení dual kill se mi chce srát, zachraňuje to akorát to, že si při tom vždy vzpomenu na libovej ovladač na PlayStation 2, kterej sem měl fakt rád a na kterym jsem drtil všechny moje oblíbený hry, jako Rayman, Jak, Sly a Psychonauts. Navíc, pokud má kapela bejt zároveň i trochu djent, zvolil bych jako poslední slovo něco příhodnějšího, třeba Dual Kill Nebula, nebo Dual Kill Quetzcoatl. Slovo „Experiment“ se navíc nebezpečně přibližuje slovu „Band“, takže bych se ani nedivil, kdyby se ke kapele za chvíli připojil Aleš Brichta nebo tak nějak a začali obrážet vesnický veselice.

První jsem si pustil písničku „Aftermath“. Je to sice video, ale pouze s uměleckým vyobrazením členů kapely, blejskajícim se názvem a sněhem, protože budou ty vánoce žejo. Protože hudba by měla bejt nu-metal/djent/metalcore, očekával jsem, že to začne djentovat jako svině, do toho někdo rozjede svojí flow a nakonec přijde nějakej náserovej metalcorovej riff následovanej libovym refrénem. Místo toho začlo něco jako Lost Prophets a podivně laděnej čistej zpěv, kterej mi napřed přišel zajímavej, protožemi připomněl „Ressurection“ od Fear Factory, ale asi tak přesně za 3 vteřiny to spíš začne znít, jako když týpek zpívá a u toho se hrozně snaží nezívat. Potom se tam bleje do úvodního riffu, pak zase čistej a pak zase tohle. Já vám nevim, ale djent ani nu-metal jsem v tom nikde nezaznamenal, jenom chcíplej metalcore podpořenej docela příjemnym brumlánim basy.

Od druhý písničky „Rejected“ jsem teda čekal něco lepčejšího. Že tam třeba bude featovat James Cole, provede se tam ///Skervesen – Test 19\\\ nebo že to alespoň z části nebude jenom metalcore. Ne. Puca puca HUEGREHEHEH – čistej refrén – breakdown – čistej refrén –  HURGHERGHHH – breakdown č.2 atd… No prostě metalcore jako svině, co si budeme povídat. Pokud bude Super Crazy Guitar Maniac Deluxe 18 Metalcore Edition, navrhuju tam tuto písničku. Žádnej nu-metal, žádnej djent (pokud se teda djentem nemyslí usekávaný ušukávání, v tom případě jsou djent i The Paranoid), žádný Mudvayne ani Guano Apes, který uvádí kapela jako svojí inspiraci. Mudvayne možná lehce, ale žádný „Dig“ ani „Scream With Me“ to teda neni.

Pořád mi teda vrtá hlavou jak k tomuhle došlo. Chcete mi říct, že se týpek, kterej naklepával bicí v brutálnim deathu a kterej asi tuhle hudbu předpokládám i poslouchá, rozhodnul vlízt do chomoutu s dvěma kórařema a jít jim bubnovat do kapely? A že dva týpci, který oba hráli v metalcórový kapele a oba to tam tak nějak zabalili, si řekli, že teda založej další metalcorovou kapelu, akorát s míň metalcorovym názvem (což zde vůbec neznamená lepšim) a mysleli, že teď to konečně klapne? Za vzor může mít člověk hodně kapel, ale když si pak založí svojí vlastní, vymyslí si, jakej všechen metal to je a pak stejně vysere další vodrhovačku v dropu s postupem 0-x-0-x-0 000 0 0 00, tak už asi neni něco v pořádku. Já bych všechny ty Peavyny a Bugery zakázal. Jsem z toho normálně rozlícenej, protože pokud by Dual Kill Experiment hráli to, co inzerujou, mohlo by to bejt  dost dobrý. Takže pokud si to čte jeden z členů: Inspirujte se těma Mudvayne, Guano Apes a MDB o něco víc a smažte si z mp3ky Parkway Drive. Nakonec vám sem dám fakt dobrou písničku, kterou si teď pořád jedu, takže se klidně můžete inspirovat i tou, pokud mě chcete potěšit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain