The Contradiction vydávají novorční djenty

contradictionCo to je The Contradiction? Nebudu si hrát na znalce a řikat vám, že jste trapáci, že to neznáte. Když jsem se na to zeptal MubarakaSaddama, tak taky vůbec netušili a to jsou oba asi tak 2x větší hudební kapacity, než já. Sám jsem na to narazil teprve nedávno a je to prostě orientální djent. Něco jako Shokran, žejo. Ty zná asi každej a asi každej je někdy ve svojí „djentový kariéře“ poslouchal (nebo ještě poslouchá). Prostě to ušukává, ujebává a občas se tam znenadání vysere nějakej sitár, kterej započne preludovat ideálně v byzantský stupnici. Chápem se? Tak jo, jdem dál.

Rozhod jsem se, že na tuhle kapelu vyplivnu nějakej článek, protože si myslim, že maj nárok na nějakej ten exposure u nás. Přece jenom se tady prezentujeme, že jsme velký djentaři, ale jediný djenty, který vám kdy představujeme, jsou buď Periphery nebo Modern Day Babylon, což je asi jako řikat o sobě, že se jako fakt vyznáš v heavy metalu, ale jediný, o čem pak mluvíš, jsou Iron Maiden. Tak takhle ne. Tady vám teď ukážu indie djentovou kapelu a vy mě budete cenit, jakej jsem formát.

The Contradiction je česko-polsko-ukrajinsko-kazašská kapela a prej si jedou v mytologii Warhammer 40 000. Mám pocit, že to trochu četl Saddam, když jsme chodili na střední, ale mně se tohle vyhnulo. Jediný, co jsem kdy z Warhammeru četl, byla série o Gotrekovi a Felixovi. Ty 40 000 jsou prej ale nějak jakože z budoucnosti, střílí se tam nějakejma lejzrama a podobnejma sračkama a to mě teda nebralo. Takže vám asi neřeknu žádnej story background, sorry.

No naposlouchal jsem si teda jejich EPčko Legion: The Rise“, který je mimochodem famózní. Pokud nepočítám intro, je v něm 5 songů. Některý jsou mega dobrý, některý dost v pohodě a pak je tam i trochu jebec. Například „Pyrae Cult“ je naprosto prvotřídní song. Je proto škoda, že v jedný části (8:19 ve stream videu) to zní, jak kdyby kytary byly nahraný jen do dvou stop, tedy z toho je kurevsky weak sound. Pak mě taky solidně baví „Welcome to the Tizka, the City of Light“. Děsně orientální a ambientní intro se změní v libovej synťák podloženej újebama na kytary a pak už to prostě djentuje až do konce. „Beware of Shadows, My Sons“„Corvidae Cult“ jsou ty dva v pohodě a mimochodem v tom druhym dokonce i fýtuje kytarista z již dřívě zmíněných Shokran.

No a pak je tu „The Crimson King“, kterej mě na tý desce vždycky sral. Je celkem dost snadný najít v mém hodnocení pattern. Stačí, když vám řeknu, že když jsem před dvěma lety furt dokola točil desku „Supreme Truth“ od Shokran, tak jsem si stáhl jak normální, tak i instrumental verzi. Tu normální jsem vydržel čtyři songy, hned jsem jí smazal a od tý doby už furt jel jen tu instrumental. Takže fakof, drž hubu, přestaň ublejvat a skrýmovat a nech mě vychutnat si sitáry a ujebávající kytary, šašku. No a logicky jakej můžu mít asi názor na „The Crimson King“, když v tom songu je vokál, kterej zní skoro stejně jako Shokran? To jsem ale ještě nebyl připravenej na novej singl, kde ten vokál nebude znít skoro jako Shokran, ale UPLNĚ jako Shokran.

A teď vám popíšu svojí frustraci. 12. prosince The Contradiction na svym facebooku zveřejnili screenshot s komentářem, že jako „recording“:

12dec

Cože? Jako přes Skype to nahráváte? Každopádně nevim, co si píšou, protože tam jsou nějaký divný obrácený písmenka nebo něco. Ale řikám si, že super, že asi brzo bude nějakej singl, tak počkám a vydám článek na to. 16. prosince si změnili cover photo na facebooku na tohle a přes to byla číslice „4“.

20dec

Tak si řikám, že jako mega, za 4 dny to vydaj a vyseru ten článek. Další den jiný cover photo, číslice „3“. Další den „2“, potom „1“ a konečně 20. prosince obrázek bez číslice. Ale… kde je teda ten singl? A co vyšlo další den? Pičo zdechlej teaser. Takže si něco ujasníme kurva, jo? Ten postup je uplně obrácenej. Oznámíš singl, PAK vydáš teaser a odpočítává se vždycky vydání songu a když ten odpočet skončí, tak to prostě dodržíš a ne že se jako nic neděje. No fajn a co se vlastně teda dělo dál? Dalších 10 dní se nedělo absolutně vůbec nic. Jenom sem tam týpci postnuli nějakej debilskej meme obrázek. I když ten první byl celkem vtipnej, to uznávám, tak zbytek byla prostě jenom vata. Takže jako celou dobu lakujete a žádnej singl neexistuje jo? To je teda pěkně uncool.

No tak na Novej rok to konečně vyšlo. Jmenuje se to Red Cyclops“ a bleje tam bejvalej týpek ze Shokran. Ano, ten samej týpek, kterýho jsem si smazal, abych mohl místo toho poslouchat jenom instrumentály. Takže samosebou, že mě to celkem sere. Navíc mi přijde, že je ve spoustě částí prostě fakt divný frázování. Ten hlas by měl bejt vysekanej jako prdel na hrnec a místo toho to zní jak kdyby bylo každý pátý slovo zpožděný o čtvrt doby nebo tak něco. Plus je ten hlas prostě špatně mixlej. Zní jako kdyby byl oddělenej někde zvlášť od nástrojový sekce, díky čemuž ho vnímám ještě víc, díky čemuž mě ještě víc sere. Já vim, že vůbec neni prdel udělat to dobře a zapasování hlasu do nástrojů je jedna velká kapitola v mixování, ale prostě to musí bejt aspoň nějak. Tady to je, jak když se o to nikdo ani nesnažil. Přitom ten song mixoval stejnej týpek, kterej dělal i tamto EPčko a v „The Crimson King“ se mu to povedlo v pohodě.

No jinak, ta nástrojová sekce v „Red Cyclops“ je podle mě dost dobrá, takže jsem se rozhodl, že začnu vyjednávat s The Contradiction. Představuji vám své „novoroční kontradikšn ultimátum“. Máte měsíc na to, abyste vydali instrumental verzi tohodle songu. Jako rukojmí volím 8string vašeho kytaristy a pokud ten instrumentál nevydáte, tak si ho za trest vezmu a musíte mi ho poslat poštou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde