Vyhlášení soutěže o nejlepší cover na náš singl Můj názor

profilovka1V prosinci loňského roku jsme vydali náš vůbec první singl „Můj názor“. Od té doby až do dneška na tom naskákalo neuvěřitelných 272 zhlédnutí, takže jsme na tom vydělali asi $0,1. Good job! Vyhlásili jsme v tom článku ale i soutěž o to, kdo udělá ten nejlepší cover. Deadline byl 31. ledna a vítěz měl obdržet samolepky Nolly.cz a hejt na jeho kapelu v exkluzivním článku.

Mysleli jste si, že se nám na to všichni vyserou a nikdo nic nepošle, co? Upřímně, já si to myslel taky a už jsem se těšil, jak vyhlásim jako vítěze sebe (pač jsem ten song složil a nahrál) a vyhejtím si tu svou vlastní kapelu. Jenže hovno, cover přišel. A přišly dokonce dva!!!

Dovolte mi, abych vám představil subjekt číslo jedna: Timmy Růžička. Když jsem řekl, že máte posílat covery, počítal jsem, že přijdou nahrávky, kdy týpek/typka pustí song z repráčků na kompu, zapojí kytaru do komba a celé představení nahraje na kameru a mikrofon z mobilu, kterej má položenej na stole, a že to bude znít jako totální mrdka. Aspoň takhle se tehdy dělaly covery, když jsem v roce 2008 začínal hrát na kytaru, no ne? Not anymore, očividně. Přišlo nám tohle.

To jako fakt? Chcete říct, že vydáme sračkovej metalcore, vyhlásíme na něj cover soutěž a přijde takováhle raketa? Tak to mega cenim, žejo.

No a pak je tu subjekt číslo dvě: Goodprejzr. Tenhle pojal celou záležitost zas úplně jinak a dost mě baví, jak moc odlišnej je jeho cover od toho prvního. Týpek to celý nahrál od znova sám. Celý! To první je bass cover, tohle je ale full cover. On to dokonce i celý namluvil, dopíči!!! Včetně zpívanýho refrénu a úšuků v breakdownu. Je tam prostě všechno. Upřímně jsem se na tom fakt nahlas povářel, když jsem si to poprvý pustil, protože povářky já tuze rád.

„Počkej, Yasire, a kdo teda vyhrál?“ Rozhodli jsme se, že budeme hlasovat, aby to bylo demokratické rozhodnutí. Saddam zvolil ten bass cover a Mubarak zas ten full cover. Takže to bylo na mně. Tahle situace je fakt složitá, protože kdyby přišly dva seriózní covery, tak bych prostě vybral ten s lepším performance a produkcí. Kdyby přišly dva covery na povářku, tak bych prostě vybral ten, u kterýho bych se povářel víc, to dá rozum, že? Jenže přišel jeden na povářku a jeden seriózní a to fakt nebylo snadný vybrat.

Svůj hlas ale musím, stejně jako Saddam, dát Timmymu a jeho bass coveru a můj důvod je jednoduchej. Tenhle web jsme založili především proto, že nás sralo, jak se ve všech webzinech bezmezně vychvaluje každá druhá kapela na scéně nehledě na to, jak špatná a zkurvená vlastně ve skutečnosti je. Všichni se bratříčkujou, všichni si lezou do prdele, ale nikdo nikomu neřekne: „Hele, kámo, vyser se na ty potrhaný jeany a kůži zamazanou uhlím. Vypadá to jako hodně nepovedená parodie na Rammstein a akorát děláš ostudu.“ Tak přesně proto. Založili jsme tenhle web, protože vám chceme říct kdo skutečně dělá dobrou muziku a na koho máte srát. Snažíme se tady propagovat myšlenku, že když děláš kapelu a děláš hudbu, máš to všechno dělat pořádně a neflákat to. Sere mě, když kapela vydá klip, kterej je kurevsky amatérskej a je vidět, že kameraman má filmařský zkušenosti jen ze svejch dvou dovolenejch u moře v Itálii, kde točil svoje děcko, jak se rachtá v bazénu. Ne, tak takováhle produkce mě fakt nezajímá. Když nejsi ochotnej do svojí kapely investovat úsilí a peníze, bude to stát za hovno a nemáš na scéně co dělat.

Timmy Růžička mohl udělat jednoduchej cover z roku 2008, kterej jsem popsal v úvodu, a zabralo by mu to třeba půl hodiny. Jenže to by v tom coveru pak ale bylo to děcko u moře = sračka. Ne, co udělal místo toho? Napsal mi mail, jestli bych mu neposlal stemy, že si to chce celý namixovat sám. Taky mohl nahrát cover podle tabů, který jsem dal do oběhu. Ne, týpek si složil vlastní party do toho songu, protože prostě ty moje, který tam byly, stály za hovno. Stálo to za hovno, tak složil lepší, to dá rozum. A ta kamera? Místo aby jí postavil na stativ, tak požádal svojí buchtu, aby to natáčela a je to taky vidět! Je tam dynamika, pohyby, ostření. A taky především celej cover vysmahl v plný rychlosti a totálně to rozdal, zatímco já třeba kytary nahrával ve snížený rychlosti a pak je zrychloval, pač jsem to nedával. Dokonce i takový maličkosti jako že si vzal triko Star Wars a měl za sebou plakát na ten film. Takovýhle maličkosti 90 % lidí vynechá, ale jsou to přesně tyhle maličkosti, který dobrou věc změní na věc skvělou. Kurva lidi, takhle se to má dělat! Myslim, že byste si všichni měli vzít z Timmyho Růžičky příklad a až příště půjdete dělat nějakou muziku, jste si na tom fakt dali záležet a neflákali to. Protože když to odfláknete, tak my to všem řeknem!

Goodprejzr je ovšem taky mega hustej, protože ten to celý dokonce i sám nahrál. Uplně od začátku, čistej projekt. A nahrál i ten hlas. Rozhodně by mě sralo odměnit pouze Timmyho a jemu nic nedat, protože si dovedu představit kolik práce s tím vším musel mít on. Vítěz ale může být jen jeden, takže to uděláme takhle. Kapelu vyhejtíme Timmymu, to byla hlavní cena. Samolepky dostanete oba. A teď bacha, rozhodli jsme se, že vám oboum pošleme i trička Nolly.cz. Budou to historicky první naše trička, dokonce ani my žádný nemáme. Takže až příště půjdete na koncert Attack the Hero, můžete si je vzít a machrovat tam.

Pošlete mi oba mailem svojí adresu, kam chcete trika a samolepky poslat, a taky mi napište svojí velikost. Timmy ještě navíc napíše, která ta jeho kapela to má schytat.

Dozvěděli jsme se, že když vyhlásíme soutěž, tak že se na to nevyserete, což je super. Takže to nejspíš asi neni poslední soutěž, kterou jsme kdy udělali. Až nás zas něco napadne, bude další.


4 Responses to Vyhlášení soutěže o nejlepší cover na náš singl Můj názor

 1. Timmy Ruzicka napsal:

  Díky, chlapi! Mail jsem poslal. Thumbs up Goodprejzrovi za full cover 🙂

 2. Fisha Mandoor napsal:

  Díky, díky. Skvělá soutěž :D.

 3. Fisha Mandoor napsal:

  Trička a samolepky nikde :D.

  • Mubarak Okubo napsal:

   Čau. Neboj, nezapomněli jsme na vás. Chceme ty trička sami doma vyrobit, jen potřebujeme trochu víc času, tzn. až bude po zkouškách trochu víc volno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *