Rozhovor – Егор Ерушин

egor trustfallRozhovor tady dlouho nebyl, není liž pravda? Tenhle vzniknul už nějakej ten pátek zpátky, v lednu, ale kvůli škole a následně kvůli průseru s webem ho můžeme vydat teprve teď. Teda ono to celý bylo jinak, původně jsem oslovil Tomáše RAclavskýho, aby nám něco pověděl, ovšem neměl na to čas, protože nahrává heavymetaly a kupuje si novej shit do studia, zkrátka chce bejt platnym občanem naší společnosti, řeší dospělácký věci a na nějaký naše random píčoviny nemá čas. To respektujeme, proto jsme oslovili někoho, kdo možná neni tak slavnej, ale zase má na druhou stranu účet na BKohtakte a je v současnosti exponován kvůli svý bejvalý kapele. Tak snad neni rozhovor moc outdated a oblaží vám den. Dámy a pánové, Jegor Erjušin!

Proč nosíš ten pubertální knír? Jakože… vždyť to neni ani opravdovej knír, Saddám měl takovej knír už ve dvanácti, když poprvý střílel kalašnikovem na figurínu infidela. Má vůbec cenu takovej knír nosit?

Bez komentáře, letos mi bude 26 a jsem rád že mám aspoň tohle!


O čem je klip „Trustfall“? Nepochopil jsem tu příběhovou linku, podle mě to je o hovně. Ten song je jinak docela paráda. Míň teplýho zpěvu a tak.

Tyvole, ja myslel že to měl bejt vtipny rozhovor. No dobře – celý klip je takový metaforický a dá se říct, že se odehrává ve snu. Na začátku sedím na baru a koukám na vlastní vystoupení na stagi a piju, pak příjde hezká holka, odtáhne mně na záchod, kam s ní jdu i přesto, že na mě čeká doma přítelkyně – to je démon. Pak na hajzlech se promění na dealera – takže už tam máme znázorněný 3 věci kvůli kterým muj život stojí za hovno – chlast, podvádění a drogy. No a pak předávání přívěsku ve tvaru srdíčka démonu se toho jakoby vzdávám, takže démon shoří… Máš pravdu, je to o hovně. A diky za poklonu k tomu songu. A bude líp.


V A Brand New je naopak teplýho zpěvu až až, podle mě to spoustu lidí musí srát. Mě to sere, ale vždycky si vzpomenu na Of Mice and Men a najednou mi to přijde dobrý. Kritizujou tě za to lidi, že zpíváš jak buzík? Nebo za něco jinýho?

Ano a pořád jsem nepochopil, jak je spojeny hlas nebo druh zpěvu se sexuálni orientaci, asi jsem na to ještě příliš mladý. Taky často vidim komentáře kde mi lidi „nadávaji“ do Justina Biebera, jednoho z nejuspěšnějších popových interpretu současnosti. To mě má jako urazit?

Mě by to teda urazilo! (Mubarak)


Jakou jsi za poslední rok čet nejlepší knížku? Komiksy se nepočítaj.

Za poslední rok jsem si přečetl všech 15 knih o Fandorinovi od Borisa Akunina, podruhe jsem sjel 1984 a Farmu zvířat od Orwella, 12 židlí a Zlatý tele od Ilfa a Petrova, Brave New World od Huxleyho… Ne, na všechno si nevzpomenu.


Myslíš si, že seš hegemonem český scény? Je tady pro tebe někdo konkurence? Mě už po těch cca sedmi letech (co to posloucham) metalcore a věci okolo toho dost serou, ale furt tak nějak rozeznávam, že jste furt o několik levelů vejš než jeden z mála pořádnejch metalcorů u nás: Sights. Vidíš to taky tak? Co si myslíš o Sights?

Ja už nejsem ničím na české sceně. Ale byl bych rád, kdybych se na ní mohl vrátit. Každopádně Sights a Abyss, Watching Me bych uplně neporovnával, je to uplně jiný žánr. Kluci jsou mnohem víc orientovaný na živé hraní, jejích hudba je hýbací, my jsme spíš pro emíčka, co se rádi řežou u poslouchání textů o rozbitým srdíčku (a já je píšu fakt dobře, ze života :-D). Můj největší problém se Sights bylo vždy absence originality. Už jsem to říkal několikrát, prostě to zní jako BMTH2010. Ale uspěch to tady doma má a k tomu jsem ještě neslyšel novou tvorbu, ale dost o to stojím!


Kdo je větší buzík, ty nebo Paolo Ricci?

Tak beze mě by se nestál zpěvákem, to vám potvrdí. Takže jsem papa gay a on je young gay padawan.


Zdá se mi, že česká produkce i skoro 30 let po převratu, v době sociálních sítí, stále hluboce zaostává za světovou. Nemáme žádnej pořádnej export. Poláci maj Behemoth a Vader, Němci založili evropskou thrashovou scénu, Britové maj v současnosti Bring Me The Horizon a Enter Shikari. My máme hovno, Skywalker a Tomáše Raclavskýho. Souhlasíš nebo ne? A proč? – Je tady někdo (včetně Abyss, Watching Me), kdo má na to se dostat tam, kde jsou Behemoth nebo Kreator? (BTW oba víme, že AT-LANTIS to nejsou…)

Tak to se nedá uplně porovnávat. Soicalní sítě jsou požehnáním i prokletím. Dřív bylo jednodušší někoho zaujmout, nebylo toho tolik. Ne, velký jako Behemoth nebo Kreator nebo Vader se nestane nikdo. Ani z nových polských kapel, ani z českých, ani z rakouských, protože už to prostě nejde. Ani stejně velky jako Devil Wears Prada nebo Alesana nikdo nebude, protože už není Myspace. V Praze je denně 10 koncertu zahraničních kapel, člověk nemá ani chuť ani důvod podporovat lokálni scénu. Bez lokální podpory nemužeš mít ani mezinárodní, a takhle to graduje dál a dál. Takže ano, případy Skywalker nebo Modern Day Babylon jsou výjimečné a zaslouží si za to můj respekt, ačkoliv to není uplně moje hudba a nekterý z jejích názoru mi taky přijdou na hlavu.


Je to o protekci a o monopolu na naší scéně nebo prostě jenom kapely hrajou sračky, který nikdo nechce poslouchat?

It’s a double-edged sword. Nikdy nezjistíme odpověd na tuhle otázku. Nikdy nezjistíme, jestli naše sračky chtěji lidi poslouchat nebo ne, protože se k nim nedostanou kvůli monopolu. Heč!


V rozhovoru pro Klubovnu ses dost ostře vymezil vůči Ruský federaci, že jako se chceš zbavit občanství. Neřek bych to do tebe už proto, že vypadáš jako typickej mladej vystajlovanej Rus (bráno podle mý vlastní zkušenosti). Připadáš si jako mladej Rus nebo spíš jako core kid nebo jako něco uplně jinýho?

Egor 1

Připám si jako starý Rus. A jestli něco nejsem, tak core kid, hudbu, kde se hraje na nástroje, neposlouchám už léta. Jako jo, mám pár kapel, který mam prostě rád nejvíc na světe a který nepřestanu mít rád, i kdyby vydali tu největší sračku, třeba In Flames, to je moje nejoblíbenější kapela od 12 let. Ale jinak jsem ten kokot, co v Rockáči furt pouští toho Drejka a Fjučra a Džastýna a tak. Svek, vole.


Proč ses vysral na ten comeback Mariny? Seš tam jedinej z původní sestavy ne? Můžeš to v klidu dělat sám, jen si k sobě přibrat další čtyři schopný týpky. Nebo tě srala malá podpora comebacku? Jakože seš taková pusinka, že ses na to vysral, když ti někdo na internetu napsal, že comeback Mariny je mrdka? Nikdy jsem Marinu neposlouchal, v době největší slávy to šlo nějak mimo mě a o tobě jsem donedávna měl (z různejch gossipů) obrázek, že seš namachrovanej sjetej čůrák, čimž chci říct, že Marinu mam fakt do jistý míry u prdele, ale jako „In Mortal Peril“? Myslim, že byste i dneska byli okamžitě na topu český core scény.

Hele, je v tom víc věci. Můj původní nápad byl dát do hromady nejuspěšnější sestavu, takže tu, jak jsme hráli 2011-2012. Akorát že jsem nepočítal s tím, že ne uplně každy člověk, kterýmu je skoro 30, chce vesele skákat na brejkdauny s discem. Takže basák, který dělá ve Škodě a bydlí teď v Benátkach nad Jizerou mi řekl, že na to nemá čás, druhý kytarista taky má nějakou hustou práci a je top dospělej… Tak jsem sáhl po členech, co byli v dřivější sestavě, tam mi bylo řečeno, že jakoby jo, ale pak to jeden z nich taky odřekl… No a do toho si vem, že mám Abyss, Watching Me, nahráváme třetí desku, snažim se točit videa aspoň dvakrát do týdne, chodim do práce. Prostě jsem to moc nevymyslel s tím časem. A taky ano, jsem dost citlivej na názory ostatních, takže když se mi začali lidi smát, že jako co tě to na starý kolena napadlo za sračku – to taky nepomohlo. A vůbec, trpím bipolárni poruchou, moje nálady a plány se mění s rychlostí světa. Jednou jsem se takhle probudil a přišlo mi, že je česká scéna v pořádku třeba.


Baví tě tenhle styl ještě vůbec? Kam směřuješ s Abyss, Watching Me a kam myslíš, že by se měla tahle hudba vyvíjet (metalcore, hardcore, djent, brutální tech-death,…)?

Ne, a to je další věc. Brejkdauny a elektronika v roce 2017… Vážně tyvole? Co bude dál, vrátí se nu-metal? A jo vlastně…


Co si myslíš o týhle opici, která píchá do huby žábu a pak s ní masturbuje. 

Má to dobré statistiky na YT. By se měly nekterý český i ruský kapely co učit od týhle opice.


Jednou jsem tě potkal v práci, poznal jsem tě podle kníru. Takže jsem to pochopil, jakože seš zaměstnanej a nežiješ teda jako rockstar jen z prodeje desek a tantiémů. Máš z hudby nějakej cash? A myslíš, že se tim dá uživit? Přeci jenom jsi dál než většina lidí na týhle scéně, hrál jsi venku v USA, v Rusku atd., mění to na tom něco?

Uživit se tím nedá ani tady, ani nikde jinde v Evropě a ani ve Státech. Kapely urovně Parkway Drive a BMTH samozřejmě nemyslim, to jsou výjimky potvrzující pravidlo. Krásnej příklad – když jsem byl ve Státech tak jsem se seznámil s Garretem, zpěvákem The Color Morale, hrozně supr týpek. No, a ten mi řekl, že i přesto, že už mají za sebou dvě (v té době) desky na Rise Records, Warped Tour, spoustu tour po Státech i Evropě, tak a furt musí mít dvě práce. Takhle to je. Kvůli blogu se mě často mladý kluci z ruských kapel ptají na radu pro začatečníky. Já vždy odpovídam – dělejte cokoliv jiného. Sbírejte třeba známky, i to má větší budoucnost.


Jakej je tvuj největší hudební guilty pleasure?

Sisqo – Thong Song


Co si myslíš o John Wolfhooker, At-Lantis, Attack The Hero a The Snuff?

At-Lantis jsem viděl jenom na plagátku v Rockáči. Attack The Hero mi přijde, že dost žijou minulostí, ale takový producent a kvalitní mix by vyřešil spoustu problému. Jo a jejích bubeník je skvělej týpek! The Snuff mají zřejmě dost peněz, more power to them. John Wolfhooker jsou naživo bezkonkurenčně nejlepší česká kapela (po rozpadu Apostate, samozřejmě), nahrávky mě tolik nebaví. Ale to oni věděj, to už jsem jim říkal.


Nezajímá mě, jestli budete s Abyss, Watching Me vydávat desku a jestli to bude vaše nejlepší deska ever, spíš mě zajímá, jestli nám teploušsky zazpíváš na featu, pokud se jednou s Yasirem a Saddámem dokopem k tomu, natočit nějaký vlastní songy ve jménu Nolly.cz?

Ta deska BUDE nejlepší ever, nevidím důvod pro kohokoliv dělat desku ,když se nesnaží udělat uplně tu nejlepší věc co svět slyšel. A ano, zazpívam, ceník zašlu mailem.


Co je podle tebe horší, ISIS nebo vegani?

I See Stars.


Seš vegan?

Bez komentáře.


Tohle je open platforma, kde si každej (rozuměj: my tři, co to tady píšem) může řikat, co chce. V rozhovoru pro Klubovnu jsi teda moc necalloutoval, teď máš šanci, můžeš poslat do prdele konkrétní jména, kapely, fans, kohokoli, kdo tě sere (můžem to bejt samosebou i my). Do toho!

Nejsem v pozici, kde bych mohl někoho hlásit, v Česku jsou kapely, co mají 100 likes na FB a přijde na ně v Praze víc lidi než na mě. Ale rozhodně bych chtěl shout-outnout učitelku v hudební škole, kam jsem jako dítě přišel plný nadějí a vášně k hudbě. No, a ta řekla babičce, co mě přivedla, že „z vašého Egorka nikdy nebude zpěvák“… Look at me now, Marie Ivanovno!!


Jedeš si Pornhub jako většina lidí, nebo máš oblíbenej nějakej jinej, míň mainstreamovej pornoserver?

YouPorn for life. A taky samozřejmě FreeVideo. „Bruneta závislá na čůrácích“ ukradla mé srdcě navždy.


Poslední otázka neni otázka, prostě sem můžeš anebo nemusíš napsat, co se ti zrovna chce, nějakou myšlenku, hejt, pochvalu Nolly.cz, haiku nebo namalovat obrázek,… whatever.

Ano, rozumim. Chtěl bych využít pozornosti čtenářů k tomu, abych jím řekl malý příběh. Existuje stránka co se jmenuje Efukt.com a tam bylo video, ve kterém afroamerický pán vyprávěl storku. Prej „Jednou jsem takle šel po parkovišti ve Wallmartu a najednou centimetr  de mě zastaví auto a řidič zařve „«N**ga go fuck yourself»… and you know what? I can“ – a pak se ten afroamerický pán začne vlastním pérem šukat do prdele. Moral of the story – nebudťe rasisti.


Za nás zbývá akorát dodat, že děkujeme Egorovi za rozhovor a sledujte sociální sítě Abyss, Watching Me, údajně budou během března nějaký novinky. A sledujte i nás a náš facebook, snad tam během března taky bude nějakej content… ehm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *