Emmure a jejich podprahově satanský video

1400x1400Jak jsem již předeslal v minulym článku, některý kapely taky cenim a jednou z nich jsou Emmure. Jestli se mě ptáte proč, tak krom toho, že mě baví nekonečný sekvence breakdownů a úšuky na prázdný struny, tak mam taky rád Frankieho Palmeriho. On je to totiž trošku zmrd a co bysme to byli za zmrdkou stránku, kdybychom neobdivovali jiný zmrdy, že? Frankie Palmeri je zkrátka můj kůň, internet si na něj může kydat sračky, jak chce. Tak.

To, že je Frankie Palmeri trošku zmrd, se projevilo minulej rok asi nejvíc tim, že prostě a jednoduše z kapely vyhodil všechny členy krom sám sebe. Jak ohleduplné. Emmure jsou fajn, takže mě to dost mrzelo, ale chlácholil jsem se tim, že teď vzniknou dvě kapely, jedna z těch čtyř členů, který vyhodil, a druhá z Frankieho a nějakejch jeho novejch nohsledů. Tady to navíc dopadlo ještě trochu uspokojivě, zpěvák a frontman si ponechal název kapely. Taky to mohlo dopadnout kreténsky, jako třeba v případě Sepultury, kde si frontman Max Cavalera založil Soulfly a v Sepultuře je už pár let novej frontman, což způsobilo skoro dvacet let trvající konflikt mezi fanouškama, který se rozdělili na dva nesmiřitelný tábory, a žádná z obou kapel už nikdy neměla a nebude mít fejm jako původní sestava Sepultury. Smutné.

Tady si naštěstí aspoň Palmeri ponechal značku, takže bylo pravděpodobný, že Emmure se svym frontmanem se v nějaký formě vrátí. Samozřejmě zbytek kapely skončil v nelehký situaci a pochybuju, že někdy ještě budou pokračovat s hudbou, a jestli jo, tak dopadnou pravděpodobně jako Wovenwar, což vždycky bude jen takovej vejškrab po As I Lay Dying. Nuže nic naplat, rozvod kapely je vždycky nehezkej a název by měl jít za frontmanem, aby byla aspoň šance, že se kapela zrekreuje, znovu nastoupí na scénu a naváže na svůj původní úspěch. Pokud se teda vaše generická hardcorová nebo metalcorová kapela brzo rozpadne (jakože rozpadne, protože je generická), tak na tohle pravidlo myslete, ušetříte si tim spoustu mrzení!

Zpátky k Emmure, po tom, co si Frankie vyházel všechny z kapely, doplnil sestavu týpkama z Glass Cloudu, což je nebo byl nějakej djent s devítistrunkama, kterej jsem v životě neslyšel, ale na internetu to lidi docela cení. V týhle sestavě tady loni vystoupili na Never Say Die v MeetFactory a za sebe musim říct, že to stálo celkem za sračku, jedna kytara je podle mě pro Emmure málo, navíc bylo znát, že spolu hrajou krátce a nebyli moc sehraný. Další šance vidět Emmure naživo odpadla, protože jejich evropský turné s After The Burial se muselo zrušit kvůli vydání desky. Tak fajn, tak budem mít aspoň novou desku Emmure, když už kvůli nim nepřijedou After The Burial. Z nový desky „Look At Yourself“ bylo zatim vydaný nějaký asi intro („Torch“) a dva singly. první z nich byl „Russian Hotel Aftermath“.

Zde se samosebou vkrádá myšlenka, že téma songu vychází z onoho moskevskýho incidentu, kdy Frankie přímo na podiu dostal bombu od mikrofonu, ztuhnul a ustlal si na stagi vedle drumkitu. Myslel jsem si teda, že ten song je o tom elektrošoku a taky o tom, jak z videa, kde se tohle děje, vzniknul gif a zaplavil internet. Bohužel to tak neni a neni to ani o tom, jak Frankie v Rusku po koncertě opíchal nějakou buchtu a dostal od ní pohlavně přenosnou chorobu. Když do toho vnesu realitu, lyrics jsou o tom, jak Frankie nenávidí sám sebe kvůli nějakýmu průseru, kterej udělal, dost možná kvůli tomu, že vyhodil z kapely všechny členy, ale těžko říct, budiž text ponechán volně k interpretaci. Ovšem k „Russian Hotel Aftermath“ bylo pouze přiložené video, které sestávalo z epilepticky blikajícího loga kapely na pozadí nějakejch nechutnejch obrázků, takže nic, co by stálo za řeč. K singlu „Flag of the Beast“ ale vzniknul i klip.

Fajn, z klipu je jasně patrný, kdo vlastní práva na užívání značky Emmure. V podstatě vidíme záběry jen na Frankieho Palmeriho a zbytek kapely se prostě svíjí někde v pozadí v mlze včetně ohromnýho Joshe Travise a jeho ohromný čtyřicetistrunný kytary. Klip nese jakože nějakej příběh, kdy Frankie přijde do kostela a slouží bohoslužbu. Má na sobě sako s kolárkem, takže je vlastně kněz. Mě by teda zajímalo, jaká církev by vysvětila člověka, jako je Frankie Palmeri, knězem, zvlášť, když přijde na mši v kšiltovce, ale budiž. Taky moc nechápu, co to je za kostel, když tam nejsou žádný náboženský symboly, žádný kříže, svícny, půlměsíce, nic. Asi to teda bude kostel agnostiků.

V tom případě ale nedává smysl, proč Frankie upadne do nějakýho religiózního pomatení smyslů a začne na ty lidi v kostele od pultíku deathcorově vřískat a pak trhat listy z nějaký knížky (nevim, co to je za knížku, ale jestli to je agnostickej kostel bez náboženskejch symbolů, tak to bude asi něco ateistickýho, například matematicko-fyzikální tabulky nebo tak něco), až se ho ty chudáci začnou bát a utíkaj pryč. Super bohoslužba fakt. Jeden nebožák, kterej nestačí utéct (asi nemá nohy, nebo nevim proč tam sedí jak pecka, když Frankie nezřízeně běsní a ostatní už dávno zdrhli), upadne na zem a Frankie na něj začne plivat krev jako tenkrát Tyler Durden, když poflusal krví toho majitele tý hospody, kam se chodili mlátit.

Pak tam je chvíli záběr na nějakou couru s piercingem, která v glitchujícím loopu opakuje nějakou větu a vypadá jako holka z jednoho „russian threesome“ videa, který jsem viděl včera na Motherless.com. Asi to má nějakou spojitost s tim russian hotel aftermathem nebo nevim. A jinak se v tom klipu nic jinýho neděje. Škoda, já jsem totiž čekal, že novej klip Emmure bude něco jako Avatar nebo Atlas mraků, ale co se dá dělat no.

Po hudební stránce mě to baví, ale dovedu si představit, že to spoustu lidí bude spíš srát. Song „Flag of the Beast“ totiž zní tak z 65% jako song „Like LaMotta“ z minulý desky. A „Like LaMotta“ zní tak z 90% jako všechny ostatní songy ze všech ostatních desek Emmure. Takže asi tak nějak. Ale já to mam rád a oceňuju pár těch inovativních prvků, který přinesla nová sestava. Josh Travis totiž (a teď se podržte!) do tohohle songu inkorporoval whammy a wah! Fakt že jo! No nebudem si nic nalhávat, neni to nic světabornýho, ale je potřeba brát v úvahu, že ve stylu, kterej Emmure hrajou, toho zrovna moc novýho vymyslet nejde, zvlášť, když jim do řemesla fušujou další kapely, jako jsou třeba Breakdown Of Sanity, který bezohledně svojí tvorbou vyčerpávaj už tak dost vydojenou zásobárnu breakdownovejch postupů. Whammy a wah tady teda nakonec zní velice dobře a naplňuje mě to nadějí, že Emmure ještě maj aspoň někdy šanci přijít s něčim aspoň trochu odlišnym.

Text je klasicky o tom, jak Frankieho Palmeriho nikdo nemá rád (hej jakej div žejo, vždyť nikomu neudělal nic špatnýho, jenom už asi potřetí v historii kapely postupně vykop všechny členy), což je stokrát omletý téma, ale celkem mě baví tahle část:

The critics and comments, the press and the nonsense.
The fans who feel cheated, and venues I damaged.
The people who left me, and ones who I banished.
Fuck it, I’m done. I’ve got one thing to say…

Hate me if it makes you feel better!

Vtipný je, že po tomhle úseku následuje obligátní breakdown, ale pozor (!), za to velký probs pro Emmure, protože vložit funkční breakdown do songu, kterej sestává z breakdownů, to chce skill, zvlášť pro kapelu, jejichž kariéra sestává výhradně z breakdownů. Takže za mě dobrý a až bude venku deska, podrobim jí zajisté zevrubný kontrole, to se spolehněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich