While She Sleeps + 20 vteřin Oli Sykes

wssssWhile She Sleeps se chystaj na vydání nový desky „You Are We“, na kterou vyžebrali od lidí na Pledgemusic a na kterou lidi z Česka nemůžou přispět, protože to je vysraný a diskrimináce. Každopádně se tam dalo získat několik cenností, jako třeba lampa ze zesíku použitýho na desce na dřevěnym podstavci, snímač použitej na desce, tatáž od buřtů z kapely nebo cihla. Máme teda zatim čtyři songy, z nichž poslední měl včera premiéru na nějakym rádiu a dneska na to vydali klip. Dokonce se v něm zjeví sám Olí.

Jak už jsem řikal, venku jsou zatim čtyři songy. „Civil Isolation“ je známej už dlouho, ten je docela dobrej. Následoval „Hurricane“, kterej je super, akorát mě trochu nebaví ten refrén, připomíná mi totiž z nějakýho důvodu nudnější verzi písničky s jiným přírodním úkazem v názvu, konkrétně „Avalanche“ od BMTH, ale ta má zas kromě toho refrénu na hovno celej zbytek, takže se to asi vyvažuje. Z ledna máme „You Are We“, nesoucí název desky. Ta mě sere, slyšel sem jí jednou když jí hodili na internet a podruhý, když sem se před chvílí přesvědčoval, jestli se mi doopravdy nelíbí. Nelíbí. No a dneska se zjevil už čtvrtej song s názvem „Silence Speaks“. Doufám, že tohle nejsou ty nejlepší songy z desky a že zbytek nebude jenom výplň, to by mě nasralo.

Hudebně se mi „Silence Speaks“ docela líbí, i když asi ne tolik jako „Hurricane“. Na co tyhle nový songy trochu trpí je, že maj všechny pět minut. Nazval bych to syndromem Trivium, když ještě nehráli sračku. Třeba na „In Waves“ má taky skoro každá písnička minimálně tolik, a pokaždý, když už si člověk řekne, že teď už teda bude konec, tak se tam vysere ještě jedna poslední sloka a refrén, aby se neřeklo. Jenomže na „In Waves“ to beru, protože to je totální riffová symfonie, kteru mi vůbec nevadí poslouchat 7 minut. WSS ale hrajou trochu jinou muziku a nějak mě ty neustálý dojezdy a opětovný rozjezdy vysíraj.

Co se týče klipu, hraje se tam ve skladu, ale zároveň v nějakym pokojíku, kde jsou na stěnách vylepný plakáty z různejch tůr a kde maj týpci zataženo a rozsvícenou lampu, takže to vypadá na nějakej zkušební plac někde ve sklepě v industriální čtvrti. Zpěvák zde ale následně strhne závěs z plastovýho okna a ukáže se, že jsou asi tak 3 odpoledne a před oknem stojí strom, takže je to nejspíš někde v baráku a týpci museli jenom dělat že hrajou, aby na ně sousedi nezavolali švestky. Strašně mě trigruje, jak ten zpěvák celou dobu poskakuje jak retoš, vůbec mu to totiž nevěřim. Vypadá to, jak když by dali Petrovi Rychlýmu do ruky mikrofon a řekli mu, ať dělá že zpívá v hardcorový kapele. Zbytek kapely je v pohodě, akorát basák tam moc neni vidět, protože je to tloušť.

Bonusem písničky je, že se tam zjeví Oliver Sykes. Nějak jsem si myslel, že tam bude třeba i dýl než 20 vteřin, jakože tam prostě bude zpívat celou dobu, ale to se jaksi neuskutečnilo a týpek tam jenom přijde dveřma, drsně čapne mikrák, něco tam vybleje a zase zmizí. Ale tuhle část poceňuju, zrovna jsem si totiž tenhle tejden při cestování metrem s ostatníma chudákama sjížděl po sobě „Suicide Season“, „There Is A Hell…“ a „Sempiternal“ a řikal si, jak je to super. Mimochodem, WSS sice vybrali na desku od lidí a poceňujou lidi a my jsme oni a oni jsou námi a tohle je šest a tak, ale klip stejně nejspíš zaplatil Jaegermeister, nebo minimálně část s Olíkem, jak si můžeme všimnout ve výmluvném zátiší s flaškama. Tak snad ta deska bude dobrá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich