Exit Empire – Exit Empire

coverExit Empire? Co to jako je za nesmysl? Když to zadám do facebooku, najde mi to jenom nějaký posraný obleky. Yasire, to je zas nějaká sračka, ne?“ Tak bacha. Máme pro vás totiž něco exkluzivního a to, že to nejde nikde najít, je součástí té exkluzivnosti.

Víte jak Timmy Růžička vyhrál soutěž o nejlepší cover na náš singl „Můj názor“? Slíbili jsme, že jako hlavní cenu dáme článek na kapelu. Tak prej máme všem v týhle republice sdělit jaká sračka je jeho nová kapela Exit Empire. A teď to exkluzivní. Ta kapela oficiálně ještě neexistuje, nikdo o ní neví, jenom já. A dostal jsem svolení udělat Exit Empire vůbec první veřejnou premiéru. Musim říct, že Timmy má asi balls. Já kdybych měl kapelu, tak bych si pro uvedení na trh rozhodně nevybral Nolly.cz, protože by všichni zjistili, že moje kapela je mrdka ještě předtim, než bych vůbec udělal nějakej první koncert.

Jenže je ta kapela skutečně vysranost? Tak nějak jsem teď na web sral, nic jsem nepsal a jen sledoval, co píšou Mubarak se Saddamem a bylo to celkem pochmurné. Korunku tomu pak nasadili Severals. Jo, taky jsem si pustil jejich live video a je to nejhorší věc na zeměkouli. Takže je, myslim, čas ukázat světu taky něco z druhé strany scény. Dámy a pánové, Exit Empire je kurevsky dobrý! Pusťte si soukromej playlist z jůtabí a čtěte dále.

Je to krátký EP o 4 songách, z čehož čtvrtka jednoho je intro a jeden celej je takovej interlude, takže vlastně tam je jen 2,75 songu. „Ignore Me“ je to s tím intrem, kde ihned překvapí zpěvák. Nikdy jsem se tím netajil, ale mě prostě clean vokál v metalu baví a vždycky mě bavil trochu víc, než blití. Tim nechci říct, že blití necenim, to jako jo, ale prostě když někdo umí zpívat, má dobrou barvu hlasu a umí ho používat, je to top. A ještě lepší je pak, když to umí kombit a užívat v songách obojí jako třeba tady. Úvodní track mi prozradil, že tohle nejspíš zaslouží pozornost a že bych u poslouchání možná měl pro jednou dávat pozor a ne trhat stránky z Nového zákona.

„Fly“ už bez intra a okamžitě ušukává. Po třetím poslechu jsem se již přistihl, že si refrén vesele valim společně s trackem. Za polovinou je uklidněnej bridge a potom? Jestli to na začátku ušukávalo, tak tady to v breakdownu mrdá pořádně, a ten sound je parádní. O to víc mě baví, že si to kluci celý nahrávali a mixovali sami. Jo. Žádný studio, prej to dělali všechno oni, tak snad vole nelžou. Dokonce prej když budu chtít, tak jim klidně můžu napsat a za peníze by nám mixnuli náš příští singl. Tak to teda kurva ne, to si zas mixneme sami zadáčo a bude to znít jako řiť. Ale prej by mohli namixovat i vaše songy, když byste jako hodně chtěli, tak se jim klidně ozvěte. A řekněte, že vás posílá Yasir, oni mi pak daj půlku vašich peněz.

No a pak přichází pro mě nostalgická část. Když mi bylo o 6 let míň, poslouchal jsem Bring Me the Horizon. Tehdy měli jen 3 desky. „Count Your Blessings“ byl totálně vyhrocenej deathcore, to jsem si jel, když jsem měl náladu na prokopávání lebek. „Suicide Season“ mě nikdy moc nebralo, z toho jsem měl rád akorát „Chelsea Smile“. Ale kurva, There Is a Hell, Believe Me I’ve Seen It. There Is a Heaven, Let’s Keep It a Secret“, tuhle desku jsem totálně zbožňoval. Sice to má nejdelší název na světě z čehož mi moshuje kaďák, ale ten obsah jsem nadevše vzýval. Pak BMTH s fošnou „Sempiternal“ mírně změnili styl a od tý doby už jsem se o ně nezajímal, protože začali s takovejma plytkejma usranostma, že to jsem už nedával. Ale ta jedna deska má navždy místo v mojí hudební knihovně. No a když tedy na EPčku Exit Empire jede „Backdrop Packer“ nemůžu, než zavzpomínat.  Zní to totiž uplně jak z tý mojí oblíbený desky. Kytary, nasamplovanej hlas s vrstvama efektů, který z toho dělaj jakoby synťák, trocha zasekávání v tom, glitchů a hle, máme produkt.

Ta interluda je intro k závěrečnému songu „Shut Up“, kde na rozdíl od BMTH neni hlas toho teplouše, ale celkem nabitej vokál, což mě fakt baví. Rozumějte, násmahový riffy a destruktivní brejkdauny vám dneska složí kdekdo, ale ne každej umí tý muzice propůjčit hlas, po kterym se nevyblejete na podlahu.

Snažíme se tady na Nollym budovat nějakej stabilní repertoár kapel, který víceméně ceníme, sledujeme a o kterejch vás zásobíme veškerejma novinkama, protože od toho tu přece jsme. Chceme podporovat to dobrý na naší scéně. Určitě neni žádná novinka, že už od začátku celýho webu je jednou z těch kapel John Wolfhooker. A dost možná 95 % všech článků na tomhle webu je o nich, za což se mimochodem hluboce omlouvám, protože mě by asi sralo číst furt dokola o jedný kapele. Ale právě proto je v pohodě, že můžeme rozšířit obzory, když se objeví něco, co dává smysl. A mně Exit Empire smysl celkem dává a přidávám si je do svýho divadelního kukátka. Ještě tady o nich uslyšíte (učtete). Jsem rád, že soutěž vyhrál Timmy, protože jinak bych tuhle kapelu asi nikdy neobjevil.

Jo a by the way, prej jich chybí kytarista, takže jestli to s hudbou myslíte vážně, tak jim máte napsat na band@exitempire.com. Třeba se jednou stanete druhym Jonou Weinhofenem. Taky prej nezáleží na věku ani národnosti, takže pokud jste 63letý Sýrijec, tak je to v pohodě. Aspoň ty breakdowny budou pořádně výbušný. Ha ha ha, vtip nakonec, no jo, to já takhle po ránu bejvám zábavnej…

Tracklist:

01 – Ignore Me
02 – Fly
03 – Backdrop Packer
04 – Shut Up

Hodnocení: 7/10


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *