Platí si Phoibos views na YouTube?

phoibosPřed pěti dny mi týpek z The Fall Of Ghostface poslal tenhle djent. Prej že si to mám pustit, že to jako mixoval on pro nějaký svoje friends, a že na to mám napsat článek. Moje okamžitá reakce v duchu (to jsem mu nenapsal): „To určitě. Ty mi tak budeš diktovat o čem mám psát a ještě ke všemu vybereš nějaký random djenty. Tak to nikdy.“ Pak mě ovšem jedna věc natolik zaujala, že jsem se rozhodl ten článek stejně napsat.

Takže teda Phoibos, jo? A čte se to fojbos, což zní jako ten čaj rooibos, anebo phojbos, což zas zní jako ta polívka phở? Tak jako tak je to shit název a nesnášim ho. To ale neni ten důvod, proč jsem se rozhodl to nakonec psát. Ten pravej důvod je následující. Před těmi pěti dny jsem otevřel jejich singl na YouTube. Bylo to starý dva dny a u toho 15 tisíc zhlédnutí. Tak si řikám, že maj asi už fejm, neni to žádná nová kapela, jdu se teda podívat k nim na facebook. Na facebooku 2000 likes, tak to už je taky dost dobrý, no ne? Tolik maj třeba i The Fall Of Ghostface a ti už nějakou dobu hrajou. Tak tihle už to taky asi nějakou dobu táhnou. Divný, že jsem o nich ještě nikdy neslyšel. Tak si je na tom facebooku proscrolluju, viď, abych jako viděl, jaký další songy teda maj. No a posuvník se mi zarazil na 22. lednu. Žádný další songy nejsou.

A teď přichází halda obviňování a bulváru a gossipu a kydání hnoje, připravte se. Chcete mi nakukat, že tři buřti založej kapelní facebook, natočej průměrnej instrumentální djent s průměrnym zvukem (sorry Mikeši, ale sám asi víš, že to neni žádnej home run) a během dvou dnů maj na klipu 15k views a na facebooku 2k likes? Tohle teda absolutně nežeru. A jako u 15tisícovýho videa dva komentáře?

„Omg it djents a lot! Good job, guys!“

„Svetova kvalita hosi.. Davam odber :)“

To je totiž problém těch view robotů. Oni vám sice uměj naházet views, ale komentáře to přidávat neumí, protože jestli jste už někdy viděli komentáře od robotů, který se snažej vypadat real, tak je to vždycky naprosto očividný a děsně trapný. Je to takový to „wow, i love this xoxo“ nebo „OMG this is so good!“ nebo „best thing ever“. No jasně, protože roboti se nedaj naprogramovat, aby přemejšleli a komentovali k tématu, tak házej tyhle obecný sračky. Takže je lepší to tam nemít. No jo, jenže pak se stane, že naskáče 15 000 views a komentáře 2 a toho si Yasir Abasi, s dovolením, všimne.

Takže jak, boys? Kdo měl lepší tarif? Byli to buyyoutubeviews.com, buildmyviews.org nebo snad qqtube.com? QQTube nabízí prvních 1000 views zdarma, to je celkem atraktivní nabídka. Ale aby to nebylo zas jako s těma mobilama za 1 Kč, který bejvaly jeden čas populární. Stačilo bejt aspoň trochu hloupej, pořídit si to a hle, ten tarif, kterej k tomu máš povinně ve smlouvě na tři roky, zas tak růžově nevypadá, co? Tak možná BuildMyViews je lepší. Napište mi do komentářů a poraďte mi, kterýho poskytovatele jste si vybrali. My až budem zase dělat nějakej další singl, tak si to taky zaplatíme, ať máme fejm jako vy, ale potřebujem teda od někoho zkušenýho vědět, kdo je nejlepší. Dík!

P.S.: Budu ovšem velmi rád, když mě vyvedete z omylu. Tyhle sračky bych na český scéně fakt nerad viděl!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich