Gothic metalový muzikál aneb z tohodle se mi chce intenzivně srát

mollgothTo jsem takhle seděl odpoledne u internetů a sledoval video s názvem Chomik głodomór („hladový“ se polsky fakticky řekne jakože „hladomor“ (debilita)), když v tom mi informátor poslal následující video, prý bez komentáře. Tak se na to asi nejdřív podívejte sami a pak si o tom něco povíme, jo? Jmenuje se to „Sídlo vampýra“.

Takže předpokládám, že se jedná o nějaký pokus o gothic metalový muzikál, jinak si neumím vysvětlit to, co slyším. Nevim teda, proč tam nezpívá Daniel Hůlka a Monika Absolonová a proč to neběží v Divadle Ta Fantastika, ale oukej. Bohužel ta muzika je na tom asi ten nejmenší průser. Vůbec netušim, co k tomu mám psát, protože mi fakt přijde, že se to absolutně nedá komentovat. S tím klipem je toho špatně tolik, že nevim, kde začít. Ale snad se aspoň trochu pokusím.

Tak především to nejspíš natáčel 15letej brácha zpěvačky, kterýmu rodiče loni k Vánocům koupili kameru. A protože týpek už udělal pár videí a naučil se stříhat ve Windows Movie Makeru, směle se přihlásil, že kapele MollGoth natočí klip, protože už má skills. Výsledek se dá předpovědět, ty záběry jsou naprosto mimo. No a pak tu máme herce. Co se tohodle týče, tak je zpěvačka asi to nejlepší, co tu kapelu potkalo. Umí zpívat, dá se na ní koukat a i umí trochu něco zahrát. Ale jinak všichni ostatní hrajou jak kdyby dělali filmeček na projekt z občanky na průmyslovce. Co má jako bejt tenhleten výraz kurva?

mollgoth02

A můžete mi taky někdo vysvětlit, co je jako tohle?

mollgoth03My tady furt kérujeme, že všechny kapely jsou trapný, protože když do klipu daj záběry toho, jak hrajou, tak je to vždycky točený buď v nějakym skladu nebo podobný opuštěný polorozpadlý lokaci. Ale že by si kapela vybrala jako hlavní stage pro performance v klipu nějakou koupelnu obloženou dlaždičkama s černou záclonou a šedym kobercem na zemi, to jsem fakticky ještě neviděl. Zlatej sklad.

mollgoth01

Do toho ještě ke všemu polopubertální basák pravděpodobně zapomněl, že vlastně neni Billie Joe Armstrong a že tohle ve skutečnosti neni koncert Green Day na vyprodanym fesťáku, ale jenom přehrávka gothicu v koupelně na malý 10W kombo a já už ležim pod stolem hanbou.

mollgoth04

Kytaristka má sice ENGL hlavu, ale to rozhodně ničemu nepomáhá. Můj informátor to okomentoval tak, že s tím, k čemu ten zesik používá, je to spíš urážka německého inženýrství. No jasně, asi jako když si koupíte Audi RS6 a jezdíte s tim akorát každou sobotu do Lidlu pro pečivo a balení Veseta sodovek a na hlavě máte rádiovku. Tak asi tak. Pouštěl jsem si ještě liveko tohodle songu, který by vydalo na další samotnej článek. Zvukař tam stojí uprostřed „stage“ (jestli se to tak dá nazvat) spolu s kapelou a tváří se, že chce zdechnout (aby ne), kytaristka je vystrčená někde uplně mimo (proč jako?) a hraje z not (hrát metal z not, to je paráda), no a pak cellistka. Cellistka se půlku songu směje. No proč asi? Protože jako jediná má v kapele alespoň nějakou špetku soudnosti a moc dobře ví, že tohle celý je jedna velká kurevská šaškárna.

Můžete mi taky někdo vysvětlit jednu věc? Nechápu proč všechny gothic/power/pagan/atd. zpěvačky musej bejt tlustý a nosit ty zasraný černý korzety, ideálně s červenejma mašlema a krajkama. Tahle zpěvačka teda zrovna tlustá neni, takže to je špatnej příklad, ale víte co myslim, ne?

Chvíli jsem váhal, jestli tenhle článek psát, jestli to jako neni moc zlý srát se do takhle malý kapelky. Koneckonců týpci/typky asi teprve začínaj a moc ještě nemaj v hlavě srovnáno, co se dneska na scéně považuje za kvalitní a co ne a jaký jsou standardy pro klipy. A pokud jako referenci pro váš klip použijete „Mosty“ od KatkyJindry, tak chápu, že je pak velmi snadný se ztratit v dojmu, že váš klip je ve finále masterpiece. Kapele MollGoth dávám solidní 1 bod z 20 a doporučuji, aby zpěvačka z kapely vyházela všechny lidi kromě sebe a cellistky a našla si nějaký normální lidi. A příště zkuste do klipu investovat víc, než 500 Kč a 2 hodiny práce a možná to nebude taková vysranost.

4 Responses to Gothic metalový muzikál aneb z tohodle se mi chce intenzivně srát

 1. Kristýna Svobodová napsal:

  Jé děkujeme za článek. 😹 Já jsem ta zpěvačka. Abych to uvedla na pravou míru s kapelou teprve začínáme, jak jsi správně pochopil. Videoklip nám byl nabídnut lidmi z FEL, takže to má rozpočet 0,-. Vzhledem k tomu že jsme věděli, že kvalita bude VELICE pofidérní, vybrali jsme píseň která má u našich fanoušků pověst parodie a čisté zábavy. (Naši posluchači vědí do čeho jdou 😉 :D) Pokračujeme s FELem ve spolupráci, protože je to pro nás levná propagace a navíc z každou novou zkušeností se máme možnost posunout dál. Právě teď natáčíme nový videoklip s vážnější tématikou. Společně se mnou tam bude účinkovat má spolužačka z konzervatoře, která má našlápnuto na kariéru profesionální herečky. Taky už nenatáčíme na kachličkách 😀, ale v klubu. Moc by mě zajímal jakýkoliv postřeh a kritika. Níže je uvedený můj e-mail a ráda bych se s Vámi spojila pokud máte zájem. 😉

  • Yasir Abasi Yasir Abasi napsal:

   Však v pohodě. Na duševním zdraví se mi zhlédnutí toho klipu nijak nepodepsalo, takže jako žiju, viď. Až budete mít ten novej klip, tak nám napiš a já vám to zas zhodnotim, jestli jste se zlepšili.

 2. 1337 napsal:

  😀 jasere to jsi vážně velkej kluk. Hlavně že máš sám péro až na měsíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain