Hacktivist – 2 ROTTEN (dvě shnilý)

2rottenŽe se vůbec ještě divíte. Tři měsíce jsem nic nenapsal, neozvu se vám, nedám vědět. Dokonce i ta trička, která jsem slíbil jako výhru za cover soutěž skoro už před půl rokem, jsem ještě neodeslal (dokonce jsem je ještě ani nezačal vyrábět, jo, takovej jsem čůrák, ale budou brzy). Sral jsem na to nejvíc, žejo. Ale dyť nás už znáte. Tohle je každou chvíli. Vždycky se na to bez varování na několik měsíců vychčijem a pak z ničeho nic zase comeback a pak zas hovno. Takže teď máme opět co dohánět.

Co je tedy v plánu pokrýt? Řeknu vám to upřímně, pěkně seru na věci, který se udály někdy v dubnu třeba. To už jste si beztak všichni přečetli na kórmjůzikách a jim podobnejch. S ničim takovým vás už zatěžovat nebudu, to se nebojte. Takže jsem se rozhodl omezit na víc nedávný události a především hlavně na ty, který zajímaj mě. Číslo jedna: Hacktivist. O těch vám povim teďkonc. Pak vám asi zítra (čti: za 5 dní) napíšu něco o Enter Shikari. No a pak možná nějaký nový desky. KMFDM vydali EP, ze kterýho jsem slyšel zatim jen jeden song a přišlo mi to jako pěkná šaškárna, tak to by mohlo vydat na dobrej matroš pro článek. To ještě uvidim. No, nechte to na mně, nějak se s tim poperu a budu se snažit dát vám kvalitní počtení. No a co teda ti Hacktivist?

Tak si představte, že v lednu se na ně vysral ten bílej. Znáte Hacktivist, ne? Dycky tam rapoval nigga a bílej. No tak ten nigga tam zůstal, ale bílej šel pryč. Prej rodinné důvody a že už nestíhá tourovat s kapelou. Nijak zvlášť ho nesleduju, ale tipl bych, že někoho zbouchnul a teď se budou brát a budou chovat mládě a to se rozumí, že když máš v cribu batole, tak nemůžeš pouštět zasraný djenty. Nevim jak jste to měli vy, ale dneska děti v tomhle věku poslouchaj Finger Family a ne uplně často se stává, že by seděly u facebooku a zuřivě psaly Mishu Mansoorovi dotazy na BKP Juggernauty. Mimochodem, když si dáte na YouTube vyhledat „finger family“, najde vám to docela kotel videí a skoro každý z nich má přes půl miliardy zhlédnutí. Wtf? To nemá ani „Nothing Else Matters“.

Jelikož Ben Marvin (jak se jmenuje jsem zjistil až teď, protože pro mě byl odjakživa „ten bílej“) byl jeden ze dvou frontmanů, tak kapela logicky nemohla jen tak pokračovat. Byla třeba náhrada. Vzpomínáte na desku „Outside the Box“? Měli tam song „Rotten“ a v něm featoval nějakej Jot Maxi. Tehdy jsem fakticky neřešil, co je to zač. Mohl to klidně bejt něčí pes, kterej akorát seděl ve studiu, když se to nahrávalo. No tak prej ne. Je to týpek, rapuje a je taky bílej, což je bezvadný, protože teď můžu zase oba frontmany označovat „ten bílej“ a „ten nigga“. Kdyby tam byli dva bílí nebo dva niggové, tak by to bylo nahovno. Každopádně nedávno (skoro před měsícem, ale budeme si hrát, že nedávno) Hacktivist oznámili, že se k nim připojuje jako novej frontman a toto oznámení podložili novým songem.

Haha, ještě že známe Hacktivist. Když vydali „Outside the Box“, byla půlka desky jenom rehash starejch a akorát znova nahranejch songů. Já to vydissil, protože to byla zkurvená lenost. To jako nemohli napsat nějaký nový songy? Tak co myslíte, že bylo teď? Znova nahráli starej song. Tentokrát ale „Rotten“ a aby to nebylo divný, tak to pojmenovali „2 Rotten“. Škoda, že nenahráli znova „False Idols“, protože to by se asi zapsali do historie jako první kapela, který se podařilo během tří let třikrát nahrát jeden a ten samej song. Ale ne, dost hejtu. Ten song zní fakt dobře a je i trochu jinej, než ten původní „Rotten, takže to zase tak uplně kopie neni. No, posuďte sami.

A kdo že je teda ten bílej? Jak jsem řekl, jmenuje se Jot Maxi a rychlej google search odhalil, že ten týpek je docela noname. Dělá rapy, na svejch songách na jůtubí má jen pár tisíc views, žádný velký jméno prostě. Třeba zrovna tady. Dva tisíce views, pár lajků, tři komentáře, nic moc. Přitom je to docela cool. Jsou to zas nějaký trapový rapy, kterejch je samozřejmě přehršel, ale tohle mi přišlo tak nějak jiný, než všechny ostatní. Týpek je ještě trochu zvláštní co se týče mimiky a pohybů a musim říct, že mě vlastně baví na ten klip koukat a poslouchat to. Kamera je vždycky téměř výhradně zaostřená na něj a týpek svym upřenym pohledem do ní vám tak nějak nedovolí nenechat se hypnotizovat. Asi bych si u toho nevyhonil, ale baví mě to.

Jsem teda zvědavej, co z Hacktivist dál vyleze. Pokud by chtěli bejt věrní svojí historii, měli by teď zas bez jakýhokoliv důvodu půl roku nic nevydat (ehm ehm…) a po tom půl roce očekávání zas přenahrát 4 roky starej song. No, doufám, že ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *