Vanessa – „Turné“ 2015

AEp0f6J8Ya0kUTrQKc0SWyb0zNgTsLrBMinulej tejden jsme tady měli britskou hardcore-elektronickou partu Enter Shikari s jejich předkapelou Djenter Shikari, o čemž informoval Yasir v rozsáhlém traktátu. Na příští měsíc jsme se ale rozhodli trochu přitvrdit. Jde o českou EDM EBM kapelu Vanessa. Spoustě posluchačů z řad zpocenejch diehard metalistů možná tento akronym nic moc neříká, pro ně tedy menší úvod: EDM je zkratka pro „elektronic dance body music“. Elektronická hudba. Zpocenej metalák si představí vyhajpovanej klub plnej nagelovanejch blond týpků a sjetejch buchet, kterak se svíjí na parketu v rytmu eurodance melodií a snaží se ulovit vhodný protějšek s pokročilou mentální inkompetencí způsobenou intoxikací celou škálou syntetických návykových látek, aby mohli společně dospět k nechráněnému a rizikovému pohlavnímu styku ve špinavé kabince na toaletách tohoto pochybného podniku. Metalák by s touto teorií byl samosebou naprosto mimo, protože na Vanessu nechodí nagelovaný šampóni, ale cyber-goth-rivethead-bubáci a místo eurodance se z reproduktorů linou libé industriálně-synťákovo-kytarové rytmy doprovázené romanticko-elegickými texty v alexandrinských jambických hexametrech prezentované česko-iráckým zpěvákem Samirem Hauserem.

Vanessa je údajně žánrová legenda 90. let, avšak tenkrát jsem na nějaký EDM sral, takže nevim, každopádně od roku 2009 si chlapi jedou svuj comeback s deskou „Ave Agony“ a taky s fošnou „Antidotum“ z předloňskýho roku. Taky měli teď nějak vydat EPčko, který snad ani nevyšlo nebo nevim, ale byly tam stejně jenom remixy a covery, a koho zajímaj nějaký remixy žejo, zvlášť od Plastic People of the Universe, což je asi nejhorší kapela na světě. Vanessa teď ale taky vydává „best of“ předělaný do angličtiny. To už zní o něco líp. Předloni v zimě na sebe tato úchylná tlupa upozornila neprosto mentálním vystoupením v Český televizi, kde se šňupal koks z Bible. Kdo neměl štěstí jako já a onen pořad neviděl, má asi smůlu, pokud ho nenajde někde na internetech a uložtech, protože ho Česká televize pro jistotu smazala i z archivu.

Takže si Vanessa jakoby jede na dobrý vlně děvek, koksu a nevázanýho seniorskýho sexu, dokonce se k nim v současnosti přidal i zahraniční producent John Fryer, hvězda, která produkovala pár remixovejch desek Depešáků, dvě průměrný alba Kradl A Pil a další masu neznámejch kapel, o kterejch jsem nikdy neslyšel, anžto toto považují Vanessa za svojí nejhlavnější devizu, pročež se rozhodli uspořádat opulentní turné po Česku a Slovensku. To by bylo samozřejmě super, leč v každym městě se prodalo tak šest lístků, takže bylo turné zase s velkou pompou a agresivní nasraností Samira Hausera zrušený a jedinej koncert, kterej zbyl, se koná 1. února od osmi hodin ve Fóru Karlín a na ten vás jakoby zveme. Dobrý je taky vědět, že předkapelou bude lyricko-epické duo oblíbených bardů a hlásných trub této společnosti, DeSada a Řezníka, což je ten týpek, kterej chtěl dostat Zlatýho slavíka, aniž by uměl zazpívat „Lady Carneval“ nebo „Für Immer Jung“ . Je jasný, že to bude parádní show, kde nebude nouze o krev, Hitlery, předkožky, psí tváře, hákáče a ochlupení. My se tam s Yasirem teda rozhodně vypravíme, vy byste měli učinit totéž, jinak totiž běžte do píči!!

10404133_10205194488721562_5612088669982601471_n

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *