Cavalera Conspiracy zahrajou v Potkávací Továrně

Pandemonium_Cover_(Cavalera_Conspiracy)Pokud někdo poslouchá jakoukoli odnož tvrdší hudby, musel se aspoň někdy v životě setkat se jménem Cavalera. Jsou li však mezi čtenáři tohoto velkolepého webzinu i některé mladší ročníky, které znají slovo „metal“ jen ze slovníku svýho rockovýho táty, kterej už pětatřicet let tvrdí, že lepší album, než „čtyřka vod Zepiků“ neexistuje, tak nechť zvědí, že Max Cavalera je týpek z Brazílie, kterej založil slovutnou metalovou formaci Sepultura, jež byla na začátku devadesátek dosti rozjetá, ovšem v roce 1996 (tedy v roce, kdy se narodila drtivá většina fanoušků kapely Bring Me The Horizon) ze Sepultury odešel, kvůli svojí o deset let starší manželce, která už tenkrát vypadala na padesát. Jo a taky proto, že měl smutek, protože mu umřel nevlastní syn. Následně si založil kapelu Soulfly (bohužel i v portugalštině se shluk souhlásek „-lfl-“ uprostřed slova vyslovuje naprosto kreténsky) se kterou od roku 1998 stačil vydat okolo stovky alb. Mimo Maxe v Sepultuře bouchal na bubny taky jeho brácha Igor a ten z týhle potápějící se lodi odešel až v roce 2006, aby se s Maxem zase šťastně shledali, promptně založili v titulku zmíněný Cavalera Conspiracy a začli chrlit množství průměrnejch metalovejch desek.

 

 

Ono to jakoby vypadá, že Cavaleru dissim, ale to spíš jenom tak pro formu. Ve skutečnosti byl dlouhou dobu takřka mým masturbačním idolem a jeho tvorba zejména okolo inkriminovaného roku 1996, kdy Sepultura vydala kultovní album „Roots“ a Oloberovi Sykesovi bylo deset let, je pro mě dodneška nepřekonaným metalovým počinem. Max Cavalera si dlouho jel svůj etno-styl, dredy, perkuse, indiány, a metal s reggae a flamencem, což byla kurevská paráda, protože málokdo si tenkrát i dneska na tyhle rafinovaný kombinace troufá. Posledních deset let se však Cavalera rozhodl nevyměknout a vyrovnat se moderním kapelám, jako jsou Oceano, Whitechapel nebo The Accacia Strain. Snaha o to, jít s dobou i v celkem pokročilym věku se sice cení, ale thrashcore, kterým Cavalera posledních deset let vydatně zásobuje metalový trh, teda věru za moc nestojí. Konkrétně alba „Dark Ages“, „Omen“, „Enslaved“, „Savages“ (Soulfly), „Inflikted“, „Blunt Force Trauma“ a „Babylonian Pandemonium“ (Cavalera Conspiracy) jsou podle mě totálně obyčejná metalová nemoderní myší ocelová šeď.

Právě k posledně jmenované desce se bratři Cavalerové chystají na menší evropské turné, přičemž se v České republice zastaví jednou a ve Slezsku taky jednou. Takže vlastně celej ten dlouhej úvod vede k tomu, že vás zvem na Cavalera Conspiracy, který jsou 16. června v MeetFactory, což je potkávací továrna (plakát na hlavní stránce jsem dělal sám, kdyby to někomu nebylo jasný, protože Napalm Records, jsou degeši a nedovedou udělat pro kapelu grafiku k turné). Pak jsou taky někdy v Ostravě, ale koho zajímá Ostrava hm? Já nejspíš šestnáctýho dorazím, abych o tom mohl zde poreferovat, ovšem co by mi snad udělalo větší radost, by byl koncert kapely Killer Be Killed, kde krom Cavalery hraje ještě vyšukanec Greg z The Dillinger Escape Plan, psycho-dřevorubec Troy z Mastodonu a bubeník. Jejich loňská eponymní deska mě megabavila a je to první zajímavá věc, kterou Max Cavalera udělal od roku 2004, takže bych je viděl moc rád a závidím Australanům, který je včera mohli vidět na Soundwave Festivalu. Tak snad se místo toho na Cavalera Conspiracy dočkám aspoň „Roots Bloody Roots“ a „Refuse/Resist“.

maquinaria1-6-cavalera-conspiracy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *