Židovská noc 2015

židSalám alejkum bratři! Dneska se ale spíš hodí „šalom“. Nejsme totiž nějaký bigotní fašouni a rádi dáme tady na webu prostor i jinýmu vyznání, než je to naše správný. Jak už jste si mohli všimnout na internetech, pomalu, ale jistě, se blíží nejvýznamnější náboženský svátek roku a tentokrát tím nemyslíme ani ramadán, ani pouť do Mekky. Vážení přátelé, ani ne za dva týdny tu máme všemi očekávanou Židovskou noc 2015. Přípravy jsou už v plném proudu a věřící hlásící se k judaismu se již chystají do Izraele, kde se tato akce v hlavním městě Jeruzalémě uskuteční. Krom nejrůznějších příslušníků více či méně ortodoxních židovských směrů je možné očekávat i účast nepočetné, avšak významné skupinky z řad iluminátů z Bilderbergu, kteří si rádi na chvíli odpočinou od svých plánů na zavedení Nového světového řádu a uvolní se při kázání a modlitbě v jedné ze třiceti synagog, které se na konání akce podílejí. Jistě tedy nebude na škodu představit si alespoň některé osobnosti a skupiny z bohatého počtu rabínů a chazanů, kteří jsou na akci pozváni.

Nejzásadnějším jménem je lokální veličina Menora, která patří spíše k liberálnějšímu a modernějšímu stylu židovství. Ovšem, že by tito důstojní pánové odhodili vousy, vlasy a obleky, to se říci nedá. Další hlavní postavou celého setkání je mýty opředený náčelník, říkající si také Kmen, jinak známý spíše pod jménem Abraham 518, který patří už spoustu let na špičku sionistického a iluminátského hnutí. Svůj původ odvozuje přímou linií od samotného Abraháma a předloni velmi upevnil svoji pozici svým výpravným spisem „Židiot“ zabývající se soustavnou a neutuchající perzekucí židů během celé historie lidského pokolení. Za jeho blízkého kolegu ze skupiny světového spiknutí můžeme považovat i předáka známého jako Jákob Cole. Takřka ve stejné době, jako Abraham 518, i Jákob Cole vydal neméně významný traktát „Mohel-Dick“, pojednávající o halachickém dodržování nejznámějšího židovského rituálu. O svých zkušenostech z amerického kontinentu, jmenovitě z newyorské synagogy, pohovoří sbor Rabíni z 25. Avenue, kteří přednesou svoji práci na téma přípravy na Nový světový řád za pomoci vytváření lidských loutek působením elektromagnetické rezonance na jejich mozky.

Dále se představí domácí uskupení tel.aviv, ve kterém působí Mesiáč, majitel těch největších světových společností, jako jsou Estée Lauder, McDonalds nebo Benj-zone.cz. O západním směru koketujícím s rástáfáriánstvím přijedou s ostatními účastníky shromáždění pohovořit pánové i dáma z diskusní skupiny Kadidlo, kteří v rámci svého workshopu na setkání pozvali i své protějšky přímo z Jamajky, a sice Judah Lion. Dále zábavu v podobě drnkání na tradiční židovský nástroj – brumli – obstarají ortodoxní uskupení Talmud, Payoty a Zbožnost. Během jejich vystoupení je možno rozjímat, či modlit se, popřípadě propadat jeruzalémskému syndromu. Pokud se však jako návštěvníci tohoto megalomenského židovského meetingu nebojíte dozvědět i něco, o čem nebývá obvyklé mluvit, můžete zajít na přednášku o pekle a přesunu mrtvé duše do šeolu, tedy do říše mrtvých, v paralele s pekelnými zločiny, páchanými na židovském obyvatelstvu Palestiny, kterou pořádají ve spolupráci sdružení Intifada a Izraelum.

synagwalker

Zahraniční hosté Tóra Bora z Afghánistánu nás přesvědčí, že ani v zemích s převahou muslimského vyznání judaismus nevymírá. O životě a výchově dětí v kibucu nám povypráví uskupení První Košer a bezprostředně navazovat bude didaktická a výpravná přednáška pro děti o židovských svátcích a (nejen jejich) historii, kterou pořádají zahraniční hosté Jom Kipur Nippur z našeho rodného Iráku. Matematiku nejen pro děti bude vyučovat soukromá škola Cabalah Season společně s hlavním sponzorem Monster Energy. Doprovodný program se poté sestává z vystoupení konzervativních, avšak moderních hudebních těles, jako je dvojice rapujících rabínů Mikve & Izaak nebo country-rocková skupina Synagwalker, která slibuje, že se jejich vystoupení můžeme zůčastnit i moshe, což je alternativní výraz pro náboženský záchvat.

V podvečer nás pak čeká několik besed o pohromách a katastrofách, jenž postihly bohem vyvolený národ, spolu se skupinami Diasporballs a Holo Caustfield, načež se představí i poslední přeživší z vyhlazovacího tábora Treblinka, muž s přezdívkou Solomon, známý popírač popíračů holocaustu. Pokud toto bezpráví vyvolá v někom z přítomnýh pocity neodkladné msty, může si dobrovolně zajít i na militantní přednášky uskupení UZI, Země-vzduch a ultrakonzervativních Moon and Jericho-III. Příjemný večer svým vystoupením zakončí kníže polsko-folku, lidový zpěvák s kytarou zvaný Jáhen.

Výčet všech vystupujících je tedy skutečně pestrý, a i když se na akci nepodařilo pozvat známé židovské kapely Periphery a Orphaned Land, udělali organizátoři Marek „Zeraph“ Dočekal a Katka Harám vše proto, aby pro Vás připravili nezapomenutelný zážitek. I my se tedy těšíme a za Nolly.cz čestně slibujeme, že se pokusíme tuto vyjímečnou náboženskou slavnost mediálně pokrýt nejlépe, jak to jen půjde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *