Coremusic B-day Party – 30.4.2015, Cross Club

squareNemáme rádi coremusic.cz. Řek bych, že na některý útočný narážky, na adresu tohoto portálu, jste tu už mohli narazit, takže je snad náš postoj jasnej. Naše nenávist vůči coremusic.cz je tak odvěká a hluboce zakořeněná, že už vlastně ani nevíme proč je vlastně tak silně dissíme. Ale věříme, že to má, či snad mělo někdy nějakej důvod. Proto nám přišlo více než vhodné se se Saddámem infltrovat přímo do jejich neřestného doupěte v Cross Clubu a jejich oslavu pátejch narozenin nějak pokoutně sabotovat a překazit (dokonce jsme chtěli přitáhnout i nějaký narozeninový svíčky, víš jak). No a to, jakou sračkovní akci coremusic.cz zorganizovalo, jakej to byl průser a jaký zkurvený kapely tam hrály, to si můžeš přečíst teď tady!

tom iconTak jsme se včera s Mubarakem rozhodli, že poctíme návštěvou klub Cross a pudeme se podívat na narozeninovou akci Coremusic webu. Už u vchodu bylo jasný, že se to neobejde bez řádný dávky tunelů, septumů, tatáží a cenění. Vzhledem k tomu, že Mubarak má nějaký chození včas na salámu a přišel až na Pád Duchoobličeje, tenhle report bude od nás obou, protože já jsem chtěl slyšet Axe Fx a polyrytmy, zatímco Mubarak je spíše fandou veganství a ničení homofobie.

Prvním uskupením, které jsem měl tu čest vidět, byla poměrně nová pražská formace s názvem Blud. Musím říct, že Cross mě docela zklamal, neboť pod označením venkovní stage jsem si představoval spíš něco jako stage venku než místnost v prvním patře s barem a stoly. Každopádně mě tento první hudební zážitek velmi uspokojil a příště si ho rozhodně užiju ještě víc, pokud budu mít možnost slyšet i kytary. Měnící se tempa a zajímavý zpěv, který se obešel bez groulu a skrýmu mi příjemně padl do oka, nicméně to bylo bohužel téměř to jediné, co jsem slyšel. Kytara se dala rozeznat pouze v počátečních intrech nebo při vyhrávce bez doprovodu ostatních a když moje ucho uprostřed jedné písně zachytilo pár podezřele vysokých tónů a při bližším ohledání hmatníků jsem spatřil kytaristu, jak zběsile nahání nějaký sólo, divil jsem se, že panu zvukaři za rohem to nepřišlo vůbec divný. Pan zpěvák ovšem i tak do neustálého chrčení kytar a úderných bicích vyluzoval supr harmonie, které do tohoto progresivního-post-alternativního-psycho-rocku výborně hodily a koncert jsem si tak užil. Za mě první cenění večera.

Flamingo__Need_I_Say_More__by_rockinxredxpandaJak už zmínil Saddám, do Crossu jsem sice dorazil, zaplatil nekřesťanský šekely za vstup, tj. úhrnem 100 Kč,- , abych přispěl Tomášovi RAclavskýmu na dvanáctý Axe FX, jenže jsem lempl vyšukanej, takže jsem přitáh samosebou pozdě a viděl jsem hovno a ne …:::Blud:::… a jejich perníkovo-weedovej chill, což mě trochu sere, anžto to prej nebyl uplnej shit, dokonce to prej bylo i celkem dobrý. No nic. Chtěl jsem se teda jít svíjet v polyrytmu djentů na Modern Day Bambilion, ale protože jsem i na tohle přišel pozdě, nedokázal jsem přes dav lidí dohlídnout moc daleko a v podstatě jediný, co jsem měl šanci zahlídnout, byl pivní mozol Tomáše RAclavskýho a hmatník jeho devadesátistrunky (což bylo vlastně fajn, dalo se docela dobře porovnávat jejich vzájemná tloušťka). Ale poněvadž nejsem povrchní zmrd, musim říct, že Moderní Den Babylon s jejich peckama, jako „Lost in dreams |||Skervesen 4AP MDB8ff semi-hollow |||“ nebo „INFINITY /// Skervesen 4AP FF MDB8 test ///“ zněj naživo fakt bezvadně a nepřekvapuje mě, že tam bylo tak narváno. Každopádně já nepatřim k týpkum, co jsou zvyklý chodit na Techfest a tam se kroutit v extázi nad 13/8 rytmem a startovat z toho do vesmírů v LSD oparu, takže jsem se na to vykašlal a vyrazil (=několik desítek minut jsem to hledal) na spodní stage na Backfist. Nevim, asi jsem postiženej pacient, a vim, že se ty hárdkóry hrajou už třicet let uplně stejně, ale mě tohle beatdownový sraní prostě stejně vždycky baví. Trochu mě sice mrzelo, že „Bullet To The Head“ neni vůbec písnička od RATM a že „Imperium“ neni písnička od Machine Head, ale docela to v breakdownech mrdalo, tak to hodnotim kladně. Nakonec pánové ze Zadní pěsti ještě tak trochu pokouřili péra kapele Citylights a zmizeli ze spodního stage, stejně jako já. Cenim.

tom iconDruhou věcí, kterou jsme měl v merku bylo Modern Day Lampion, djentový projekt Tomáše Raclavského a který je mojí srdcovkou z oblasti progresivního metalu. Počet Axe Fx, který jsem byl sto zachytit ze svojí pozice bylo 3, což je už docela slušný číslo a brzo snad bude jedno na každou strunu. Koncert se obešel víceméně bez mluvení, které stejně obstarává pan basák, protože pan Tomáš se musí soustředit na Skervesen opřený o svojí vanu a povrchní záležitostí jako interakce s publikem není jeho šálkem kávy. Djentovalo to dost dobře, ačkoliv jsem měl jednu nebo dvě písničky trochu problém poznat, vzhledem k tichému mixu samplů v pozadí, které ovšem dost často udávají hlavní melodii písně oproti konstantním chugům, který jsou hraný live. Vzniknul dokonce i mosh pit, kterýho jsem se ovšem nezúčastnil, protože bych 1) dost možná umřel a 2) se radši vznášim ve vyšších sférách bytí při poslechu takovéto hudby. Zazněly všechny pecky jako „Differentiate“, „Currency“ nebo „Travellers“ a občas je mi skoro líto že asi nikdy nebudu mít možnost slyšet live ony dvě verze „Currency“ a „Differentiate“ se zpěvem člověka, jehož jméno je Maxi Curnow. Druhý cenění večera. Bohužel jsem po skončení MDB víceméně vyčerpal seznam interpretů, které jsem chtěl vidět a tak jsem proudil s davem a Mubarakem po dalších kórech, které navazovaly. The Fall of Ghostface, které jsem už viděl snad 2x mě dost zklamali, nebo spíš můžu říct, že mě to sralo a po první písničce jsem odešel a chlemtal zasraný pivo u báru.

„Hele nám nefunguje mikrofon, jo, píčo!No nevim proč nefunguje vole, je v píči, prostě ho nemáme!!“
– Jan Kachna Kučera, SKYWALKER

Flamingo__Need_I_Say_More__by_rockinxredxpandaJá jsem teda vyrazil na Pád Tváře Ducha. To, že tuhle kapelu celkem vykopávam, tady už každej ví. Synťáčky, Axe FX, plnovousy, Hanka, super growl, upnutý kraťásky a plastovej meč… přesně to jsem chtěl vidět a to jsem taky dostal. Ani se mi o tom nechce nic moc psát, protože jsme vesměs hejtovací web a neradi někoho chválíme nebo nedej bože uznáváme, že někdo dělá něco dobře. Takže tady je výčet věcí, který mě na setu The Fall of Ghostface sraly: 1) přišlo míň lidí, než na Skywalker, 2) ztratil jsem jeden špunt do ucha, co jsem si koupil v šatně a ten druhej mi tim pádem byl k ničemu, takže dvacet korun v prdeli, 3) jak jsem slíbil, koupil jsem si merch TFOG a pak mi bylo na koncertě horko, protože jsem měl dvě trička přes sebe, 4) uvědomil si, jak moc kapela nadužívá „the“ a „of“, což je dost otravný. Zazněly samosebou tracky z nový desky, na kterou jsme tady házeli chválu lopatou, pamatuju si, že padla „Envy“, „Eyes Like a Pastry“ a klipovky „The Brothering“, „Superheroes“ a „March of the Pirate Squids“… to je asi všechno, nebo jsem si ostatní songy byl línej zapamatovat. No prostě to bylo výtečný, zvlášt cenim celkovej zvuk a zkreslenej řev. Potom hráli Princess Knocked Out The Gardener a Suffocate With Your Fame, ty první jsou na mě moc generic, to ať si cení někdo jinej a na ty druhý tam bylo zas narváno, tak jsem si šel dát zasraný pivo, protože zasraný pivo mi chutná.

ghostface

tom iconSkywalker, kteří začli asi tak s půldenním zpožděním, jsem taky necenil, ten hádkó už jde nějak mimo mě, obzvlášť mě pak sralo neustálé proudění lidí do kotle a z kotle nebo mužena, která mi cigárem málem vypálila oko a tak jsem posléze taky odešel a šel vyhledat jinou uspokojující zábavu večera. Mubarakovi se to líbilo, takže v další části reportu najdete, jak to bylo vlastně super. Ve spodní části klubu, který svojí kompozicí připomíná skoro včelí úl jsem objevil zajímavou věc, kterou jsem posléze identifikoval jako Gagarin a která mě vcelku nadchla, protože to bylo konečně něco jinýho než breakdowny, takový elektro něco, kde týpek s fousama zpíval, druhej týpek hrál na bicí a třetí týpek s kšiltkou obstarával všechno ostatní (a taky zpíval). Sice mě to pak začlo trochu nudit, nebo spíš hypnotizovat, protože písnička se převážně skládala z neustálého opakování té samé části dokola s občasným pípnutím synťáku a zpěvem, který, jak to tak vypadalo, znali všichni lidi v místnosti, ale byl to pro mě rozhodně lepší zážitek než to, co se v tu dobu dělo na horní stagi. Další cenění. Na venkovní stagi (ta v patře vevnitř) se žral kórmjůzik dort a byli tam kórmjůzik lidi a vůbec mě to tam nebavilo, ale musim je pochválit za dobrou organizaci takhle velký akce. Za mě jsou to tedy tři cenění kapel a jedno cenění akce.

„Sýg hajl vole! Je to tak? Es es divizion valonie!!“
– Jan Kachna Kučera, SKYWALKER

Flamingo__Need_I_Say_More__by_rockinxredxpandaVole a pak jsme dvě hodiny čekali na Skywalker, protože si ty mršiny namyšlený dovolily před koncertem zvučit nástroje. Nechápu tyhle jejich hvězdný manýry, co si jako o sobě myslí, řešit celejch pět minut nefunkční mikrofon u druhýho zpěváka. Nemyslim si, že by Skywalker byli tak na výši a měli takovej status, že by si mohli dovolit zvučit každej nástroj zvlášť a pak ještě všichni dohromady (wtf??) a srát se s tim celejch dvacet (!!) minut. Jako my, jakožto diehard fans jsme si zaplatili pade za vstup a oni se k nám budou chovat, jako kdyby byli zkurvený Guns’n’Roses? Tak tohle fakt necenim, protože je to svinstvo a šlendrián na nás fanoušky. Když se teda fakt nakonec kapela rozhoupala a začlo se hrát, tak všichni začali mohutně moshovat. Jako já jsem si přišel poslechnout písničky a vidět kapelu zblízka, ne aby do mě furt někdo strkal a šťouchal. Krom toho se na podiu objevilo asi deset nějakejch zjevů v debilních maskách, jeden vypadal jako Samir Hauser, další jako strašidelnej klaun, jakou to mělo souvislost se Skywalker, to fakt nevim, asi si prostě ta kapela zase jenom potřebuje dokazovat, jak jsou hustý. Pak tyhle lidi začali skákat do davu, dostal jsem dřevěnou holí, nějakej týpek na mě šlápnul a nakonec jsem viděl i kus něčí chlupatý prdelní díry. Not cool. Ta hudba z nějakýho důvodu byla taky hrozně nahlas, což mě dost vadilo, vzhledem k tomu, že jsem ztratil ty špunty do uší. Tak kurva když už zvučili dvě hodiny, tak proč to nenazvučili aspoň nějak pořádně ne?

Stejnak jsem se nejvíc těšil na ty proslovy o tom, jak máme bejt vegani, nemáme zabíjet zvířata, nemáme mlátit černochy a Pákistánce a máme mít rádi svý mámy. Tentokrát jsem si to vůbec neužil, protože padlo jenom pár informací o tom, že Skywalker nejsou rasisti a xenofobové, což jsem stejně nevěděl, co znamená, a že máme rozdrtit homofobii, což už jsem ale znal z domova, protože to mam napsaný na tom tričku. Dost mi taky vadilo, že se hrály různý starý písničky, který jsem neznal, protože posloucham jenom desku „Liberty Island“, protože to je ten pravej hardcore… a dokonce hráli i jeden novej song, kterej neznal nikdo, takže totální trapas. Ale bylo fajn, že zahráli „Glue“ a taky „Island“ a „Survival“, to znam z klipů. Škoda že nezahráli třeba všechny písničky z alba „Liberty Island“, to by se mi líbilo. Pak hráli teda i písničku „Laura (feat. Jiri Vosahlik of Suffocate With Your Fame)“, ve který ale vůbec nezpíval ten Jiří Vošáhlík. No a pak už byl konec, čekal jsem že teda už vypadnou, a ty primadony si ještě bezohledně ukradly další čas na úkor jiný kapely a zahráli ještě jeden song. Zas jsem ho samozřejmě neznal. No ale když si odmyslim tristní chování a extravagantní vzhled členů kapely, tak musim říct, že to vlastně taky cenim. Protože Skywalker cení snad každej ne?

skybach

No a nakonec jsem přemejšlel, že se ještě půjdu podívat na Sights, který taky dost hejtim, ještě víc, než John Wolfhooker a Attack The Hero, jenže už předem bylo jasný, že Paolo Ricci na podiu ani nebude vidět, proto jsem tento nápad opustil a vyhnul se další tlačenici v davu kérek a tunelů. Nakonec jsem ještě šel zkontrolovat jakousi „coremusic afterparty“, která byla divoká asi jako něco mezi brutální pařbou fakulty aplikovaných věd a křesťanskym moshpitem takže jsem šel radši hned pryč. Každopádně neřiká se mi to sice lehko, ale akci jsem si nakonec fakt užil oproti tomu hejtu, kterej jsem nespravedlivě vyslal na začátku v perexu. Nebudu tady vychvalovat do nebes organizátory a coremusic.cz, protože to je pod mojí úroveň, i když by si to zasloužili, stačí snad, když řeknu, že se sešlo obří množství lidí, který se očividně fakt náramně bavili a hlavně se sešla spousta kapel, který považuju nejen já za špičku scény, což se nevidí každej den. Takže aby nedošlo k nedorozumění, tak ještě jednou: akci cenim, protože byla super, coremusic.cz nadále dissim, protože… prostě proto! Nevim.

Faktor cenění: 8

2 Responses to Coremusic B-day Party – 30.4.2015, Cross Club

  1. Vopice napsal:

    Tenhle raport cenim, jinak celek web dissim. Jakmalydeti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich