Loco Madness fest v Crossu

locoNo tak výborně. Nebyl jsem v Crossu na narozkách kórmjůziku, tak mám druhou šanci, protože tam prej bude nějakej divnej festival, kterej má v obrázku lebku s burkou na hlavě. Jsou tři hlavní důvody, proč byste tam měli taky vyrazit. Za prvé to nepořádá coremusic.cz, za druhé je to zadáčo a za třetí to nepořádá coremusic.cz.

 

schedule loco2Na bandzone už je předběžnej rozpis, takže si to projdeme a dohodneme se, na co má cenu jít a na co ne. Tak kdybych měl bejt uplně upřímnej, řekl bych: „Přijďte v 10 a až dohrajou, tak běžte domu,“ no ale takhle to prej na webzinu dělat nejde, takže se pokusim to uvést jinak a od každý z těch kapel, který neznám, si pustit jeden song a teprve pak to zhodnotit.

Never Left Behind jsou prej ze Štětí, což je dost trapný, takže na to nechci jít. Ne tak fajn, pustil jsem si „Die Another Day“ a je to takový zbytečný blití do naprosto stupidního riffu, kterej provází celej song, a pak je tam jakože refrén na styl In Flames, ale nejsou to In Flames. Klidně na to asi jděte, kluci to nejspíš myslí dobře, ale já si místo toho dám raději odpolední matchmaking. Pak jsou tam nějací F.A.King, což asi znamená „Král Fakulty Architektury“. Na bandzone uvádějí, že jsou agggro/funny/pop/core. Nic jako agggro neexistuje, moc jsem se u toho nezasmál, pop spíš taky ne a core už vůbec, tak nevím, co si o tom myslet. Nechápejte mě špatně, ty songy nejsou uplně zlý, nápad to má vlastně docela dobrej, jen kvalita všech nahrávek nedosahuje ani recording standardu 60. let minulého století. Třeba to naživo neni taková katastrofa.

Pak tu máme naše slavné Attack the Hero. Kdo z vás chce jít na retro, tak si tady asi užije. No co, někdo hraje retro na styl Elvis 1957, někdo hraje retro na styl Modern Talking 1985, no a někdo hraje retro na styl Killswitch Engage 2004. O Saved by the Fortune jsem ani nevěděl, že ještě existujou. Chtěl jsem napsat, že jsem už dlouho od nich nikde neviděl žádnej song, pak jsem ale objevil  „We Are the Sin“ a jak začátek zněl skvěle, řikal jsem si, že bych se snad možná uráčil vyrazit dřív a došel na ně, ale pak se to vykolapsovalo a asi nakonec nejdu.

Nějak tušim, že kapela Loco Loco asi stojí za celou touhle akcí. Poznal jsem to tak, že ten fesťák se jmenuje Loco MadnessLoco Loco maj slovo Loco v názvu hned nadvakrát. Tak čekal jsem víc od tak populární kapely. Nejenom že zpívaj česky, což v rocku a metalu vůbec necenim, ale taky mě vysírá název desky Zvedni prdel, kterej je ultra-trapnej, ta hudba mě vůbec nezajímá a když otevřu jejich facebook page a najdnu na ní název „Loco Loco ► pomalu nabíráme dech ♠ rock ♣“, tak už definitivně jdu srát. Co to jako je? Hrajou tak často poker, že maj potřebu slovo rock cpát mezi karetní značky? Jak jako pomalu nabíráme dech? Chcete mi říct, že když si založim stránku pro kapelu s názvem třeba „Adiós Adiós ♂ nejde mi nastartovat kárka ♦ agggro-jazz ♥“, tak budu mít taky 1 168 lajků? Předpokládám, že až na FB page akce Loco Madness nasdílim tenhle článek, pravděpodobně mi to co nejdřív někdo smaže právě za tenhle hejt (oprávněnej?). No a pak jsou Atari Terror. Vůbec nechápu z jakýho důvodu se pánové rozhodli, že jsou superstars a potřebujou na svůj set hodinu a půl, zatimco všem ostatním 8 kapelám stačí hodina. Ale prej jsou dobrý, tak je možná vyzkoušim, pač jsem je nikdy neviděl, a taky především proto, že Atari byly svýho času libový kompy.

Jak jsem vysvětlil na začátku, je dobrý nápad jít v 10 hodin na The Truth Is Out There. Já mám rád Enter Shikari a tohle jsou český Enter Shikari, který ale nezpívaj česky jako někdo. Viděl jsem je jednou na loňskym Fajtfestu a usmyslil si, že až budou někde poblíž hrát příště, musim jít.

O kapele Stroy jsem v životě neslyšel, tak jsem spěchal si od nich něco pustit, abych to mohl pohejtit, ale k mýmu překvapení je to raketa jako svině. Jakože fakt. Je to dost dobrý! Asi jsou celkem noví, protože první desku vydali teprve loni. Nechci k tomu nic moc víc řikat, protože tenhle článek je jeden velkej hejt a takovýhle náhlý obrácení by do něj moc nesedělo, takže si to prostě poslechněte a možná po konci TTIOT zůstaňtě i na tohle. Poslední hrajou Madafaka, jenž jsou nyní těsně před vydáním nové desky. Vypustili zatim jenom teaser, ale prej to nahrávali u RAclavskýho v jeho vesnickym Babylon studiu, takže to asi bude znít dobře. Hlavně jestli dostali během nahrávání přístup ke Skervesenům a stacku deseti Axe FX.

Na závěr chci říct, že ačkoli jsem tu dost pozlil většinu kapel na line-upu tohodle festu, tak nesmíme zapomínat, že celá akce je ZADARMO. Baví mě, že tady existujou kapely, který už u nás nějakej ten fejm maj, a přesto jim nevadí investovat tolik času a úsilí do koncertu, za kterej nic nedostanou. Tak lidi sakra, i kdyby jste se měli z poloviny vystoupení poblejt, tak přijďte. Je to to nejmenší, co můžete udělat. 31. května v clubu Cross. Facebook event se vám otevře po kliku na plakát.

poster

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *